Członkowie Placebo wspierają organizacje The Mercy Centre i CALM. Pierwsza z nich finansuje domy dziecka w Bangkoku, a druga pomaga walczyć z depresją i chorobami psychicznymi w Wielkiej Brytanii.
Brian Molko w wywiadzie dla „New Musical Express” wyjawił, jakie przedmioty trafią na aukcję:
Mamy tam na przykład sweter, który nosiłem na planie teledysku „Pure Morning”, skafander z teledysku „Special K” oraz inne ubrania uwiecznione na scenie albo na okładkach płyt. Są też inne rarytasy, w tym japońskie wydanie singla „Nancy Boy” i plakaty. Od dawna o tym myśleliśmy i stwierdziliśmy, że trasa na 20-lecie jest dobrą okazją.
Brian Molko powiedział także, dlaczego zdecydował się wspierać organizację CALM (Campaign Against Living Miserably).
Odsetek samobójstw wśród młodych mężczyzn w Wielkiej Brytanii jest dość wysoki. Trzeba usunąć napiętnowanie otaczające depresję, a jednym z celów jest nakłonienie mężczyzn, żeby więcej mówili o swoich uczuciach, zamiast chować je w sobie, co ostatecznie prowadzi do tragicznego końca.
CALM jest bliski mojemu sercu, bo sam cierpię na depresję. Istnieją różne formy pomocy. To choroba, jak każda inna. Depresja i uzależnienie uznawane są przez Światową Organizację Zdrowia za choroby. Jeśli ktoś ma stwardnienie rozsiane albo raka, wysłuchacie go. Ale z depresją wiąże się napiętnowanie i zwłaszcza mężczyźni uważają, że mówienie o niej jest oznaką słabości.
Zespół Placebo wciąż świętuje 20. rocznicę wydania debiutanckiej płyty, choć ta przypadała na 2016 rok. Album „Placebo” ukazał się w czerwcu 1996 roku, zwracając uwagę na to niezwykłe trio, prowadzone przez charyzmatycznego wokalistę i gitarzystę, Briana Molko. Pozycję zespołu utwierdziły kolejne albumy: „Without You I’m Nothing” (1998), „Black Market Music” (2000) i „Sleeping With Ghosts” (2003). Dyskografię Placebo zamyka album „Loud Like Love” z 2013 roku, a także wydana w 2016 roku składanka „A Place For Us To Dream”.
rf