terazmuzyka.pl
Newsy 786V  
mg | 26 maja 2019
0

The Mars Volta powraca? Cedric Bixler-Zavala zabrał głos

Cedric Bixler-Zavala potwierdził to, na co od lat liczą fani – zespół The Mars Volta już pracuje nad premierowym materiałem!

Publikacja płyty „Noctourniquet” zamknęła działalność zespołu The Mars Volta w 2012 roku. Choć grający eksperymentalnego rocka muzycy zaangażowali się w inne projekty – chociażby Antemasque – fani wciąż po cichu liczą, że to właśnie The Mars Volta w końcu powróci na scenę i do studia nagraniowego.

W drugiej połowie ubiegłego roku fani The Mars Volta zadrżeli z podniecenia po tym, jak Cedric Bixler-Zavala zasugerował powrót formacji. Najpierw powiedział, że „niedługo wrócą”, a później sprawę doprecyzował w następujących słowach:

Cieszę się, że za każdym razem, gdy omawiamy jakiekolwiek sprawy związane z Voltą, pojawia się tak zażarta dyskusja, ale minie nieco czasu, zanim ten statek znów odpłynie. Wciąż mam sporo do zrobienia z moją rodziną z At the Drive-In. Jedyne co zrobiłem to niezobowiązująco pochwaliłem entuzjazm fanów, niechcący wspominając o The Mars Volta.

Minęły kolejne miesiące, a temat powrócił na Twitterze. Jeden z użytkowników, Lucas Cardozo, napisał, iż „marzy o kolejnym rozdziale TMV” i zachwycił się twórczością grupy. Na pierwszą część wypowiedzi zareagował Cedric Bixler-Zavala, który przyznał, że nowy rozdział już powstaje.

Jak to zwykle z tym zespołem bywa, nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele, ale wszystko wskazuje na to, że muzycy pracują nad nowym materiałem. Już kilka dni temu Cedric Bixler-Zavala zasugerował, że praca w studiu nagraniowym trwa – użył jednak dość niejasnej wówczas przenośni, której wiele osób nie zrozumiało.

Czy na nowy album The Mars Volta przyjedzie nam czekać tak długo, jak na wydawnictwo Tool? Czas pokaże.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 1497V  
7

Robert Trujillo (Metallica) ocenia styl gry Cliffa Burtona i Jasona Newsteda

rf | fot. Carlos Rodríguez/Andes | 4 lipca 2020
Newsy 413V  
2

Robert Trujillo zapowiada nowe wydawnictwo Infectious Grooves

rf | fot. Carlos Rodríguez/Andes | 2 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group