terazmuzyka.pl
Newsy 555V  
mg | 26 maja 2019
0

The Mars Volta powraca? Cedric Bixler-Zavala zabrał głos

Cedric Bixler-Zavala potwierdził to, na co od lat liczą fani – zespół The Mars Volta już pracuje nad premierowym materiałem!

Publikacja płyty „Noctourniquet” zamknęła działalność zespołu The Mars Volta w 2012 roku. Choć grający eksperymentalnego rocka muzycy zaangażowali się w inne projekty – chociażby Antemasque – fani wciąż po cichu liczą, że to właśnie The Mars Volta w końcu powróci na scenę i do studia nagraniowego.

W drugiej połowie ubiegłego roku fani The Mars Volta zadrżeli z podniecenia po tym, jak Cedric Bixler-Zavala zasugerował powrót formacji. Najpierw powiedział, że „niedługo wrócą”, a później sprawę doprecyzował w następujących słowach:

Cieszę się, że za każdym razem, gdy omawiamy jakiekolwiek sprawy związane z Voltą, pojawia się tak zażarta dyskusja, ale minie nieco czasu, zanim ten statek znów odpłynie. Wciąż mam sporo do zrobienia z moją rodziną z At the Drive-In. Jedyne co zrobiłem to niezobowiązująco pochwaliłem entuzjazm fanów, niechcący wspominając o The Mars Volta.

Minęły kolejne miesiące, a temat powrócił na Twitterze. Jeden z użytkowników, Lucas Cardozo, napisał, iż „marzy o kolejnym rozdziale TMV” i zachwycił się twórczością grupy. Na pierwszą część wypowiedzi zareagował Cedric Bixler-Zavala, który przyznał, że nowy rozdział już powstaje.

Jak to zwykle z tym zespołem bywa, nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele, ale wszystko wskazuje na to, że muzycy pracują nad nowym materiałem. Już kilka dni temu Cedric Bixler-Zavala zasugerował, że praca w studiu nagraniowym trwa – użył jednak dość niejasnej wówczas przenośni, której wiele osób nie zrozumiało.

Czy na nowy album The Mars Volta przyjedzie nam czekać tak długo, jak na wydawnictwo Tool? Czas pokaże.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 233V  
Newsy 269V  
1

Neil Young zapowiedział nowy album z Crazy Horse

rf | fot. 6tee-zeven | 19 sierpnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group