terazmuzyka.pl
Newsy 4774V  
rf | fot. Facebook | 16 czerwca 2019
27

TSA rozstał się z Andrzejem Nowakiem i Stefanem Machelem

Zespół TSA poinformował, że rozstał się z Andrzejem Nowakiem i Stefanem Machelem. 

Grupa TSA zamierza kontynuować działalność w składzie: Janusz Niekrasz, Marek Kapłon i Damian Michalski.

TSA założył nowy profil na Facebooku, na którym poinformował:

Informujemy, że nasze wielokrotne propozycje wspólnego powrotu do aktywnej, muzycznej działalności zespołu TSA, nie znalazły zrozumienia i akceptacji Stefana Machela i Andrzeja Nowaka. W związku z tym zdecydowaliśmy się na kontynuowania działalności w nowym składzie personalnym. Naszym celem jest powrót do koncertowania i realizacja nowych nagrań. Pozdrawiamy fanów zespołu TSA i do zobaczenia na koncertach.

Wiadomość podobnej treści opublikował Andrzej Nowak na swoim Facebooku, powołując się na brak akceptacji swoich planów przez Janusza Niekrasza i Marka Kapłona.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie obie strony, ale nie uzyskaliśmy od nich jeszcze odpowiedzi.

To kolejne zawirowania w składzie TSA w ostatnim czasie. Na początku 2018 roku ze składem pożegnał się wieloletni wokalista, Marek Piekarczyk.

