terazmuzyka.pl
Newsy 795V  
mg | fot. Raph_PH | 17 października 2018
12

Roger Daltrey (The Who) nie obawia się brexitu i uderza w Unię Europejską

Choć wielu brytyjskich muzyków poważnie obawia się utrudnień związanych z brexitem, Roger Daltrey jest przekonany, że nie będą one aż tak odczuwalne i jakoś uda się je przezwyciężyć.

Bob GeldofNick MasonBrian Eno, Roger TaylorEd SheeranJohnny MarrStingJarvis Cocker czy Damon Albarn – między innymi ci muzycy podpisali się pod listem otwartym do premier Wielkiej Brytanii, w którym pisali o wielu problemach związanych z wyjściem z Unii Europejskiej. Po drugiej strony barykady jest Roger Daltrey, wokalista legendarnego The Who.

Muzycy napisali list otwarty do premier Wielkiej Brytanii ws. brexitu

Artysta nie obawia się brexitu, a pod pewnymi względami się z niego cieszy. Poniżej zapis jego wypowiedzi dla BBC Radio 4:

Dawaliśmy sobie radę w czasach przed powstaniem Unii Europejskiej. Pewnie będzie więcej papierkowej roboty po tej stronie Kanału. Oczywiście mogą nam to utrudnić, ale nie zapominajmy, że to działa w obie strony. Wszystko da się jakoś załatwić. Pracowaliśmy w Europie zanim ta się zjednoczyła, kiedy nie myśleliśmy jeszcze o UE. Złoty czas przypada na lata 60. i 70. Dajcie spokój, obudźmy się! Nie jestem przeciwko Europie, jestem przeciwko Brukseli i jej deficytowi demokracji.

- powiedział muzyk. Sprecyzował również, co nie odpowiada mu w Unii Europejskiej:

Nie ma bezpośredniego powiązania między głosującym a wybieranymi przez niego osobami, które mogą wpływać na nasze życie. Jest tam za dużo ludzi i za dużo gabinetów, które w ostatecznym rozrachunku wyciskają nas do cna.

Brexit, czyli wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej to wynik referendum, przeprowadzonego 23 czerwca 2016 roku, w którym 51,9% Brytyjczyków zdecydowało, że chce opuścić UE. Procedury związane z Brexitem zostały uruchomione 29 marca 2017 roku, co oznacza, że Wielka Brytania musi opuścić UE do 29 marca 2019 roku.

Znienawidzony utwór

The Who ma na koncie wiele ponadczasowych przebojów, a Roger Daltrey zawsze daje z siebie wszystko, żeby zaśpiewać je w swoim wyjątkowym, niepowtarzalnym stylu. Jednak nie wszystkie z nich sprawiają mu przyjemność. Wokalista zdradził niedawno, że wręcz nienawidzi śpiewania jednego z największych przebojów The Who, jakim jest „Won’t Get Fooled Again”.

Won’t Get Fooled Again” został wydany na rewelacyjnym albumie „Who’s Next” z 1971 roku i od tamtej pory jest stałym elementem koncertów The Who, wyczekiwanym przez fanów. W wywiadzie dla „Rolling Stone” Roger Daltrey wyznał, że nie znosi śpiewania tego utworu:

To jedyna piosenka, która mnie cholernie, doszczętnie nudzi. Nie wiem dlaczego tak jest, ale mówię szczerze. Do wszystkich innych utworów potrafię podejść tak, jakbym śpiewał je po raz pierwszy. Nie wiem, dlaczego tak się z nią dzieje, ale tej nigdy nie udaje mi się zaśpiewać tak, jakbym robił to po raz pierwszy.

A jednak oglądając koncertowe wykonania „Won’t Get Fooled Again” nie odnosi się wrażenia, że Daltrey śpiewa na pół gwizdka. 

Komentarze (12)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
FOK [178.217.***.***] dodano: 17.10.2018, 14:40 #1
Tak, a najwięcej UE wyciska z Daltreya właśnie. Pożył by sobie trochę przy ruskich komuchach to by poczuł co znaczy biurokracja. Całe życie pod kloszem i zabiera głos w sprawach o których nie ma nawet pojęcia. Ciekawe czy wie w ogóle co poszczególne kraje mają z obecności w UE. Zresztą UK od dawna jest uważany za hamulcowego w UE. Śmieszne, że kraj utrzymujący darmozjadów z rodziny królewskiej krytykuje biurokrację Brukseli. Bye Bye Daltrey.
Pokaż odpowiedzi (4)
Greg [148.252.***.***] dodano: 17.10.2018, 15:10 #6
Co za idiota on pracował chyba kieliszkiem . Nie ma sie co dziwic to zwykly grajek nie mozgowiec
Pokaż odpowiedzi (1)
flake9 dodano: 17.10.2018, 17:23 #8
Widzę, że wypowiadają się same tęgie głowy. Porównania do ZSRR są bardzo na miejscu, ale w nieco innym kontekście. UE to nowe ZSRR, ich zasrana biurokracja oraz hegemonia Niemiec.
Pokaż odpowiedzi (4)
Komentarze (12 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 502V  
0

Steven Tyler zaskoczył Backstreet Boys na scenie [WIDEO]

rf | fot. Gage Skidmore | 21 kwietnia 2019
Newsy 1102V  
Newsy 418V  
Newsy 2180V  
Newsy 271V  
0

Novika zaprezentowała teledysk do utworu „Emotika” [WIDEO]

mg | fot. Eliza Krakowka | 16 kwietnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group