terazmuzyka.pl
 
TAGI: royal blood

How Did We Get So Dark?

Drugi album brytyjskiego duetu Royal Blood zatytułowany "How Did We Get So Dark?" potwierdził ich pozycję na rynku i pokazał, że stawiają na dalszy muzyczny rozwój.

Wykonawca: Royal Blood


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 16 czerwca 2017
Produkcja: Royal Blood, Tom Dalgety, Jolyon Thomas
Wydawca: Warner Bros.
Style: Blues Rock, Hard Rock, Rock Garażowy
Nasza ocena
Ocena społeczności 6.8
Oceniono na "10": 1 raz
Oceń -

Debiutancki album Royal Blood naro­bił sporego zamieszania na rockowej scenie. Trwająca niewiele ponad pół godziny płyta była tak naładowana energią, że duet wystrzelił do muzycznej ekstraklasy. To ewenement w dzisiejszych czasach, w których wiele grup musi nagrać co najmniej 2-3 płyty, żeby w ogóle zwrócić na siebie uwagę. Z tym większym zainteresowaniem wyczekiwano drugiego albumu Brytyjczyków.

A ci, czyli Mike Kerr i Ben Thatcher, nie spieszyli się. Na następną płytę po Royal Blood kazali czekać trzy lata. To bardzo długo, zwa­żywszy, że How Did We Get So Dark? trwa tyle samo co debiut. W latach 60. zespoły w ciągu trzech lat potrafiły wydać sześć albumów, a tu dopiero drugi? Tak, dopiero. Ale najważniejsze pytanie brzmi: czy warto było czekać?

Płyta How Did We Get So Dark? znowu wypełniona jest intensywnymi, energicznymi i szalenie chwytliwymi utworami. Formuła nie uległa zmianie: dziesięć trwających średnio po trzy minuty kompozycji przelatuje w ekspre­sowym tempie. Muzykę duetu wciąż można porównać do dokonań Jacka White’a, zwłasz­cza z okresu The Dead Weather, z pewnymi odniesieniami do stoner rocka i klasycznego hard rocka. Wyrazisty (może chwilami nawet bardziej niż na debiucie) jest element tanecz­ny piosenek, co znakomicie słychać choćby w bujającym refrenie She’s Creeping. Są też szybkie, zagęszczone rytmy, jak w Look Like You Know, który rozpoczyna się motorycznym bębnieniem, podobnym trochę do tego z The Harderst Button To Button The White Stripes, ale w dalszej części idzie w stronę refrenu z efektownie nałożonymi na siebie partiami wokalnymi, by potem poszaleć z solówką na przesterowanym basie.

We Where Are You Now? słyszymy rytmy bardziej plemienne, takie które mogłyby wyjść od Iggy’ego Popa, ale w pewnym momencie następuje hardrockowe wejście. Utrzymany w średnim tempie Don’t Tell jest kolejnym kołyszącym utworem z zaraźliwym refrenem. Bardzo dynamiczny jest Hole In Your Heart z prawie metalowymi zagrywkami i zagęszczo­nymi bębnami. Całości dopełniają takie utwory, jak tytułowy albo I Only Lie When I Love You, które zgrabnie łączą przesterowany, stonerowy czad z popowymi wręcz melodiami.

Drastycznej wolty stylistycznej w stosunku do debiutu nie ma, ale to dobrze. Formuła Royal Blood jest na tyle pojemna, że można ją śmiało eksploatować na drugiej płycie bez obawy, że będzie się nudzić. How Did We Get So Dark? to kontynuacja stylu debiutu bez zbędnych kombinacji. Myślę, że i na trzecią pły­tę duetowi wystarczy pomysłów, a co będzie dalej, będziemy zastanawiać się w odpowied­nim czasie. To warto było czekać? Oczywiście, że tak! [rok 2017]

Recenzja Royal Blood - How Did We Get So Dark?

Autor: Robert Filipowski
Perkusista Royal Blood, Ben Thatcher, przyznał w rozmowie z „Teraz Rockiem”, że muzyka rockowa musi stać się bardziej ekstrawagancka i szokująca.
 
Członkowie Royal Blood przyznają, że koncerty w Polsce należały do najbardziej szalonych w ich karierze.
 
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Skład nagrywający płytę
  •  
    Mike KerrBas, Wokal
  •  
    Ben ThatcherPerkusja
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group