Uczestnicy tegorocznej edycji niemieckiego festiwalu Wacken będą mogli napić się piwa, które dostarczone zostanie specjalnym, podziemnym rurociągiem.
Czerwcowy Teraz Rock – zapowiedź
Cały rurociąg ma mieć siedem kilometrów długości i średnicę 35 centymetrów, dzięki czemu będzie można napełniać sześć kufli w sześć sekund. Według danych organizatorów, całe to przedsięwzięcie ma sprawić, żeby festiwal był bardziej przyjazny ekologicznie, gdyż nie będzie wymagał transportu piwa ciężarówkami. Organizatorzy liczą także, że dzięki rurociągowi uda się zaoszczędzić pieniądze. Statystycznie jeden uczestnik festiwalu Wacken wypija 5,1 litra piwa w ciągu jednej edycji.
Cała sieć rurociągów ma dostarczać nie tylko piwo, ale także wodę oraz służyć odprowadzaniu ścieków.
Tegoroczna edycja Wacken Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017. Wśród gwiazd mają znaleźć się takie zespoły, jak Accept, Amon Amarth, Annihilator, Candlemass, Crowbar, Emperor, Europe, Kreator, Lacuna Coil, Marilyn Manson, Mayhem, Megadeth, Napalm Death, Paradise Lost, The Dillinger Escape Plan, Trivium i Volbeat.
Zbadaj narkotyki na festiwalu
Piwociąg na niemieckim Wacken to nie jedyna innowacja, jakiej doświadczą w tym roku bywalcy europejskich festiwalów. Organizatorzy brytyjskich festiwalów Reading i Leeds ogłosili, że w tym roku bywalcy tych festiwalów (a także najprawdopodobniej kilku innych) będą mogli w specjalnym namiocie zbadać skład, zakupionych przez siebie narkotyków.
Przedstawiciel Live Nation, Melvin Benn, powiedział:
Rozmawialiśmy o tym już w zeszłym roku, ale rzeczywistość wygląda tak, że jeśli policja nas nie wesprze, trudno będzie cokolwiek zrobić. Jestem niemal pewny, że uda nam się to wprowadzić w życie w Leeds.
Długo nam to zajęło i akcja nie obejmie wszystkich festiwali, ale sądzimy że istnieje potrzeba takiej akcji, więc będziemy ją przeprowadzać.
Według słów Benna, jeśli akcja zostanie wprowadzona w życie, wtedy fani będą mogli udać się do specjalnego namiotu postawionego na terenie danego festiwalu, gdzie przekażą próbkę zakupionych przez siebie narkotyków do przetestowania. Kiedy poznają skład substancji, próbka zostanie zniszczona, a resztę będą mogli zatrzymać przy sobie. Ma to zminimalizować ryzyko tragicznych incydentów z użyciem narkotyków, które co roku przydarzają się na rozmaitych festiwalach. W zeszłym roku jedną z takich ofiar był 17-letni Lewis Haunch, który zmarł podczas festiwalu w Leeds.
rf