terazmuzyka.pl
Newsy 2675V  
rf | fot. Świetlik | 3 maja 2020
22

Poznaliśmy 13. Polski Top Wszech Czasów [LISTA]

W radiowej Trójce po raz 13. zaprezentowano notowanie polskich przebojów wszech czasów.

W radiowej Trójce przedstawiono wyniki internetowego plebiscytu słuchaczy na polski top wszech czasów. Słuchacze mogli wybierać najlepsze polskie utwory z listy 800 kompozycji. Wyniki prezentowane były w ostatnich dniach na falach Trójki przez Piotra Stelmacha, Piotra Barona, Piotra Metza i Marka Niedźwieckiego.

Szczyt listy zdominowały utwory z lat 80. Na pierwszym miejscu uplasował się Obywatel G.C. z utworem „Nie pytaj o Polskę”, a za nim Perfect z „Autobiografią” i Maanam z „Krakowskim spleenem”. Aż dwa utwory w top 10 umieścił Kult, a pierwszą dziesiątkę zamknął Myslovitz z „Długością dźwięku samotności”.

Poniżej prezentujemy pierwszą dwudziestkę zestawienia Polski Top Wszech Czasów:

  1. Obywatel G.C. - Nie pytaj o Polskę
  2. Perfect - Autobiografia
  3. Manaam - Krakowski spleen
  4. Kult - Polska
  5. Sztywny Pal Azji - Wieża radości, wieża samotności
  6. Kult - Arahja
  7. Republika - Biała flaga
  8. Dżem - List do M.
  9. Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat
  10. Myslovitz - Długość dźwięku samotności
  11. Chłopcy z Placu Broni - Kocham wolność
  12. Aya RL - Skóra
  13. Budka Suflera - Jolka, Jolka, pamiętasz
  14. Turbo - Dorosłe dzieci
  15. TSA - 51
  16. Rezerwat - Zaopiekuj się mną
  17. Marek Grechuta - Dni, których nie znamy
  18. Lao Che - Wojenka
  19. Czesław Niemen - Sen o Warszawie
  20. Martyna Jakubowicz - W domach z betonu nie ma wolnej miłości

REKLAMA

1 kwietnia do sprzedaży trafił nowy „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

Komentarze (22)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
FIve Fingers Fist Fuck [5.173.***.***] dodano: 03.05.2020, 12:21 #1
Czy mi się wydaje, czy najmłodsza piosenka z tego zestawu to Wojenka? A potem Długość dźwięku...? O czym to świadczy? Bardzo dużo o dzisiejszej polskiej muzyce, ale też drugie tyle o słuchaczach 3-ki. To już nawet tak promowane przez 3-kę granie spod znaku kapsla nic nie wnosi nowego do tematu?
Pokaż odpowiedzi (1)
Krystek [83.28.***.***] dodano: 03.05.2020, 12:32 #3
To ktoś jeszcze trujki słucha !?
Pokaż odpowiedzi (2)
I [91.205.***.***] dodano: 03.05.2020, 14:18 #6
Dziennikarze z ,,Trójki ,, poodchodzili, ale słuchacze tamtego radia zostali. Ani ,,Trójki,, ani żadnego innego radia nie da się ( mówię o sobie ) dzisiaj słuchać. Wszechobecne reklamy, wręcz odpychają ( mówię o sobie ). Z tego względu, nie słucham już żadnego radia.
Dopóki Wojciech Mann był w ,,Trójce,, słuchałem jego audycji, ,,Manniak po Ciemku,, , tam żadnych reklam nie było.
A na listę ,, Wszech Czasów,, zagłosowali najwierniejsi słuchacze ,,Trójki,, , ci jeszcze z lat 70-80-tych. I dobrze, że wygrał Ciechowski, wtedy mocno niedoceniany...
Pokaż odpowiedzi (3)
qwasjk [31.182.***.***] dodano: 03.05.2020, 17:28 #10
Po zawartości pierwszej 20-tki mniemam, że średnia wieku głosujących to dobre 50+.
Vampirro dodano: 03.05.2020, 19:58 #11
Radia przestałem słuchać już w wieku 14 lat, bo, jak już wspomnieli przedmówcy, za dużo tam reklam, a i oferta nieciekawa. Nie dziwi więc, że Trójki słuchają głównie starsi, wierni słuchacze. I to właśnie oni wybrali sobie tę listę i jak ona komuś nie odpowiada, to niech ma pretensje do siebie, że nie głosował.
Ale nawiasem mówiąc, "Jest taki samotny dom" to byłoby chyba moje wskazanie.
Pokaż odpowiedzi (1)
Wera [89.228.***.***] dodano: 04.05.2020, 08:12 #13
Wszystko ok. Tylko ten lao che. Nie zasługuje nawet na 1000 miejsce. Utwór cieniutki jak barszcz wypromowany głównie w trójce. Mierniutki zespolik.
Pokaż odpowiedzi (1)
Brother73 [83.23.***.***] dodano: 04.05.2020, 08:15 #15
Trójki nie da się już słuchać. Nie tylko dlatego, że nie ma w niej już dziennikarzy, z którymi stacja była kojarzona przez dziesiątki lat. Skutecznie przespano moment, w którym należało stację zreformować i odświeżyć.
A Polski Top Wszech Czasów? Jaki top, tacy słuchacze. Przynajmniej 50+. Zestaw utworów i wykonawców wiele mówi o polskiej muzyce, w której od lat nie ma już nic wartościowego.
Pokaż odpowiedzi (4)
jerrypl [88.220.***.***] dodano: 04.05.2020, 14:38 #20
Pierwsza dziesiątka poza Obywatelem to jakieś nieporozumienia same. Gdzie SBB, Klan czy Blackout?
Wrażliwy słuchacz [46.134.***.***] dodano: 05.05.2020, 02:25 #21
#1 Dżem - Naiwne Pytania ( wersja z albumu " Zemsta nietoperzy" 1987 r.)
I nie głosuje przedział wiekowy 50+.
Z tej strony rocznik urodzenia 1995 się kłania.
Wszystko w temacie.
puuuq [185.25.***.***] dodano: 05.05.2020, 12:06 #22
Brak 'przeżyj to sam " Lombardu i przynajmniej jednej z wielu piosenek Edyty Bartosiewicz sprawia ,że tego typu zestawienia są bez sensu