terazmuzyka.pl
Newsy 1811V  
rf | 4 grudnia 2019
13

Taylor Hawkins mówi, czy powstałby Foo Fighters, gdyby żył Kurt Cobain

Perkusista Foo Fighters powiedział, czy Dave Grohl założyłby Foo Fighteres, gdyby dalej istniała Nirvana.

Wkrótce po śmierci Kurta Cobaina perkusista Dave Grohl założył własny projekt Foo Fighters, który później wyrósł na jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych. Czy zrobiłby tak, gdyby lider Nirvany żył?

Dave Grohl wskazuje idealny album rockowy

Swoją opinię w tej sprawie wyraził perkusista Foo Fighters, Taylor Hawkins, mówiąc w wywiadzie dla „Music Week”:

Gwarantuję ci, że gdyby z jakiegoś powodu Kurt Cobain nie zmarł tak wcześnie i Nirvana istniałaby dalej, Dave Grohl i tak zrobiłby to samo. Foo Fighters by istnieli. Nie byliby tak popularni, bo zajęty byłby Nirvaną, ale musiał to zrobić. Musiał nagrać płyty Foo Fighters. Tacy jesteśmy. Musimy pisać piosenki. Musimy nagrywać płyty.

Foo Fighters zabiera się do pracy nad nową płytą. Kilka tygodni temu perkusista Taylor Hawkins powiedział:

Z tego co wiem od naszego lidera, Dave’a Grohla, ma sporo wersji demo, nad którymi pracuje. Obstawiam, że zaczniemy pracować nad tym zaraz po zakończeniu europejskiej trasy... Może nie od razu po niej, ale zaczniemy składać to wszystko do kupy

To długi proces, ale mamy sporo materiału. Wydaje mi się, a nawet mam nadzieję, że nowy album pojawi się w przyszłym roku. Powinno się nam udać.

Dyskografię Foo Fighters zamyka album „Concrete and Gold”, który ukazał się 2017 roku.

Komentarze (13)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Piotr Grembowicz [156.17.***.***] dodano: 04.12.2019, 14:03 #1
NIESTETY! bo FF to jest największe nieporozumienie muzyczne XX i XXI wieku! plus ta ich popularność!? zgroza
I [91.205.***.***] dodano: 04.12.2019, 14:10 #2
Gdyby ni Cobain, Foo Fighters nie zagrali by nawet na potańcówce charytatywnej...
the buckteria [83.20.***.***] dodano: 04.12.2019, 14:20 #3
Odpowiedż jest jedna: NIE!!! A co ma Hawkins powiedzieć? To jest tylko i wyłącznie mydlenie oczu. Gdyby Cobain żył to tworu o nazwie Foo Fighters by nie było. Koniec - kropka
Pokaż odpowiedzi (4)
pabloski [178.235.***.***] dodano: 04.12.2019, 16:51 #8
Gdyby Cobain żył, to i tak prawdopodobnie nie istniałaby już Nirvana, więc pewnie FF by powstało
Szangcunk [5.173.***.***] dodano: 04.12.2019, 19:15 #9
Wy się ch.... Znacie
Mm [176.221.***.***] dodano: 04.12.2019, 20:51 #10
Otóż Gg pewnie by powstał, Dave jeszcze za życia Cobaina pokazywał mu swoje numery więc już coś było na rzeczy. Z drugiej strony nie wiem w czym byłby problem? Wielu muzyków angażuje się w różne inne projekty i zespoły dalej funkcjonują. Jak ktoś napisał pewnie nie istnialaby Nirvana, przynajmniej nie w takiej formie. Już unplugged i planowana współpraca z Michaelem S. Z R.E.M była sygnałem że idą zmiany.
Luk [37.30.***.***] dodano: 04.12.2019, 21:26 #11
Choć Nirvana była najlepsza, to FF załatało godnie pustkę w moim sercu po tej stracie.
Kuba [79.97.***.***] dodano: 04.12.2019, 22:39 #12
Gdyby zjadły ryby... Nie ma sensu gdybać... Szkoda że nie ma już Nirvany... Cieszmy się z Foo Fighters!!!
Evie [95.40.***.***] dodano: 05.12.2019, 09:35 #13
Przecież Kurt chciał rozwiązać Nirvanę więc prawdopodobnie Nirvany by nie było a FF by zaistniało