terazmuzyka.pl
 
TAGI: pink floyd

Animals

"Animals" to kolejny album Pink Floyd uznawany za klasykę muzyki rockowej i ponadczasowe dzieło. Mimo tego nie odniósł takiego sukcesu komercyjnego, jak dwie wcześniejsze płyty.

Wykonawca: Pink Floyd


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 23 stycznia 1977
Produkcja: Pink Floyd
Wydawca: Harvest, Columbia
Style: Rock Progresywny
Nasza ocena
Ocena społeczności 8.9
Oceniono na "10": 34 razy
Oceń -

Zaczyna się delikatnie, pięknie i nastrojowo. Od podzielonego na dwie części Pigs On The Wing, miłosnego wyznania Watersa (skierowanego ku Carolyn Christie – drugiej żonie muzyka). Dalej jest już jednak dużo ciemniej. Trzy długie kompozycje, osobliwy Folwark zwierzęcy autorstwa Rogera Watersa (a nie George’a Orwella), w którym basista Pink Floyd przyrównuje nasz ludzki świat właśnie do świata psów (Dogs), świń (Pigs) i owiec (Sheep). Muzycznie oczywiście nadal mamy stary dobry Pink Floyd. Skłaniający się ku większym formom, urzekający dźwiękowymi smaczkami (efektowne odgłosy zwierząt w odpowiednich utworach to oczywiście pinkfloydowa norma). Z prawdziwych skarbów należałoby wymienić wspaniałą gitarową grę Gilmoura w Dogs. W Pigs urzeka przede wszystkim początek: ten delikatny organowy motyw, sekwencja basu i jakby od niechcenia grany gitarowy akompaniament. W dalszej części mamy trochę jamowania i to, co Gilmour wyprawia z pomocą zabawki, którą ktoś kiedyś nazwał voice box (dobry też był w tym Peter Frampton). Z kolei w Sheep po jazzującym fortepianowym wstępie Wrighta robi się już bardziej ostro, hałaśliwie, po prostu rockowo. Można chyba nawet powiedzieć, że jest to muzyczna zapowiedź The Wall i utworu Run Like Hell... [2004]

Recenzja Pink Floyd - Animals

Autor: Grzesiek Kszczotek
Wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA wywołuje kontrowersje. Również w świecie muzycznym. Roger Waters kolejnym przykładem.
 
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group