terazmuzyka.pl
Newsy 383V  
szy I fot: Andrew Whitton | 17 maja 2018
0

The Kooks powracają z nowym albumem. Dwa premierowe utwory w sieci

Po czteroletniej przerwie wydawniczej, brytyjska formacja The Kooks powraca z nowym albumem. Nadchodzące wydawnictwo, które ukaże się pod koniec wakacji, promują udostępnione właśnie w sieci dwie premierowe kompozycje. 

31 sierpnia na rynku ukaże się piąty studyjny krążek zespołu The Kooks. Będzie on zatytułowany „Let's Go Sunshine”. Muzycy, w związku z ogłoszeniem jego szczegółów, opublikowali dwa utwory, które znajdą się płycie - „No Pressure” oraz „All The Time”.

Lenny Kravitz w Polsce. Wiemy, kto wystąpi jako support

Możecie się z nimi zapoznać poniżej:

Na nadchodzącym studyjnym albumie grupy The Kooks znajdzie się aż 15 kompozycji, tak prezentuje się szczegółowa tracklista:

 1. Intro
 2. Kids
 3. All The Time
 4. Believe
 5. Fractured and Dazed
 6. Chicken Bone
 7. Four Leaf Clover
 8. Tesco Disco
 9. Honey Bee
 10. Initials For Gainsbourg
 11. Pamela
 12. Picture Frame
 13. Swing Low
 14. Weight of the World
 15. No Pressure

Warto także dodać, że płyta powstawała w bólach. Choć muzycy weszli do studia już w 2015, dopiero po trzech latach udało im się wszystko poskładać. Kapela bowiem zdążyła stworzyć cały album, ale nie była zadowolona z końcowego efektu i wszystko... skasowała. 

Luke Pritchard, lider The Kooks, wyjaśnił takie działanie w następujący sposób:

Odkryliśmy, że to nie było to co chcieliśmy, to nie było prawdziwe The Kooks. Wrzuciliśmy więc całość do kosza. Moim zadaniem było napisanie najlepszych piosenek w życiu. Zastanawiałem się nad każdym wyrazem. To musi być nasze „Rubber Soul”, „Lola” i „Definitely Maybe” [odpowiednio albumy: The Beatles, The Kinks oraz Oasis - przyp. szy]. Na początku pisania źle się czułem. Byłem załamany. W połowie albumu się zakochałem. Wszystko to można usłyszeć w tekstach na płycie. 

Indierockowa formacja The Kooks, która powstała w 2004 roku, pochodzi z angielskiego miasta Brighton. Obecnie skład zespołu tworzą: wokalista i gitarzysta Luke Pritchard, gitarzysta Hugh Harris, basista Peter Denton oraz perkusista Alexis Nuñez. Na ma koncie mają cztery studyjne płyty. Ich dyskografię zamyka krążek zatytułowany „Listen”, który ukazał się w 2014 roku.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 387V  
0

Złoty Maanam zmienił nazwę i wokalistkę

rf | fot. Natalia Mitera | 21 stycznia 2019
Newsy 153V  
3

Tom Morello opowiada, jak muzyką wpłynął na ludzi

rf | fot. Danny Liao | 21 stycznia 2019
Newsy 1210V  
8

Lars Ulrich zachwycony występem Miley Cyrus [WIDEO]

rf fot. Ross Halfin | 19 stycznia 2019
Newsy 1346V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group