terazmuzyka.pl
Newsy 622V  
szy I fot: Olivia Bee | 14 września 2018
1

The Smashing Pumpkins ujawnili szczegóły nowego albumu [AUDIO]

Amerykańska formacja The Smashing Pumpkins, na której czele stoi charyzmatyczny lider Billy Corgan, powraca z nowym studyjnym krążkiem. Długo oczekiwany album został nagrany w - prawie - oryginalnym składzie!

Legendarna formacja The Smashing Pumpkins ujawniła szczegóły nowego studyjnego albumu, który ukaże się jeszcze w tym roku. Pierwotnie na rynku miały pojawić się dwie EPki. Billy Corgan zapowiadał, że na obu mini-wydawnictwach znajdą się po cztery utwory. Plany się jednak ostatecznie zmieniły i fani otrzymają wszystkie osiem kompozycji na jednym krążku.

The Smashing Pumpkins hucznie świętowali 30-lecie z udziałem wielu gości

Album zatytułowany „Shiny and Oh So Bright, Vol. 1 / LP: No Past. No Future. No Sun” swoją premierę będzie miał 16 listopada i ukaże się nakładem Napalm Records. Całość została nagrana w praktycznie oryginalnym składzie, w szeregach grupy The Smashing Pumpkins brakuje jedynie basistki D'arcy Wretzky. Za produkcję odpowiada natomiast legendarny Rick Rubin.

Jak do tej pory grupa - przedpremierowo - zaprezentowała dwie kompozycje: „Solara” oraz „Silvery Sometimes (Ghosts)”, z którą możecie zapoznać się poniżej:

Tak już zostało wspomniane, na płycie „Shiny and Oh So Bright, Vol. 1 / LP: No Past. No Future. No Sun” znajdzie się 8 utworów, oto szczegółowa tracklista:

  1. Knights of Malta
  2. Silvery Sometimes (Ghosts)
  3. Travels
  4. Solara
  5. Alienation
  6. Marchin' On
  7. With Sympathy
  8. Seek And You Shall Destroy

Nadchodzący album grupy jest pierwszym od 2000 roku, w którego nagraniu wzięli udział: wokalista i gitarzysta Billy Corgan, gitarzysta James Iha i perkusista Jimmy Chamberlin. Ponadto w składzie The Smashing Pumpkins znajduje się także gitarzysta Jeff Schroeder. Na koncertach natomiast wspiera ich także basista Jack Bates

12 lipca grupa wyruszyła w trasę koncertową - po Ameryce Północnej - pod szyldem „The Shiny And Oh So Bright”. Tegoroczne występy zbiegły się z trzydziestą rocznicą powstania. Podczas nich muzycy The Smashing Pumpkins wykonują tylko utwory, które powstały w okresie 1991-2000, a także premierowe kompozycje oraz kowery. 

Jesienią natomiast grupa odwiedzi Stary Kontynent. Do tej pory zostały ogłoszone jednak tylko dwa koncerty – w Londynie i Bolonii (16 i 18 październik). 

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Rob [79.184.***.***] dodano: 14.09.2018, 18:30 #1
Czekamy na album i na więcej gigów w Europie!
Zobacz także
Newsy 122V  
2

Jack White wskazuje zespoły, które są nadzieją rocka

rf | fot. David James Swanson | 17 lipca 2019
Newsy 2530V  
Newsy 2829V  
10

Sharon Osbourne zaatakowała byłego basistę Ozzy'ego

rf | fot. Eva Rinaldi | 13 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group