Yeah Yeah Yeahs opublikowali kolejny utwór z nowej płyty [AUDIO]

/ 11 sierpnia, 2022

Zapowiedziane na wrzesień wydawnictwo Yeah Yeah Yeahs doczekało się kolejnej zapowiedzi.


Karen O, Nick Zinner i Brian Chase – członkowie Yeah Yeah Yeahs – ogłosili niedawno, że ich piąty album studyjny, „Cool It Down”, ukaże się 30 września nakładem Secretly Canadian. Zespół zaprezentował wówczas pierwszy singiel – „Spitting Off The Edge of the World” z gościnnym udziałem Perfume Genius.

Teraz w sieci pojawiła się kolejna kompozycja zwiastująca „Cool It Down”. Mowa o utworze „Burning”:

Płyta „Cool It Down” już dostępna jest w przedsprzedaży. Ten ośmioutworowy album to mistrzowska mieszanka wszystkich najpiękniejszych smaków zespołu, który w ciągu intensywnej działalności w latach 2000–2013 zasłynął niesłychaną wręcz różnorodnością, zaskakując słuchaczy kilkoma istotnymi wzlotami stylistycznymi. Nowy materiał według zapowiedzi ma dostarczyć fanom zespołu wielu wzruszeń i z pewnością stanie się punktem zwrotnym w ich historii.

Wszystkim, którzy czekali, naszym drogim fanom, dziękujemy, znów jesteśmy w fazie „fever to tell”, a pisanie nowych piosenek wiązało się ze sporą dawką dreszczy, łez i euforii, które łagodzą ból i pozwalają ujawnić prawdę. Nie muszę Wam mówić, jak wiele przeszliśmy w ciągu ostatnich dziewięciu lat od czasu ostatniej płyty, bo Wy też przez to przechodziliście, a my Was kochamy, widzimy Was i mamy nadzieję, że czujecie to, co my. Nie uciekamy od tych uczuć ani nie wycofujemy się z tego, co nas wszystkich ostatnio ogarnia. Więc tak, nie spieszyliśmy się, ale teraz z radością informujemy, że nowa muzyka jest gotowa i niemal samoistnie z nas wypływa

– powiedziała Karen O.

„Cool It Down” – tracklista:

  1. Spitting Off the Edge of the World feat. Perfume Genius
  2. Lovebomb
  3. Wolf
  4. Fleez
  5. Burning
  6. Blacktop
  7. Different Today
  8. Mars

fot. David Black

KOMENTARZE
Tagi: ,

Przeczytaj także