terazmuzyka.pl
Newsy 614V  
rf | fot. User:Gansb | 14 lutego 2019
0

Syn Chestera Benningtona dołączył do zespołu ojca

Syn Chestera Benningtona, Jaime Bennington, dołączył do byłego zespołu ojca, by nagrać z nim kilka piosenek.

Jaime Bennington dołączył do byłego zespołu Chestera Benningtona, Grey Daze, by nagrać na nowo kilka piosenek. W studiu razem z nim zjawili się też członkowie Korna, P.O.D. i Bush.

Mike Shinoda skomentował pośmiertny utwór Chestera Benningtona

Chester Bennington założył Grey Daze w połowie lat 90., zanim dołączył do Linkin Park. Grupa miała na koncie trzy wydawnictwa. Teraz jego syn, Jaime, wraz z Munkym z Korna, Chrisem Trainerem z Bush i Marcosem Curielem z P.O.D. dołączyli do Grey Daze, by nagrać na nowo kilka ze starych piosenek. Zespół w oświadczeniu napisał:

Chester byłby dumny z syna, Jaime Benningtona. Jaime zaśpiewał wczoraj ze swoim ojcem w studiu NRG i jego głos zabrzmiał świetnie. Brzmi bardzo jak ojciec i wszyscy byliśmy z niego dumni.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy te nagrania ujrzą światło dzienne.

Natomiast głos samego Chestera Benningtona można usłyszeć w piosence „Cross Off” zapowiadającej album Marka Mortona, gitarzysty Lamb Of God. Chester zaśpiewał w tej piosence niedługo przed swoją śmiercią.

O tej współpracy Mark Morton opowiadał w wywiadzie dla „Metal Hammer”:

To jedna z tych piosenek, której słuchając zastanawialiśmy się, kto mógłby w niej zaśpiewać. W końcu do głowy przyszedł nam Chester. Nawet nie liczyliśmy na to, bo przecież Chester był taką wielką gwiazdą. Myśleliśmy, że nie uda się go namówić. Ale musieliśmy przynajmniej spróbować. Spróbowaliśmy więc, zainteresowaliśmy go, a gdy usłyszał numer, zaangażował się.

Płyta „AnestheticMarka Mortona ukaże się 1 marca. Utworu „Cross Off” możecie wysłuchać poniżej.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 352V  
Newsy 280V  
1

Neil Young zapowiedział nowy album z Crazy Horse

rf | fot. 6tee-zeven | 19 sierpnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group