terazmuzyka.pl
Film / serial 429V  
mg | 13 lutego 2019
1

„Tolkien”. Film o słynnym pisarzu z oficjalną zapowiedzią [WIDEO]

Jeden z najsłynniejszych twórców literatury fantasy – J.R.R. Tolkien – doczeka się swojego filmu. W sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź produkcji zatytułowanej „Tolkien”.

W rolę J.R.R. Tolkiena wcieli się Nicholas Hoult, który wystąpił między innymi w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”. Reżyserią zajął się natomiast Dome Karukoski. Produkcja opowiadała będzie o młodym pisarzu, który w wydarzeniach swojego życia odnalazł inspiracje do napisania jednej z najważniejszych książek w historii literatury fantasy, a także stworzenia Śródziemia.

Poza wcześniej wymieniony, w filmie zobaczymy między innymi Lily Collins, Toma Glynna-Carneya, Anthony’ego Boyle’a, Patricka Gibsona czy Colma Meaneya. W sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź filmu:

J.R.R. Tolkien żył w latach 1892-1973, był pisarzem oraz profesorem filologii klasycznej i literatury staroangielskiej na Uniwersytecie Oksfordzkim. Największą popularność przyniosła mu powieść „Władca Pierścieni”, która wydawana była w latach 1954-1955. Ma na swoim koncie dziesiątki innych publikacji obejmujących nie tylko prozę, ale przede wszystkim poezję.

Na podstawie jego twórczości powstał kultowy już, podzielony na trzy części, film „Władca Pierścieni”. A także trylogia filmowa „Hobbit”, którą również przygotował Peter Jackson.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Ja [5.172.***.***] dodano: 14.02.2019, 09:28 #1
No nie mogę... Naturalny
Zobacz także
0

Mick Jagger (The Rolling Stones) wystąpi w thrillerze

rf | fot. Jerzy Bednarski | 23 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group