terazmuzyka.pl
Newsy 581V  
rf | 13 lipca 2018
1

Taco Hemingway powraca z nową płytą. Powtórzy sukces Taconafide?

Taco Hemingway wydał właśnie nowy album. Płyta zatytułowana „Cafe Belga” ukazuje się, gdy jeszcze nie minął szał na punkcie Taconafide. Uda mu się przyćmić ten sukces?

Kilka miesięcy temu Taco Hemingway i Quebonafide jako Taconafide wydali album „Soma 0,5 mg”, który okazał się jednym z największych tegorocznych przebojów. Album w ciągu dwóch miesięcy od premiery pokrył się podwójną platyną, a artyści grali wyprzedane koncerty w dużych halach. Teraz raper powraca z solową płytą, zatytułowaną „Cafe Belga”.

Taconafide, Kortez i Beyonce wśród najlepszych

Album „Cafe Belga” powstawał od stycznia 2018 roku w Brukseli i Warszawie, a wyprodukowany został przez Rumaka i Borucciego. Album dostępny jest już do odsłuchu w sieci, można też zamawiać jego wersję fizyczną na płycie CD na stronie Asfalt Shop. Nabywcy wersji fizycznej dostaną gratisowo płytę EP "Flagey". Na płytę trafiły następujące utwory:

 1. CAFÉ BELGA
 2. ZTM
 3. Wszystko na niby
 4. Reżyseria: Kubrick
 5. 2031
 6. Fiji
 7. Abonent jest czasowo niedostępny
 8. Motorola
 9. Modigliani
 10. Adieu
 11. 4 AM In Girona

taco hemongway, cafe belga

Taco Hemingway dostał w swojej karierze dwie statuetki Fryderyka: za minialbumy „Umowa o dzieło” i „Szprycer”, a jego pierwsza płyta długogrająca „Marmur” dostała nominację do Fryderyka. Wszystkie one w kategorii „Album roku hip-hop”.

Wydany w kwietniu tego roku album „Soma 0,5 mg” pod szyldem Taconafide sprzedał się w nakładzie przekraczającym 60 tysięcy egzemplarzy i osiągnął szczyt notowania OLiS. Czy „Cafe Belga” powtórzy ten oszałamiający sukces? Album jest bardziej stonowany i refleksyjny. Filip Szcześniak zresztą w tekstach odnosi się do sukcesu „Somy” i komentuje zamieszanie związane z Taconafide oraz eksplozją sławy. Jak zwykle wypowiada także sporo komentarzy na aktualne tematy społeczne.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
ewka [93.175.***.***] dodano: 16.07.2018, 23:36 #1
Kolejna dobra płyta Taco. Duże zróżnicowanie, wiele ciekawych kawałków, choćby Motorola, która przypomina minione dobre czasy motoroli z klapką Mrugnięcie
Zobacz także
Newsy 166V  
0

Trasa hologramu Amy Winehouse przełożona

rf | fot. Rama | 21 lutego 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group