terazmuzyka.pl
Film / serial 245V  
mg | 2 lipca 2020
0

The Go-Go’s. Słynny w latach 80. zespół doczeka się filmu dokumentalnego [WIDEO]

Zespół The Go-Go’s osiągnął niesamowity sukces w latach 80. Choć grupa jest obecnie nieco zapomniana, zdecydowano się przypomnieć jej burzliwą historię.

Łącząca pop i punk rocka grupa The Go-Go’s rozpoczęła karierę w 1978 roku i pierwszy raz zakończyła swoją działalność w 1985 roku. Składająca się z samych kobiet formacja osiągnęła niesamowity sukces na przełomie dekad, który doprowadził ją na sam szczyt. Warto wspomnieć, że The Go-Go’s był i nadal jest jednym zespołem w pełni żeńskim, którego członkinie samodzielnie napisały i zagrały swoje utwory, a który wskoczył na czołową lokatę zestawienia Billboard.

Choć były na samym szczycie, relacje między członkiniami The Go-Go’s szybko zaczęły się psuć. Pozostałym paniom nie podobało się, że media faworyzowały wokalistkę – Belindę Carlisle. Pojawiły się również duże ilości narkotyków, które negatywnie wpływały na relacje między paniami. Zespół rozpadł się w 1985 roku, żeby na chwilę reaktywować się w latach 1990 i 1994. Do całkowitej reaktywacji doszło w 1999 roku i oficjalnie The Go-Go’s nadal istnieje. Ostatnim albumem zespołu jest „God Bless the Go-Go's” z 2001 roku.

Stacja Showtime zdecydowała się opowiedzieć historię The Go-Go’s. Za dokument odpowiedzialna będzie Alison Ellwood, a jego premiera będzie miała miejsce 1 sierpnia. W sieci pojawiła się zapowiedź filmu nazwanego po prostu „The Go-Go’s”:

Największy solowy sukces po rozpadzie The Go-Go’s osiągnęła Belinda Carlisle, która poszła w stronę muzyki popularnej i w czasie pierwszych kilku lat wylansowała wiele hitów. Jej kariera przeplatana była jednak poważnymi problemami z narkotykami i zaburzeniami odżywiania. Od 2005 roku, jak sama napisała w autobiografii, jest czysta – od kokainy i alkoholu, których nadużywała przez trzy dekady.


REKLAMA

Do sprzedaży trafił lipcowy numer „Teraz Rocka”, a w nim znajdziecie materiały o takich wykonawcach, jak Kazik, Morrissey, Within Temptation, Kansas, Trivium, Powerwolf, Bush, Mushroomhead, Edyta Bartosiewicz, Kasia Lins i wielu innych.

Numer dostępny jest w kioskach, a także w sprzedaży internetowej.

[LIPCOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ]

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
0

Jared Leto wcieli się w Andy'ego Warhola

rf | fot. Gage Skidmore | 8 sierpnia 2020
2

Alan Niven opowiada, jak Bob Dylan nabrał Sharon Stone

rf | fot. Gage Skidmore | 3 sierpnia 2020
0

Alan Parker, reżyser „The Wall”, nie żyje

rf | fot. Lisa Moran Parker | 2 sierpnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group