terazmuzyka.pl
Koncerty 5494V  
mg | 18 maja 2019
43

Vader nie zagra na festiwalu w Chojnicach. Interweniowała kuria biskupia

Metalowa grupa Vader miała być gwiazdą odbywającego się w czerwcu InterTony Festiwal 2019. Impreza nie dojdzie jednak do skutku po interwencji lokalnej kurii biskupiej.

InterTony Festiwal 2019 miał odbyć się 15 czerwca w Chojnicach, a jego gwiazdą miał być zespół Vader. Organizator pisał, że impreza ma na celu walkę z rasizmem i dyskryminacją. Słynny polski zespół napisał jednak na swoim Facebooku, że do ich występu w Chojnicach nie dojdzie. Jaki jest tego powód? Przekonajcie się sami:

Z wielką przykrością informujemy o odwołaniu festiwalu InterTony Festiwal 2019, jaki miał odbyć się 15 czerwca w Chojnicach. Jak poinformował nas organizator imprezy lokalna kuria biskupia za pośrednictwem burmistrza i władz miasta nie zgodziła się na występ zespołu Vader, znajdując – ponoć – „materiały nawołujące do mowy nienawiści w repertuarze zespołu”.

Przedstawiciele nie rozumieją takiego postępowania, o czym otwarcie napisali w opublikowanym w mediach społecznościowych poście:

Nam po prostu brak słów, by opisać taki sposób postępowania, jaki można porównać chyba tylko do czasów stalinowskich. Kościół w Polsce po raz kolejny pokazuje, w jaki sposób postrzega wolność i widzi grzech wszędzie , tylko nie w swoich własnych murach. Organizatorom festiwalu dziękujemy za lojalność i odwagę obywatelską! (władze miasta zaproponowały innego headliner'a imprezy, na co organizator się nie zgodził). Fanów oraz tych wszystkich , którzy chcieli nas obejrzeć w Chojnicach zapraszam pod koniec sierpnia do pobliskiego Szczecinka. Tam widać wiara nie jest jeszcze tak zaślepiona przez żądzę władzy i cenzurę.

Poniżej jeszcze informacja, którą Vader otrzymał od organizatora InterTony Festiwal 2019:

Burmistrz wystosował prośbę do Centrum Kultury (nasz główny partner) o zerwanie umowy z zespołem Vader. W ocenie burmistrza mogą nawoływać do nienawiści i przemocy fizycznej, obrażają też uczucia religijne. Centrum Kultury musi teraz wypowiedzieć umowę Vaderowi, czyli nie mamy headlinera. Jest to dla nas równoznaczne z odwołaniem imprezy.

Poniżej wpis w oryginale:

Zespół Vader jakiś czas temu poinformował o publikacji epki zatytułowanej „Thy Messenger”, na którą złoży się pięć premierowych kompozycji, a która pojawi się 31 maja nakładem Nuclear Blast Records. Wydawnictwo promuje utwór „Grand Deceiver”:

