Chociaż Janusz Panasewicz urodził się w Lipsku w województwie podlaskim, silnie związany jest z Oleckiem, gdzie spędził dużą część dzieciństwa. Teraz władze Olecka postanowiły uhonorować go ławeczką. Panasewicz osobiście ją dziś odsłonił.
Koncert Lady Pank na Białorusi przełożony z powodów politycznych?
Uroczyste odsłonięcie ławeczki Panasewicza miało miejsce dzisiaj w Olecku. Przybyło na nie wielu fanów oraz rodzina artysty. Cytowany przez „Głos Olecka” wokalista mówi:
Jestem ogromnie zaszczycony, ale nie wiem jak będę żył z tą ławeczką, dlatego że zwykle takie uhonorowanie dotyczy przeważnie ludzi, którzy już zmarli, poza Cristiano Ronaldo. W każdym razie jest to dla mnie wielki zaszczyt i dziękuję radnym i burmistrzowi za ten pomysł.
Autorem ławki jest artysta rzeźbiarz Michał Selerowski z Zambrowa.
Zdjęcia z odsłonięcia ławeczki możecie obejrzeć na stronie „Głosu Olecka”.
Lady Pank niedawno wydał nowo nagraną wersję debiutanckiej płyty z 1983 roku, zatytułowaną „LP1”. W studiu zespół wsparło wielu artystów, m.in. Piotr Rogucki, Katarzyna Nosowska, Tomek Organek, Artur Rojek czy Grzegorz Markowski.
Na płycie „LP1”, oprócz kompozycji, które znalazły się oryginalnie na debiutanckiej płycie, znalazły się także trzy bonusy. Chodzi o następujące utwory: „Tańcz głupia tańcz”, „Mała Lady Punk” oraz „Minus 10 w Rio”. Przypomnijmy: piosenki te zostały nagrane przez grupę i wylansowane jeszcze przed ukazaniem się na rynku krążka „Lady Pank”, ale ostatecznie nie weszły na regularny album.
Jesienią grupa będzie promowała wydawnictwo na trasie koncertowej.
rf | fot. Facebook