terazmuzyka.pl
Newsy 650V  
szy | 17 maja 2018
0

Tidal ma kolejne problemy. Serwis jest winny wytwórniom pieniądze

Czarne chmury zawisły nad Tidalem. Norweski dziennik „Dagens Næringsliv” poinformował, że jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych zalega z wypłacaniem stawek wytwórniom. 

Jak możemy przeczytać dziennikarze ujawnili, że Tidal jest winny pieniędzy trzem głównym międzynarodowym firmom fonograficznym. To jednak nie koniec. Mniejsze i mniej znane wytwórnie również narzekają na brak wywiązania się ze swoich obowiązków serwisu streamingowego.

Lamb of God wykonali utwór Bad Brains 

Sveinung Rindal, szef firmy dystrybucyjnej Phonofile (filia Sony), powiedział norweskiemu dziennikowi: 

Prawdą jest, że są opóźnienia w płatnościach od Tidal.

Natomiast dyrektor generalny niezależnej norweskiej wytwórni Propeller Records, Frithjof Boye Hungnes, twierdzi, że nie dostali oni pieniędzy, w związku ze streamingiem, od października ubiegłego roku. 

W ubiegłym roku strona internetowa Digital Music News postanowiła sprawdzić, który z serwisów streamingowych płaci najwięcej artystom za jedno odtworzenie. Na pierwszym miejscu znalazł się Napster ($0.0167 za odsłuch), a tuż za nim właśnie Tidal ($0.0110). Co ciekawe, pomimo zdecydowanie większej liczby użytkowników, słabsze stawki oferuje chociażby Spotify czy Apple Music

Problemy, problemy, problemy...

Ostatnio także ta sama gazeta poinformowała, że Tidal manipulował odsłuchami płyt. Sprawa - tak naprawdę - dotyczy dwóch krążków: „The Life Of Pablo” Kanye Westa oraz „Lemonade” Beyonce. Tak sztucznie wzmożony ruch - rzecz jasna - generował znacznie większe przychody dla tych artystów, a odbywało się to kosztem innych artystów, gdyż wpływy rozdzielane są proporcjonalnie z jednej puli.

Sprawie pikanterii dodaje fakt, że - przypomnijmy - właścicielem Tidala jest Jay-Z, prywatnie mąż Beyonce i przez wiele lat jako Roc-A-Fella wydawca płyt Westa

Przedstawiciele Tidala odpierają te zarzuty, twierdząc, że artykuł jest oszczerczy, a gazeta „Dagens Næringsliv” już wcześniej publikowała na ich temat szkalujące artykuły, nazywając jednego z ich pracowników „oficerem izraelskich służb wywiadowczych”, zaś właściciela (czyli rapera Jaya-Z) „dilerem cracku”.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 478V  
0

Ewakuacja w trakcie koncertu Korteza. Wezwano straż pożarną [WIDEO]

rf | fot. Hubert Misiaczyk | 23 października 2018
Newsy 83V  
Newsy 1386V  
0

Slash: Byłem nastawiony anty do Guns N' Roses

rf | fot. Ed Vill | 22 października 2018
Newsy 768V  
2

Ted Nugent potępia Hall Of Fame i ostro krytykuje za przyjęcie... Patti Smith

rf | fot. Lance Cpl. Danielle Prentice | 21 października 2018
Newsy 564V  
0

Brian May zapowiada niesamowitą książkę w 3D

rf | fot. Maria Sealey | 21 października 2018
Newsy 1370V  
2

T.Love zapowiada wyjątkowy album „T.Cover”

rf | fot. Marcin Żurawicz | 20 października 2018
Newsy 1102V  
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group