Komentarze (43)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Remek [81.190.***.***] dodano: 18.05.2019, 12:36 #1
Nie no, co to jest do cholery?
Pokaż odpowiedzi (2)
ManLbn [31.0.***.***] dodano: 18.05.2019, 13:01 #4
Chory kraj. Tyle.
Executioner dodano: 18.05.2019, 13:08 #5
- Czekaj, kur... Yyy, kuria wie o tej sprawie...
- To dobrze...
Jacek [5.172.***.***] dodano: 18.05.2019, 13:21 #6
Może by jednak kuria zajęła się bardziej aktualnym tematem , a nie wtykać się w organizację festiwali :-/
Peter [5.173.***.***] dodano: 18.05.2019, 13:36 #7
Szkoda, jestem ze Złotowa, rzut beretem i byłby fajny koncert. Chory kraj.
Pokaż odpowiedzi (1)
Legion [37.7.***.***] dodano: 18.05.2019, 14:10 #9
Jeszcze się zastanawiacie czy iść do wyborów? Albo pisowska ciemnota i nieograniczona władza kościoła albo wstać z kolan i pogonić pisowska zarazę. Do dzieła dość odwoływania koncertow
Oplacciekurie [37.109.***.***] dodano: 18.05.2019, 14:24 #10
Nie wiecie że żeby cokolwiek załatwić u jakiegokolwiek księdza trzeba posmarować czyli inaczej dać w łapę?
patriota88 [77.115.***.***] dodano: 18.05.2019, 15:19 #11
watykańskie klechy należy deportować do watykanu, to co ci ludzie robią z NASZYM KRAJEM to jest patologia, mówią nam jak mamy żyć, decydują zza pleców polityków, biorą nasze pieniądze z podatków i gwałcą nasze dzieci. PRECZ Z RELIGIĄ!
Pokaż odpowiedzi (1)
Ego [89.64.***.***] dodano: 18.05.2019, 15:26 #13
Słuchajcie, to się i tak skończy... ta mochernia wymrze, nauka robi postępy, coraz więcej osób kwestionuje religię, jako sposób na życie i mówią o tym otwarcie. Na Zachodzie kościelniacy nie mają NIC DO GADANIA. Za moment postęp naukowo - technologiczny pozwoli na przekraczanie wszelkich granic narzucanych przez ciemnogród. To ich ostatnie podrygi Uśmiech
Pokaż odpowiedzi (2)
frata [83.25.***.***] dodano: 18.05.2019, 15:36 #16
Chory kraj? Może chory zespół! Czas na normalność, a nie na wynaturzenia!
Pokaż odpowiedzi (1)
Uwielbiami hipokryzje. [83.25.***.***] dodano: 18.05.2019, 15:56 #18
O ile się nie mylę Bóg dal ludziom wolna wole żeby sami o sobie mogli decydować, a więc sprawdzali czy to dobre czy nie. Zabraniając im przez rozj***** imprezki kuria udowadnia, że od wolnej woli ważniejsze jest co oni chcą. To chyba coś nie tak. Głowna mową nienawiści na świecie są religie one dzielą ludzi mówią: "niewierzący idą do piekła, buddyści tez, żydzi, islamiści, a pastafarianie to już w ogolę bo się naśmiewają z wiary i mają czelność nazywać się religią" według mnie to jest mowa nienawiści, bo nic nie buduje tylko dzieli ludzi...
Syzypor [89.22.***.***] dodano: 18.05.2019, 16:21 #19
Pamiętam jak chlaliśmy w takim pabie w Olsztynie gdzie przebywał też Peter i Docent. Była z nami pewna laska z rzeżączką i Peter ją dymał w kiblu UśmiechUśmiech To były czasy
Hel [37.47.***.***] dodano: 18.05.2019, 17:00 #20
Chora władza. Chory kraj. Czasy cenzury wracają do tego cholernego ciemnogrodu!! Gorzej niż za komuny...
Pav [31.53.***.***] dodano: 18.05.2019, 17:26 #21
Ja pier.... Ale dno. To szatany jechane. Jeez. Really? Co to za kraj?
były_chojniczanin [46.148.***.***] dodano: 18.05.2019, 19:33 #22
To samo wydarzyło się jakieś 8-10 lat temu, gdy w Chojnicach zablokowano z tych samych powodów występ zespołu Kult.
TakaOna [159.205.***.***] dodano: 18.05.2019, 20:41 #23
Vader nie może grać swoich kawałków a księdza pedofile mogą prowadzić msze. I gdzie tu jest ku**a logika.
Pokaż odpowiedzi (1)
***** [83.23.***.***] dodano: 18.05.2019, 20:56 #25
To zwykli sataniści...
marekoo [89.64.***.***] dodano: 18.05.2019, 22:07 #26
Szukają szatana? To niech spojrzą na samych siebie. Coraz bardziej mnie kler irytuje.
niqq [31.179.***.***] dodano: 18.05.2019, 22:27 #27
Kiedyś słuchałem Vadera. W tamtych czasach teksty traktowały o bogach z odległych planet. Teraz Peter rzyga na chrześcijaństwo. Bardzo dobrze że miasto wycofało. Za publiczną kasę nie powinno sie promować nienawiści.
BTW - w Chojnicach rządzą platfusy
the buckteria [79.186.***.***] dodano: 18.05.2019, 22:38 #28
To co się obecnie w tym kraju wyrabia, to już na prawdę przechodzi wszelkie granice. Nawet jeżeli komuś nie odpowiadają teksty czy muzyka jaka jest na danej imprezie prezentowana to nie musi na nią przychodzić i tyle. Uczestniczą w takim wydarzeniu tylko ludzie którzy tego chcą posłuchać. Nie jestem fanem metalu, nie słucham Vadera, ale doskonale rozumiem ludzi którzy chcieli by się na ich koncercie pojawić. Czy przypadkiem kościół nie powinien się zająć pedofilią w swoich szeregach?
