Deep Purple przyjedzie do Polski promować wydany w kwietniu 2017 roku album „InFinite”. Grupa zagra dwa razy: 23 maja 2017 roku wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie, a 24 maja 2017 roku w katowickim Spodku.
Chris Cornell. Oficjalna przyczyna śmierci ujawniona
Rozpiska godzinowa
Rozpiska godzinowa obu koncertów wygląda następująco:
- 18:30 – otwarcie bram
- 20:00 – 20:40 – Monster Truck
- 21:15 – Deep Purple (zagrają ok. 2 godzin)
Bilety
W sprzedaży są jeszcze następujące kategorie biletów:
Łódź
kategoria II 295 zł (sektory C, D, E, P, R, S) oraz Płyta 200 zł.
W Łodzi przy Arenie będzie znajdował się punkt sprzedaży biletów przy wejściu nr 1 w fosie.
Katowice
sektory czerwone i niebieskie do X rzędu 225.
W dniu koncertu w Katowicach w Spodku nie będzie kasy – bilety tylko w internecie lub sklepach.
Jak dojechać – Łódź
Atlas Arena znajduje się przy al. Bandurskiego 7 w Łodzi, tuż obok dworca PKP Łódź Kaliska. Można do niej dojechać także komunikacją miejską.
- Autobusy: 6, 50, 52, 80, 86, 99, 99A
- Tramwaje: 8, 10B, 10A, 12, 14
Przy Arenie znajduje się parking płatny na ok. 1000 samochodów. W przypadku dużych imprez z reguły organizowane są też dodatkowe parkingi dla uczestników przy pobliskich ulicach.
Mapa
Jak dojechać – Katowice
Hala Widowiskowo-Sportowa Spodek znajduje się przy al. W. Korfantego 35 w Katowicach.
Po wyjściu z dworca głównego PKP w Katowicach należy skierować się na północ. Spodek znajduje się około 1,5 kilometra od dworca. Można do niego dotrzeć pieszo lub komunikacją miejską.
W pobliżu katowickiego Spodka zatrzymują się:
- Autobusy: 1, 4, 14, 30, 40, 76, 76N, 77, 77N, 149, 154, 162, 673, 801, 813, 815, 818, 831
- Tramwaje: 0, 6, 11, 13, 16, 19, 23, 33, 43
W pobliżu znajdują się także parkingi dla samochodów.
Mapa
Ostatnia trasa Deep Purple?
Koncerty w Polsce odbędą się w ramach trasy „The Long Goodbye”. Czy jest to ostatnia szansa obejrzenia Deep Purple na żywo? Roger Glover zapytany w rozmowie z „Teraz Rockiem” czy płyta „InFinite” zamyka historię Deep Purple, odpowiedział:
Mam nadzieję, że nie. Nikt w zespole tak naprawdę nie chce kończyć. Ale dotarło do nas, że prędzej czy później zostaniemy do tego zmuszeni. Nie do nas będzie należała decyzja w tej sprawie. Dlaczego trasa nazywa się The Long Goodbye? Dlatego, że chociaż chcielibyśmy, aby trwała tak długo, jak to możliwe, zdaliśmy sobie sprawę, iż jesteśmy bliżej końca niż początku. I od tego nie uciekniemy. Ian Paice przeżył w ubiegłym roku niedokrwienny udar mózgu. Nic poważnego – po dwóch tygodniach przerwy mogliśmy wznowić działalność koncertową. Ale to był sygnał ostrzegawczy. Wszyscy mamy od czasu do czasu różne problemy ze zdrowiem. Jak każdy. Ale sprawność pięcioosobowego kolektywu wyznacza sprawność jego najsłabszego ogniwa. Tak więc, nie wiemy, co będzie jutro. Wiemy natomiast, że nie jesteśmy na początku drogi. Nie potrafię dziś powiedzieć, czy nagramy jeszcze jedną płytę albo może nawet dwie płyty. Będziemy szczęśliwi, jeśli pociągniemy to jeszcze przez trzy, cztery lata. Ale czy będziemy w stanie? Na to pytanie nie znamy odpowiedzi.
Również Ian Paice przyznawał „Teraz Rockowi”, że ma nadzieję na kontynuację działalności Deep Purple.
Nie wykluczamy, że powstanie następna płyta. Ale na razie nie sięgamy w przyszłość dalej niż do końca trasy The Long Goodbye, która zaczyna się w maju i ma potrwać trzy lata. A czy później będziemy w stanie wejść do studia i nagrać kolejną płytę? Na razie o tym nie myślimy. Nigdy nie powiedzieliśmy, że „InFinite” to nasza ostatnia płyta. Stwierdziliśmy jedynie: „Całkiem możliwe, że to nasza ostatnia płyta”. Nie chcemy się zatrzymywać. Nikt z nas nie rzucił pomysłu, by zakończyć działalność. Ale musimy być realistami. Muzyka jest długowieczna. Może istnieć po wsze czasy. Muzycy – nie.
Oba wywiady możecie przeczytać w numerze „Teraz Rock” 4/2017 (170), dostępnym w archiwum i w formie elektronicznej.
Deep Purple – „All I Got Is You"
rf