Obraz zatytułowany „Beksińscy. Album wideofoniczny” będzie składał się wyłącznie z prywatnych materiałów rodziny. Co najważniejsze: nie były one nigdy wcześniej w takiej formie publikowane. Całość zebrał Marcin Borchardt, a w montażu pomógł mu Dominik Jagodziński.
Guns N' Roses w przyszłym roku w Polsce?
Jest to historia wybitnego polskiego malarza, Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem, niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. W filmie „Beksińscy. Album wideofoniczny” pojawią się materiały dźwiękowe, filmowe i fotograficzne pochodzące z archiwum rodziny Beksińskich. Scenariusz oparty jest na biografii autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy. Portret podwójny”. Warto także zaznaczyć, że zrodził się w głowie autora przed premierą filmu „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego.
Film „Beksińscy. Album wideofoniczny” od jutra będzie można oglądać w wybranych kinach studyjnych w całej Polsce. Z kolei jego premiera miała miejsce podczas 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, gdzie zdobył uznanie – dzieło Borchardta zdobyło bowiem nagrodę jury.
Poniżej możecie zapoznać z jednym z zwiastunów, który pojawił się na YouTubie:
Tomasz – postać nietuzinkowa
Tomasz Beksiński był wybitnym polskim dziennikarzem muzycznym, prezenterem radiowym i tłumaczem języka angielskiego. Nieodłącznie związany był z muzyką rockową. W swojej karierze prowadził audycję „Na rockową nutę” w Radiowej Jedynce, był również autorem takich audycji jak „Romantycy muzyki rockowej” czy „Czas na Rock”. Pisał również felietony i recenzje dla „Tylko Rocka”. Tomasz Beksiński popełnił samobójstwo 24 grudnia 1999 roku. Jeden z jego kolegów i jednocześnie redaktor naczelny naszego miesięcznika, Wiesław Weiss, napisał i opublikował w ubiegłym roku książkę zatytułowaną „Tomek Beksiński. Portret prawdziwy”.
szy I fot: materiały prasowe