David Bowie z miliardem odtworzeń na Spotify. Który utwór najpopularniejszy? [RANKING]

/ 29 sierpnia, 2017

Spotify powstał w kwietniu 2006 roku i od tamtej pory z jej usług skorzystało 140 milionów osób z ponad 60 krajów świata. Na platformie możemy znaleźć około 30 milionów kompozycji, a liczba subskrybentów opcji płatnej Spotify w tym roku wyniosła już 50 milionów. Dzisiaj z kolei gigant streamingu potwierdził, że utwory z bogatego katalogu Davida Bowiego odtworzono już miliard (1 000 000 000) razy. Który utwór jest najpopularniejszy?

60. rocznica urodzin Grzegorza Ciechowskiego

Na samym szczycie znalazła się kompozycja „Heroes” (ponad 74 miliony odsłuchań) pochodzący z tak samo zatytułowanego albumu, który ukazał się w 1977 roku. Tuż za nim znalazły się: „Let's Dance”, „Space Oddity” czy „Life on Mars”. Poniżej prezentujemy czołową „dziewiętnastkę” utworów Davida Bowiego najczęściej odtwarzanych na platformie Spotify:      

  1. Heroes
  2. Let’s Dance
  3. Space Oddity
  4. Life On Mars
  5. Starman
  6. Rebel Rebel
  7. Moonage Daydream
  8. Changes
  9. Ziggy Stardust
  10. Modern Love
  11. Fame
  12. The Man Who Sold The World
  13. China Girl
  14. Oh! You Pretty Things
  15. Sound & Vision
  16. Where Are We Now?
  17. This Is Not America
  18. Ashes To Ashes
  19. Young Americans

Nowy box Bowiego

29 września 2017 roku ukaże się box „A New Career In A New Town (1977 – 1982)”, trzeci z serii boxów dokumentujących historię Davida Bowiego, tym razem skupiający się na berlińskim okresie jego twórczości.

W skład boxu wejdzie 11 płyt CD lub 13 płyt winylowych, dostępny będzie też w formie cyfrowej. W jego skład wejdzie Berlińska Trylogia, w tym zupełnie nowy remiks albumu „Lodger” z 1979 roku.

Prace nad nowym remiksem albumu „Lodger” rozpoczęły się jeszcze przed śmiercią Davida Bowiego, a Tony Visconti zadbał o podkreślenie brzmieniowych niuansów albumu.

Dołączona wyłącznie do tego boxu składanka „Re:Call 3” zawierać będzie zremasterowane wersje singlowe, utwory spoza płyt, strony B oraz utwory z soundtracków. Zdjęcie na okładce zostało wykonane w berlińskim studiu Hansa w 1977 roku.

Do boxu dołączona zostanie 128-stronicowa (w wersji CD) lub 84-stronicowa książka z rzadkimi i niepublikowanymi wcześniej fotografiami, a także wywiadami i notatkami ze studia. Wersje CD będą wiernie odwzorowanymi mini-replikami wersji winylowych, wytłoczone na złotych dyskach. Winyle natomiast będą wytłoczone w formacie audiofilskim na 180-gramowych dyskach.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także