Radiohead wystąpił 23 czerwca 2017 roku jako gwiazda prestiżowego festiwalu Glastonbury. Koncert okazał się wielkim sukcesem. W sieci pojawiła się jednak wiadomość, że podczas koncertu część fanów pomyliła strojenie gitary z nowym utworem.
Lipcowy Teraz Rock od środy w sprzedaży
Wiadomość oczywiście okazała się fałszywa, trzeba przyznać, że twórca tego żartu podszedł do niego drobiazgowo, tworząc screen udający reprodukcję strony BBC, przez co uwierzyło w nią sporo osób i została przekazana dalej, jako prawdziwa. W „newsie” przeczytać mogliśmy:
Dziesiątki tysięcy fanów z zażenowaniem zdało sobie sprawę, że podczas festiwalu Glastonbury pomylili strojenie gitary z nowym materiałem.
Wielu fanów wysłało tweety, niektórzy twierdzili, że jest to najlepszy utwór zespołu od czasu „OK Computer”. Jeden z fanów napisał, że jest „minimalistyczny, ale także złożony, pełen emocji, przesuwający granice muzyki”.
Konto, z którego pochodzi ten tekst, stworzyło także inne, żartobliwe „newsy”. W jednym z nich podano, że Dave Grohl stracił miano „najsympatyczniejszego kolesia w rocku” na rzecz Becka, który pomógł fanowi wnieść sofę na piętro.
Radiohead w Polsce
Radiohead wystąpi w Polsce na Open’er Festival, jako główna gwiazda pierwszego dnia festiwalu. Tegoroczny Open’er potrwa od 28 czerwca do 1 lipca 2017 roku w Gdyni i wystąpią na nim także Foo Fighers, Royal Blood, Jimmy Eat World, The Kills, Prophets Of Rage, The xx i inni wykonawcy.
23 czerwca nakładem XL Recordings ukazała się reedycja kultowego albumu „OK Computer” z 1997 roku. Wydawnictwo zostało opatrzone podtytułem „OKNOTOK”. Wersja deluxe zawiera, oprócz dwunastu kompozycji znajdujących się oryginalnie na płycie Radiohead, jedenaście rarytasów wśród których znalazły się niepublikowane wcześniej utwory: „I Promise”, „Lift” oraz „Man of War”. Poza wspomnianymi trzema nieznanymi kompozycjami, które powstały podczas sesji do „OK Computer”, na wznowieniu pojawiły się utwory pochodzące ze stron B publikowanych wówczas singli. Wszystkie nagrania zostały zremasterowane przy wykorzystaniu analogowych nagrań pochodzących z 1997 roku.
rf