terazmuzyka.pl
 
TAGI: david bowie

"Heroes"

"Heroes" to dwunasty studyjny album Davida Bowiego. To jednocześnie druga część "Berlińskiej Trylogii" nagranej wspólnie z Brianem Eno i Tonym Viscontim.

Wykonawca: David Bowie


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 14 października 1977
Produkcja: David Bowie, Tony Visconti
Wydawca: RCA Records
Style: Ambient, Art Rock, Elektronika, Rock Eksperymentalny
Nasza ocena
Ocena społeczności 8.7
Oceniono na "10": 16 razy
Oceń -

Heroes jest płytą bliźniaczo podobną do Low. Nawet podzielono ją na takie same „części”. A więc na pierwszą, piosenkową. I drugą, niemal w całości instrumentalną.

Znów powstała płyta niezwykła, która – szczególnie w drugiej części – olśniewa barwami wyczarowanymi głównie przez Briana Eno (warto odnotować niewielką gitarową pomoc Roberta Frippa). Wystarczy tylko posłuchać przepięknego, opartego na skali japońskiej  Moss Garden. Albo niewiele mu ustępującego – piękne solo saksofonu – Neuköln. A jest tu przecież  jeszcze V-2 Schneider – rodzaj żartu dedykowanego Florianowi Schneiderowi, liderowi Kraftwerk...

Nie inaczej, czyli tak samo dobrze jest z piosenkami. Urzeka oczywiście tytułowa – jeden z największych przebojów Bowiego. Rzecz o młodych, zdesperowanych mieszkańcach Berlina Zachodniego. A jest jeszcze bardzo ładny, wciągający utwór Sons Of The Silent Age skierowany podobno do tych wszystkich młodych i gniewnych opętanych punkową „chorobą”.

Jest jedna różnica między Heroes a Low. O ile z Low wyziera jedynie rezygnacja i strach, to Heroes na pewno zawiera przynajmniej odrobinę otuchy. Zawsze to jakiś krok do przodu... [1998]

Recenzja David Bowie - "Heroes"

Autor: Grzesiek Kszczotek
Podczas tegorocznego festiwalu Wacken tłum fanów zaśpiewał razem z Lemmym piosenkę „Heroes” Davida Bowiego.
 
Zespół Motörhead opublikował teledysk do utworu „Heroes” Davida Bowiego, który znajdzie się na planowanym na wrzesień albumie „Under Cover”.
 
We wrześniu do sklepów trafi kolejny box, podsumowujący karierę Davida Bowiego.
 
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Skład nagrywający płytę
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group