Chojniczanin [37.30.***.***] dodano: 19.05.2019, 10:02 #29
Żałosne brak słów a niby takie fajne miasto
Focus [37.47.***.***] dodano: 19.05.2019, 10:09 #30
Niech grają na zasadach komercyjnych nie ma mojej zgody na finansowanie zbędnych rzeczy gdy dziurawe ulice pozapadane chodniki w Chojnicach najpierw konieczne potem przyjemności tyle w temacie
Vlad [5.172.***.***] dodano: 19.05.2019, 10:20 #31
Chłopaki, no z całym szacunkiem: a czego się spodziewaliście? Że biskup będzie siedział cicho po takim "utworze"? Więcej realizmu... ;-)
111111 [171.25.***.***] dodano: 19.05.2019, 11:57 #32
ZAMIAST VADERA NIECH BURMISTRZ PUŚCI FILM SEKIELSKIEGO NA STADIONIE
Iwona [83.30.***.***] dodano: 19.05.2019, 13:43 #33
Te pedały i pedofile z kościoła powinni najpierw zacząć czyścić swoje brudy
Jim [88.156.***.***] dodano: 19.05.2019, 18:10 #34
Dobrze, że ta chora wiara promująca Szatana już się kończy. Watykan to Jego dom. Ale wiedzą o tym tylko Ci, co Widzą.
Riccardo [88.122.***.***] dodano: 19.05.2019, 18:39 #35
Ja przepraszam: czy mieszkańcy nie mogą złożyć sprzeciwu? Skoro Vader uważa że jego twórczość nie zawiera w/w treści, to przecież istnieje możliwość negocjacji. Widać organizatorowi nie zależy na ich występie skoro podkula ogon i odwołuje headlinera. Przecież menagement grupy może pojechać na miejsce i wraz z organizatorem porozmawiać z burmistrzem i kurią. No cóż ciężko ruszyć dupę- lepiej się użalać.
Metalmartin [94.254.***.***] dodano: 19.05.2019, 20:08 #36
Kurwia biskupia.Banda pedalow i pedofili. Pamietajcie o Norwegii.! Ciekawe gdyby wystosowac wniosek o zakaz mszy swietej w niedziele ,bo obraza moje uczucia jako obywatela!
FOK [79.175.***.***] dodano: 19.05.2019, 20:30 #37
To pedofile decydują o tym kto ma czego słuchać i gdzie? Koniec świata!
BAALbina [46.134.***.***] dodano: 20.05.2019, 07:12 #38
"Vader szerzy mowę nienawiści!" - powiedział ksiądz pedofil.
Daniel1978 [188.125.***.***] dodano: 20.05.2019, 15:13 #39
Pani prezes chojnickiego oddziału akcji katolickiej oświadczyła, że ludzie, którzy płacą podatki mają prawo domagać się tego aby niewłaściwe treści nie były przekazywane. Kurwa!!! To ja pytam tę panią czy tylko równie nawiedzeni jak ona płaca podatki?? I czy ja również jako podatnik mam prawo domagać się aby księża i biskupi pedofile przestali wozić dupy drogimi limuzynami lub czy jako podatnik mogę się domagać aby pan "ojciec" Tadeusz Rydzyk przyjmując kolejną transzę kasy od rządu oddał część tym, którzy sobie nie życzą aby to dostawał?? Czy ktoś kiedyś syszał aby ludzie chodzący na takie koncert blokowali pielgrzymki lub zakłócali nabożeństwa? Albo domagali się odwołania przyjazdu jakiegoś Głódzia do jakiejkolwiek miejscowośći??? No K***a NIE!!!!!
Ludzie!!! Zewrzyjmy szyki i zróbmy coś aby Ci ludzie zaczęli mieć jak najmniej do powiedzenia w Polsce bo zawsze będziemy żyć w dzikim kraju.! Nie namawiam do głosowania na kogoś tylko przeciwko komuś co może nie jest najlepszym wyjściem ale powiedzmy nie katolickiej cenzurze i katolickim oszołomom
!!! ( dla jasności nie każdego kto jest katolikiem nazywam oszołomem ). Amen.
Kolos [5.173.***.***] dodano: 20.05.2019, 17:32 #40
Chore!!!!
OjciecProfanPio [86.63.***.***] dodano: 22.05.2019, 00:12 #41
Tak to jest gdy się robi konkurencję kapeli "Czarna Sutanna". Przeca krk cały czas ludzi śle do piekła a teraz udają świętych?! Te ich pseudo egzorcyzmy (szatan ma ubaw po pachy oglądając ten bełkot), królowa niebios, dekalog (pokłony i odddawanie czci obrazom, figurkom i itp.), pośrednik papież między Bogiem a ludźmi (to po co Jezus?), celibat w kościele (gdy biskup ma być mężem jednej żony). Nigdy nie rozumiałem tych faryzeuszy.
Lokalny [5.184.***.***] dodano: 23.05.2019, 16:29 #42
W tytule artykułu i treści jest zawarte kłamstwo. W żaden sposób nie interweniowała kuria biskupia. Proszę o sprostowanie.
andrzej [159.205.***.***] dodano: 15.06.2019, 09:13 #43
Szanowna redakcjo, jesli podajecie do wiadomości, ze koncert vader jest odwołany , a potem po tytanicznej pracy organizatorów i zbiórce pieniędzy na ten koncert okazuje się, że koncert się jednak odbędzie, to uważam, że na takim portalu jak Wasz to powinno nagłośnione choćby z szacunku dla organizatorów i fanów, a na przekór tym co myślą że wszytko im wolno