terazmuzyka.pl
Newsy 3327V  
rf | fot. KPRM | 18 maja 2020
20

Premier Morawiecki z kuriozalną krytyką piosenki Kazika

Do ostatnich wydarzeń wokół piosenki Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” i zamieszania w Trójce odniósł się nawet Premier Mateusz Morawiecki.

W piosence „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazik Staszewski odnosi się do sytuacji zamknięcia cmentarza i złożenia kwiatów przez Jarosława Kaczyńskiego w 10. rocznicę Smoleńska z pogwałceniem narzuconych przez rząd obostrzeń. Piosenka trafiła na szczyt notowania listy przebojów Trójki, notowanie zostało jednak unieważnione. W efekcie Trójkę zbojkotowali prowadzący, artyści i wytwórnie.

Do sprawy odniósł się także Premier Morawiecki, zrobił to jednak w dość kuriozalny sposób. Najpierw odwołał się do koronawirusa, gospodarki, potem do setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, a następnie zamieszanie wokół piosenki nazwał „tematem zastępczym”, do jej tekstu odnosząc się w sposób, który świadczy, że nie zrozumiał jego przesłania:

Powiem bardzo wyraźnie: TAK, odwiedzenie grobów i pomników Ofiar Katastrofy Smoleńskiej było, jest i będzie naszą powinnością. Nawet w czasie epidemii. Bez takich gestów państwo staje się grupą ludzi realizujących cele zredukowane wyłącznie do zapewnienia minimum egzystencji lub jakichś ekonomicznych interesów A naród staje się tylko grupą osób posługujących się tym samym językiem. Staje się narodem bez ciągłości, bez wspólnego przywiązania do tego, co ważne, wielkie i co niesie ponadczasowe wartości.

Poniżej możecie przeczytać jego oświadczenie w całości.


REKLAMA

Wystartowała przedsprzedaż majowo-czerwcowego „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo do regularnej sprzedaży trafi 20 maja, natomiast wysyłka zamówionych w przedsprzedaży numerów rozpocznie się 18 maja. #ZostańWDomu i kupuj on-line!

[ZAMÓW TERAZ]

Komentarze (20)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
JP3 [31.178.***.***] dodano: 18.05.2020, 15:50 #1
pinokio daj spokój wstydu oszczędz !!!
Vampirro dodano: 18.05.2020, 16:12 #2
"Bez takich gestów państwo staje się grupą ludzi realizujących cele zredukowane wyłącznie do zapewnienia minimum egzystencji" - ach jakże piękne byłoby takie państwo!
Daniel78 [31.1.***.***] dodano: 18.05.2020, 16:29 #3
Kogo Wy pokazujecie??? Naprawdę nie ma już o czym i o kim pisać??? Błagam...
Pokaż odpowiedzi (1)
tribe36 [79.160.***.***] dodano: 18.05.2020, 17:08 #5
Juz odwrocili kota odbytem
tomek_ef [188.121.***.***] dodano: 18.05.2020, 18:04 #6
Czyli potwierdzają, że ich ból jest lepszy niż innych
Jan [31.135.***.***] dodano: 18.05.2020, 18:41 #7
W którym momencie jest jakakolwiek krytyka piosenki?
Potas [188.147.***.***] dodano: 18.05.2020, 19:13 #8
Pan premier ma rację. Bez takich gestów jak obchodzenie katastrofy smoleńskiej państwo jako organizację i strukturę a także społeczeństwo czeka regres. Cóż za wartościowa postawa celebrować katastrofe smoleńską którą duża większość społeczeństwa od dawna ma w dupie. Może jeszcze żałoba narodowa w każdą rocznicę ?
Denys [217.96.***.***] dodano: 18.05.2020, 19:19 #9
musi więcej prochów zażyć żeby to zrozumieć, trudny jest język ludzi Woodstocka i Festynów Jarocin, też nie zawsze ogarniam, nie moje festyny, za bardzo polityczne.
Pokaż odpowiedzi (1)
Slavo [37.30.***.***] dodano: 18.05.2020, 20:32 #11
To ponizej godnosci czytelników i redaktorów komentować takie brednie
Five Fingers Fist Fuck [79.175.***.***] dodano: 18.05.2020, 20:38 #12
PiS popiera kiboli, popiera homofobów mimo, że ma w swoich szaragach ukrytego starego geja, ma mocne rusofobiczne przejawy chociaż podziwia mocną rękę rządów Władka, broni księży pedofilów, oraz księdza-kuriozum Ojca Predatora z Torunia, cenzuruje muzykę, filmy i przedstawienia teatralne. A co na to polski wyborca? Jebać to! Dostałem 5 stów idę głosować za.
Mietek [82.160.***.***] dodano: 18.05.2020, 23:05 #13
Gdzie on cos powiedział o piosence Kazika? Pudelki coś za bardzo się podjarały.
Dany [31.0.***.***] dodano: 19.05.2020, 07:26 #14
Niech o folksdojczach z PO ktoś zaśpiewa. Tylko o PiS umiecie pisać piosenki. Jestem fanem rocka, ale coś mi tu śmierdzi.
Pokaż odpowiedzi (3)
ANTYSOCIAL [213.233.***.***] dodano: 19.05.2020, 10:21 #18
To są kpiny z Narodu marionetkowy rzad
AntyMetal [37.131.***.***] dodano: 19.05.2020, 11:12 #19
A jak Kazik zrobi piosenkę o pieczeniu ciasta, to zaczniecie publikować tu przepisy?
puuuq [185.25.***.***] dodano: 19.05.2020, 12:02 #20
Czyli wizyta przy pomniku jest ważniejsza od największego święta chrześcijan ? w tej sytuacji ofiary katastrofy lotniczej są ważniejsze od ofiary samego Jezusa , wypadałoby poznać opinie najważniejszych
przedstawicieli kleru