terazmuzyka.pl
Newsy 620V  
rf | fot. Raph_PH | 11 stycznia 2019
0

The Who zapowiada nowy album i koncerty z orkiestrą

Rok 2019 może okazać się emocjonujący dla fanów The Who. Grupa planuje wyruszyć w trasę z orkiestrą a także wydać nowy album studyjny.

Na wiosnę zespół The Who ma zamiar powrócić na scenę. Grupa tym razem ruszy w trasę z orkiestrą symfoniczną. Pete Townshend zapowiada też, że zamierza ukończyć nowy album studyjny – pierwszy od wydanego w 2006 roku „Endless Wire”.

Roger Daltrey: Akcja #MeToo jest obrzydliwa

Jak podaje magazyn „Rolling Stone” grupa The Who zamierza w kwietniu ruszyć w trasę po USA. Najpierw zespół da 14 koncertów na wschodnim wybrzeżu, a jesienią powróci w zachodnią część Stanów Zjednoczonych i Kanady. Niestety, póki co nie ma konkretnych planów trasy po Europie.

Roger Daltrey przewiduje, że będzie to jego ostatnia trasa koncertowa:

Błędem byłoby nazywanie tej trasy „pożegnalną”, ale to pewnie będzie moja ostatnia trasa. Jestem realistą: mam 75 lat, mój głos męczy mi się coraz szybciej. Granie z orkiestrą w tym wieku to jedyny sposób na dostojne wykonywanie muzyki. Tylko to nam zostało. Jesteśmy już starcami. Nie jesteśmy przystojni. Nie jesteśmy wystrzałowi. Została nam tylko muzyka i zamierzamy przedstawić ją w świeży i mocny sposób.

Gitarzysta Pete Townshend dodatkowo zapowiada, że zespół zamierza wydać nowy album studyjny:

Gdy zaproponowano nam trasę koncertową, powiedziałem, że nie podpiszę żadnego kontraktu jeśli nie będziemy mieli nowego materiału. Nie chodzi o to, że chcemy mieć płytę na listach przebojów. The Who nie potrzebuje więcej płyt. To sprawa czysto osobista. Chodzi o moją dumę, o poczucie własnej wartości i godności jako twórca.

Póki co Pete ma przygotowane podobno 15 utworów w wersjach demo. Data wydania płyty nie jest znana. Raczej na pewno nie ukaże się przed rozpoczęciem trasy w kwietniu, ale Townshendowi zależy, by było to jeszcze w 2019 roku, przewiduje, że płyta może ukazać się we wrześniu lub październiku.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 293V  
0

Adam Jones (Tool): Kirk Hammett pomógł mi być lepszym gitarzystą

rf | fot. Travis Shinn | 17 września 2019
Newsy 337V  
0

Mick Schauer (eks Clutch) nie żyje

rf | fot. Facebook | 17 września 2019
Newsy 883V  
5

Katarzyna Nosowska opublikowała nową wersję swojego przeboju [WIDEO]

mg | fot. Marlena Bielińska | 16 września 2019
Newsy 721V  
1

Ric Ocasek (The Cars) nie żyje

rf | fot. Adanne Osefo | 16 września 2019
Newsy 1525V  
Newsy 1463V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group