terazmuzyka.pl
Koncerty 3580V  
rf | 11 grudnia 2018
21

Richard Kruspe (Rammstein): Rock jest martwy

Gitarzysta zespołu Rammstein nie ma dobrego zdania o dzisiejszej kondycji rocka. Podzielacie jego opinię?

Richard Z. Kruspe, gitarzysta zespołu Rammstein, w wywiadzie dla magazynu „Revolver” przyznał, że rock jest dla niego martwy. Czy rzeczywiście jesteśmy świadkami zmierzchu rockowego grania?

Rammstein prawie zakończył pracę nad nową płytą

We wspomnianym wywiadzie gitarzysta mówi:

Gramy to, co lubimy, ale nie ma w tej kwestii nic więcej do dodania. Rock jest martwy. To smutne, wiem. Ale czasami trzeba pogodzić się z rzeczywistością. Kiedy słucham nowości, nie ma wśród nich rocka.

Zawsze będą jakieś dinozaury, które przetrwają, ale ja mam na myśli nowe pokolenie rocka. Dzisiaj dzieciaki nie grają gitarowej muzyki, żeby wkurzać rodziców. Gitary przestały być wkurzające, a więc posługują się głównie słowem i głosem, co w praktyce oznacza hip hop. Akompaniamentem do ich buntu jest hip hop. W tej chwili wszystko obraca się wokół hip hopu, co dla mnie jest trudne, gdyż nigdy nie potrafiłem utożsamić się z hip hopem. Jeśli na festiwalu natknę się na hiphopowy koncert, zawsze się wynudzę. Tutaj rock ma przewagę.

Richard Kuspe niedawno wydał album wraz z Emigrate, zatytułowany „A Million Degrees”, natomiast aktualnie kończy pracę nad nowym albumem zespołu Rammstein, którego premiera planowana jest na pierwszą połowę 2019 roku.

Rammstein wystąpi 24 lipca 2019 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Komentarze (21)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
stefek [83.22.***.***] dodano: 11.12.2018, 14:57 #1
rock jest martwy koleś ma rację, nic dodać nic ująć,a publika dzisiaj jak zombie,daj im telefon to przestoją tak nawet 3 godziny, także nic dziwnego że ta muzyka się wywaliła,no i te zespoły łagodne jakby grali dla księży czy zakonnic,w kościele,lipa.
Pokaż odpowiedzi (2)
Rocker [94.254.***.***] dodano: 11.12.2018, 15:44 #4
Proszę Ryszardzie przyjąć moje kondolencje
Atei [89.239.***.***] dodano: 11.12.2018, 17:49 #5
Obecnie Rock to są mieszanki różnych stylów jednak prawdziwy Rock to lata 80 XX wieku.
Pokaż odpowiedzi (2)
David [5.173.***.***] dodano: 11.12.2018, 19:30 #8
Zapraszam do zapoznania się z zespołem „Ignu” utwory np „Checkered Room” czy „Kwiat Paproci”. Ci co mówią że Rock umarł chcą tylko zwrócić na siebie uwagę, Rock żyje tylko jest mniej popularny niż był.
Rumsztyk [83.20.***.***] dodano: 12.12.2018, 07:33 #9
Na pewno w rocku nie ma miejsca na Rammstein i ich koncerty z playbacku.
Pokaż odpowiedzi (3)
Dariusz [37.47.***.***] dodano: 12.12.2018, 08:56 #13
Jeżeli ktoś pisze , że Rock umarł to znaczy tylko tyle ,że taki gość jest martwy....Wystaczy posłuchać nowych zespołów ...tzw. stoner rock...to dobre mocne granie. I co ważne ...chce im się grać....
fs [153.19.***.***] dodano: 12.12.2018, 14:55 #14
Nie wierzcie temu brzydalowi.
Ja [37.248.***.***] dodano: 12.12.2018, 19:47 #15
Rock nie zdechł, ale stoi w miejscu. Tu już nie ma nic do dodania. Nowe kapele aranżują w dupie i rzeźbią w gównie. 30 lat przestoju i dalej nic. Inna rzecz, że rock, także ten sprzed pół wieku, nadal trafia w serca młodych ludzi, a to już fenomen. Wiedzą to ww. i płyną na tej garbatej fali. Rock, choć sparaliżowany, jest nieśmiertelny!
Pokaż odpowiedzi (3)
Vampirro dodano: 13.12.2018, 11:14 #19
Jeśli dla kogoś miarą życia jest popularność, to rock mógł umrzeć. Z tym, że rock jest nieśmiertelny, a pogłoski o jego pogrzebie krążą od 1978 roku.
Janek [83.23.***.***] dodano: 15.12.2018, 21:53 #20
O ile mi wiadomo Rammstein grają industrial metal a nie żaden rock, więc niech Rysio nie będzie hipokryta. O ile faktycznie typowy rock już dawno odszedł do lamusa to metal ma się dobrze tak samo jak muzyka elektroniczna.
LP [195.47.***.***] dodano: 17.12.2018, 14:40 #21
SAMA PRAWDA ROCK IS DEAD