terazmuzyka.pl
Newsy 946V  
rf | fot. Raph_PH | 14 czerwca 2019
2

The Who nagrał najlepszą płytę od „Quadrophenii”

Wokalista The Who podzielił się z fanami ekscytującymi wieściami na temat nowego albumu.

Roger Daltrey odpowiadał niedawno na pytania fanów The Who. Jedno z nich dotyczyło nowego wydawnictwa, nad którym pracuje zespół.

Wokalista The Who odparł:

Uważam, że nagraliśmy nasz najlepszy album od czasu „Quadrophenii”. Pete wciąż jest wspaniałym kompozytorem, nie zatracił swojego stylu.

Kiedy pierwszy raz usłyszałem te piosenki, byłem bardzo sceptyczny, myślałem, że sobie nie poradzę. Pomyślałem, że to dobry materiał na solową płytę Pete’a. Ale on chciał nagrać płytę The Who.

Posłuchałem tych piosenek jeszcze raz. I jeszcze raz. I zaświtały mi w głowie pewne pomysły. Pete pozwolił mi pozmieniać parę rzeczy, dał mi wolność jeśli chodzi o melodie. Muszę przyznać, że mój sceptycyzm zmienił się w optymizm.

Wydana w 1973 roku „Quadrophenia” należy do najbardziej cenionych albumów w historii rocka. Podwójny album konceptualny doczekał się pod koniec lat 70. ekranizacji filmowej.

Kilka miesięcy temu o nowym albumie tak wypowiadał się Pete Townshend:

Gdy zaproponowano nam trasę koncertową, powiedziałem, że nie podpiszę żadnego kontraktu jeśli nie będziemy mieli nowego materiału. Nie chodzi o to, że chcemy mieć płytę na listach przebojów. The Who nie potrzebuje więcej płyt. To sprawa czysto osobista. Chodzi o moją dumę, o poczucie własnej wartości i godności jako twórca.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy ukaże się nowa płyta, ale Pete mówił, że zależy mu, żeby to było w 2019 roku. Ostatni studyjny album The Who to „Endless Wire” z 2006 roku.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
nick [176.10.***.***] dodano: 14.06.2019, 11:38 #1
Bez Moona ten album nie będzie lepszy niż Quadrophenia. Quadophenia to jeden z dowodów na to jak niesamowitym perkusistą był Moon.
Gret [188.147.***.***] dodano: 14.06.2019, 21:53 #2
The Who po śmierci Moona powinni zbobić to LZ po śmierci Bonza
Zobacz także
Newsy 846V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group