W tym roku mija 40 lat od wydania koncertowego albumu „No Sleep ‘Til Hammersmith” Motörhead. Z tej okazji album ukazał się w specjalnej wersji.
Po serii reedycji słynnych płyt studyjnych zespół Motörhead przygotował reedycję swojej najsłynniejszej płyty koncertowej. Wersja deluxe „No Sleep ‘Til Hammersmith” ukazała się dzisiaj, się 25 czerwca 2021 roku jako specjalny box.
Tuż po wydaniu płyty, 27 czerwca 1981 roku, kiedy „No Sleep ‘Til Hammersmith” weszła na pierwszą pozycję list przebojów w UK Lemmy powiedział:
Wiedziałem, że to właśnie koncertowa płyta będzie tą najlepszą, bo my jesteśmy koncertowym zespołem. Nie da się po wysłuchaniu naszych płyt zorientować się jacy jesteśmy naprawdę. Musisz nas zobaczyć na żywo.
„No Sleep ‘Til Hammersmith” był pierwszym i jedynym numerem jeden w UK zespołu i po dziś dzień należy do najważniejszych albumów koncertowych wszech czasów.
No Sleep ‘Til Hammersmith CD box set zawiera:
- Album ‘No Sleep ‘Til Hammersmith’, zremasterowany z taśm oryginalnych.
- Nowe nagrania dodatkowe i nigdy niepublikowane nagrania z prób dźwięku.
- Trzy koncerty, nagrane w całości, z których wyselekcjonowano nagrania do albumu ‘No Sleep ‘Til Hammersmith’: dwa koncerty w Newcastle City Hall z 30.03 i 29.03 oraz w Leeds Queen Hall z 28.03.1981 roku.
- Historia ‘No Sleep ‘Til Hammersmith’ opowiedziana poprzez dotąd niepublikowane, jak i nowe wywiady z ludźmi, którzy byli w tamtym czasie w trasie z zespołem.
- Nigdy nie pokazywane zdjęcia i materiały pamiątkowe.
- Podwójne plakaty z trasy z 1981 roku w rozmiarach A3.
- Reprodukcja przepustki koncertowej z USA z 1981 roku.
- Kostka do gitary Motörhead ‘England’.
- Przypinka z grafiką pochodzącą z trasy z 1981 roku po Europie.
- Reprodukcja biletu na koncert w Newcastle City Hall.
- Pocztówka z ulotką koncertową z Port Vale.
Poza tym dostępne są także wydania 2CD i 3 winylowe, na których znajdują się utwory bonusowe i jeden pełny koncert.
Wydania wzbogacone zostały także o dużą okładkę w twardej oprawie, a w wydaniu 4 CD box set znajdują się dodatki dla kolekcjonerów jak np. kostka do gry, reprodukcja biletu na koncert z 1981 r. i inne.
fot. Rick Saunders