terazmuzyka.pl
 
TAGI: Gorillaz

Humanz

Piąty studyjny album najbardziej znanego animowanego zespołu świata – Gorillaz. Na wydawnictwie "Humanz" pojawiło się aż dwadzieścia utworów, które przygotowano z różnymi gośćmi.

Wykonawca: Gorillaz


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 28 kwietnia 2017
Produkcja: Gorillaz, The Twilite Tone, Remi Kabaka Jr., Fraser T Smith
Wydawca: Parlophone, Warner Bros.
Style: Elektronika, Rhythm 'n' Blues
Nasza ocena
Ocena społeczności 5.1
Oceń -

Czy możliwa jest płyta Gorillaz bez Damona Albarna? Humanz właśnie tak brzmi. Ale mimo że jest pozbawiona cha­rakterystycznych dla stylu gru­py hitów typu Clint Eastwood, gości na miarę muzyków The Clash i Lou Reeda czy wreszcie głosu samego Albarna, którego słyszymy tu rzadko, zasługuje na tytuł imprezowej płyty sezo­nu! Z każdym przesłuchaniem uzależnia.

Zaczyna się od największego przeboju, house’owego Ascen­sion. Vincent Staples ze swoim rapem oszołamia słuchacza, a beat nie pozwala usiedzieć spokojnie. Wrażenie robi nie mniej hiciarskie R&B Strobelite, w którym wspomaga zespół Peven Everett. Albarn bardziej zaznacza swoją obecność w równie nietypowym dla Go­rillaz Saturnz Barz. Ale dopiero w Momentz robi się bardziej gorylowo. Gościnnie pojawiają się tu sam Jean-Michel Jarre i legendarni De La Soul. Niestety, Submission brzmi jak kolejny hit R&B, udany, ale z Gorillaz nie mający nic wspólnego. Uwaga, na gitarze gra tu Graham Coxon z Blur! Ciekawiej robi się w Charger z gościnnym udziałem Grace Jones. Ciężki, zakręcony riff przywodzi na myśl „grę” gitarzysty szaleńca zawieszonego na pędzącym samochodzie i zagrzewającego do walki z ostatniej części Mad Maxa. Wrażenie robią taneczne synthpopowe Andromeda i melancholijne Busted And Blue ze śpiewającym Damonem.

W Carnival udziela się Antho­ny Hamilton, który hipnotyzuje swoją szamańską barwą głosu. Świetny jest też dialog między legendarną Mavis Staples i raperem Pusha T w Let Me Out. Petarda! Do tego w tle skrada się Damon. Podobać może się też przebojowo-przerysowane Hallelujah Money. Benjamin Clementine czaruje tu swoim niskim głosem. W ogniście soulowym hymnie We Got The Power pojawia się wokalistka Savages Jehnny Beth. Wraca też Jean-Michel Jarre i pojawia się... Noel Gallagher. Tak, wróg nr 1 Damona z czasów walki Blur z Oasis.

Niestety, album z rockiem niewiele ma wspólnego, a elementy charakterystyczne wyróżniające grupę gdzieś się zagubiłby. Humanz brzmi ni­czym trendsetterska składanka. Na imprezę idealna. Tylko czy Damon Albarn jeszcze chce się bawić? [rok 2017

Recenzja Gorillaz - Humanz

Autor: Jacek Nizikiewicz
Lista utworów
Już dzisiaj odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu Gorillaz. Będzie on bowiem udostępniony w formie streamingu w 360 stopniach. 
 
Najsłynniejsza animowana grupa na świecie udostępniła właśnie w sieci zupełnie premierowy numer wraz z psychodelicznym teledyskiem. 
 
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Skład nagrywający płytę
  •  
    Damon AlbarnBas, Gitara, Perkusja, Sampler, Wokal
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group