Tom Petty. Znamy przyczynę śmierci muzyka

/ 20 stycznia, 2018

Muzyk Tom Petty zmarł 3 października w wieku 66 lat. Jonathan Lucas, koroner zajmujący się śmiercią artysty, potwierdził właśnie, że przyczyną zgonu było przypadkowe przedawkowanie leków przeciwbólowych zawierających opioidy

Filmowa biografia Mö​tley Crue nabiera kształtów

Autopsja wykazała, że w organizmie Petty'ego znajdowały się ślady takich leków jak: fentanyl, oksykodon, acetylofentanyl, despropionylofentanyl (opioidy), temazepam, alprazolam (środki uspokajające) oraz citalopram (środek antydepresyjny). 

Specjalne oświadczenie pojawiło się również na oficjalnej stronie muzyka (poniżej fragment):

Tom Petty cierpiał na wiele poważnych dolegliwości:rozedmę płuc, problemy z kolanem oraz złamanie biodra.

Pomimo bolesnych urazów, nalegał aby nie zawieść swoich fanów i odbył trasę koncertową, obejmującą 53 występy, ze złamanym biodrem. Kiedy to uczynił, tylko pogorszył tę poważną kontuzję. 

W dniu, w którym zmarł, dowiedział się, że biodro jest w bardzo złym stanie i naszym zdaniem: ten ból był czymś nie do zniesienia. Dlatego też zastosował nadmierną ilość leków. 

Jesteśmy przekonani, że jego śmierć była niefortunnym wypadkiem

– napisały w oświadczeniu żona muzyka Dany i jego córka Adria. 

Tom Petty urodził się 20 października 1950 roku, był znanym piosenkarzem, muzykiem i producentem. Sławę przyniósł mu zespół The Heartbreakers, z którym nagrał wiele multiplatynowych albumów. Grupa zadebiutowała w 1976 roku, jednak falę sukcesów zapoczątkował album „Damn The Torpedoes” z 1979. Kolejne płyty, w tym „Let Me Up (I've Had Enough)” (1987) i “Into the Great Wide Open” (1991) rozeszły się w wysokich nakładach i przyniosły takie przeboje jak „Jammin’ Me”, „Learning To Fly” i „Into the Great Wide Open”. Tom Petty prowadził też równie udaną karierę solową, na którą złożyły się albumy „Full Moon Over” (1989), „Wildflowers” (1994) i „Highway Companion” (2006) z takimi przebojami jak „I Won’t Back Down” i „Free Fallin’”. Artysta współpracował też z supergupą The Travelling Wilburys (w składzie z Bobem Dylanem, George’em Harrisonem, Jeffem Lynne’em i Royem Orbisonem), a ostatnio także z Mudcruch. W 2002 roku dołączył do Rock and Roll Hall of Fame.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także