Komentarze (27)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
TransRebel [93.176.***.***] dodano: 16.06.2019, 18:35 #1
WTF??!!Nie ma Nowaka nie ma TSA.
Pokaż odpowiedzi (1)
34-latek [83.26.***.***] dodano: 16.06.2019, 19:18 #3
A dlaczego ostatni album tego zespołu ukazał się w odległym roku 2004? Co oni robili przez te 15 lat?
Brother73 [83.23.***.***] dodano: 16.06.2019, 19:41 #4
Wiadomo, że szefem jest Andrzej Nowak i nazwa należy do niego.
Dorośli mężczyźni nie potrafili się dogadać i przez 15 lat nagrać następcy świetnego ,,Procedera", to teraz będą się obrzucali łajnem na różnych fejsbukach oraz innych internetach.
TSA się skończyło po odejściu z zespołu Marka Piekarczyka (lub wyrzuceniu - wersja do wyboru).
Szkoda, że tak doświadczeni muzycy zachowują się jak niedojrzałe małolaty i gryzmolą na siebie dyrdymały w internetach.
Szkoda...
Pokaż odpowiedzi (1)
bbfan [5.173.***.***] dodano: 16.06.2019, 20:14 #6
Bez Piekara to nie ma sensu.
fizyk83 dodano: 16.06.2019, 21:15 #7
Odszedl Piekarczyk teraz Stefan I Andrzej moim zdaniem powinni dać sobie spokuj
Vampirro dodano: 16.06.2019, 21:21 #8
Czas najwyższy na nowy album TSA był w w okolicach 2010 roku, ale przechlapali ten czas. Teraz ten zespół już nie istnieje - właściwie nie został w składzie nikt stały (Niekrasz nie był pierwszym basistą). Powinni zmienić nazwę, wydać nową muzykę i wtedy może coś z tego będzie. Szkoda, szkoda wielka, ale już od dawna wiadomo było, że w TSA źle się dzieje. Z wielkiej trójcy tylko Turbo zachowało godność, choć na początku lat 90. wydawało się, że jako pierwsi odwalą kaszanę (na szczęście po odejściu Hoffmanna Litza zdecydował się właśnie wydać materiał pod nowym szyldem, choć słyszałem też wersję, że to Hoffmann wyrzucił wszystkich z zespołu). Edytowano 1 raz. Ostatnio: 16.06.2019, 21:29
Pokaż odpowiedzi (3)
Mantas [31.42.***.***] dodano: 16.06.2019, 21:28 #12
To teraz pora na powstanie zespołu PMN...
Pokaż odpowiedzi (1)
Tomp [91.233.***.***] dodano: 16.06.2019, 21:50 #14
Pan Nowak koncentruje się na działalności w swoim zespole "Złe Psy' traktując TSA po macoszemu i jako pracę dorywczą. Kolejny raz doprowadza do rozpadu grupy. Pan Machel ma TSA w d...e. Najpierw pozbyli się Pana Marka Piekarczyka (Szacunek Panie Marku), a teraz dokończyli dzieła rozpieprzając grupę. Myślę, że pozostali mieli dosyć odtwarzania na koncertach tych samych numerów i chcą w końcu nagrać coś nowego.
alienator [212.244.***.***] dodano: 16.06.2019, 22:06 #15
Następnie zdezerterują Niekrasz i Kapłon.Pozostanie Michalski,który "uzupełni" resztę(cały) skład i będzie działał jako TSA.Komu jak komu ,ale obecnemu wokaliście chyba najmniej opłaca się odchodzić z zespołu...
michał [31.178.***.***] dodano: 16.06.2019, 22:12 #16
tylko czy to jest jeszcze,,TSA,,???
Marcin [77.89.***.***] dodano: 16.06.2019, 23:01 #17
ile utworów w zespole stworzyli lub współstworzyli panowie Niekrasz i Kapłon?
Marcin [77.91.***.***] dodano: 17.06.2019, 07:16 #18
Uwielbiam TSA, to moim zdaniem najlepszy metalowy skład. Nowaka uważam za jednego z lepszych gitarzystów nie tylko w Polsce, ale na świecie. Jednak zespół, jak dobry by nie był, ma sens jeśli tworzy i promuje nowy materiał. Proceder był świetny. Zabrakło albumu live, na miarę współczesnej dźwiękowej produkcji oraz kolejnego albumu. Piszcie, że Nowak skupił się na złych psach. A Piekarczyk na voice of Poland. Trudno wtedy o nagrywanie nowego. Trudno nawet, aby ustalać terminy koncertów. Wierzę jednak, że kiedyś znowu zagrzmią razem na scenie!!!
cato [77.79.***.***] dodano: 17.06.2019, 10:02 #19
Serio? Przepychanki w zespole, który do 15 lat nic nie wydał?
ABM [79.189.***.***] dodano: 17.06.2019, 13:36 #20
Absolutny Brak Myślenia, coście uczynili - legendę żeście roztrwonili
lp [195.47.***.***] dodano: 17.06.2019, 14:57 #21
Najpierw wypieli się na fan klub ALIEN = wielki minus, odszedł Piekarczyk, teraz odchodzą najważniejsi gitarzyści....KONIEC, 15 lat bez płyty masakra
kwakus [89.229.***.***] dodano: 17.06.2019, 17:35 #22
powiało żenadą
Slavo [80.21.***.***] dodano: 17.06.2019, 18:58 #23
Widziałem A.Nowaka na koncert ach TSA i uważam że dobrze się stało że już tam nie występuje-kompromitował zespól zalosnre zachowanie dziwne wypowiedzi
Greg [5.173.***.***] dodano: 17.06.2019, 20:23 #24
Zostały opiłki. Szkoda
mikrobas dodano: 17.06.2019, 21:23 #25
TSA by było na tyle.
Marek [87.123.***.***] dodano: 17.06.2019, 22:41 #26
Dziecinada Panowie.
Wasza muzyka mnie ukształtowała, a teraz taki zawód ..
Potas [77.253.***.***] dodano: 18.06.2019, 14:24 #27
Przecież te Niekrasze i Kapłony to się do kurnika nadają. Stworzyć to oni potrafią jedynie tandetę, słuchałem ze 2 utwory niekrasz band i do końca życia przekroczyłem limit na słuchanie badziewia. Jak oni śmią to kontynuować pod nazwą TSA. Nowak powinien z tym zrobić porządek i nauczyć tych błaznów pokory w sądzie. Swoją drogą przez półtorej dekady nic nie osiągnęli, Tool to przy nich zespół postępu.