terazmuzyka.pl
Pitbulek 482V  
rf | fot. Bram Van Damme | 12 października 2018
0

Perkusista Sigur Ros zaprzecza, by napastował seksualnie tancerkę

Orri Páll Dýrason, perkusista islandzkiego zespołu Sigur Ros, został oskarżony o napastowanie seksualne przez Megan Boyd, tancerkę w klubie nocnym.

Do zdarzenia miało dojść w 9 stycznia 2013 roku w Los Angeles. Megan Boyd miała wówczas 26 lat i pracowała jako tancerka w klubie Body Shop w Hollywood. Twierdzi ona, że została napastowana seksualnie przez perkusistę Sigur Ros (który w wyniku tych oskarżeń rozstał się w tym miesiącu z grupą).

W rozmowie z „Pitchfork” Boyd opowiada, że spotkała Orriego w klubie późną nocą, po czym postanowiła się udać z nim do niego:

Gdy kogoś bardzo podziwiasz, ufasz mu. Dlatego z nim poszłam. Pod żadnym innym względem nie wyszłabym z klubu z jakimś facetem. Gdy pracujesz w takiej branży musisz spodziewać się tego, że mężczyźni nie będą ci okazywali szacunku. Ale Orri nie sprawiał wrażenia jednego z tych gości. Nie spodziewałam się, że ktokolwiek z tego zespołu w ogóle zajrzałby do klubu ze striptizem.

Megan Boyd twierdzi, że obudziła się w łóżku, gdy Orri uprawiał z nią seks oralny, a następnie bez jej zgody dokonał penetracji.

Tymczasem Orri Páll Dýrason przedstawia zupełnie inny przebieg wydarzeń z tamtej nocy. Twierdzi, że spędzili z Megan razem noc, ale tylko na piciu i rozmowach. Zaprzecza, by doszło do opisywanych przez nią wydarzeń. Perkusista odmawia dalszych komentarzy, twierdząc:

Moim jedynym komentarzem jest to, że nic nie zrobiłem.

W uzasadnieniu decyzji dotyczącej odejścia z Sigur Ros, perkusista napisał:

Nie mogę pozwolić, by takie poważne oskarżenia wpłynęły na zespół i na jego wspaniałą i piękną twórczość. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by wyzwolić się z tego koszmaru. Jednak z szacunku do osób, które rzeczywiście doświadczyły przemocy na tle seksualnym, nie będę walczył na forum publicznym.

Orri Páll Dýrason dołączył do Sigur Ros w 1999 roku i nagrał z grupą pięć albumów studyjnych.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Pitbulek 6605V  
2

Ronnie James Dio jednym zdaniem zgasił Davida Draimana z Disturbed

rf | fot. Adam Bielawski | 13 czerwca 2019
Pitbulek 1860V  
6

Jack White i Jack Black wreszcie się spotkali [FOTO]

rf | fot. David James Swanson | 6 czerwca 2019
Pitbulek 733V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group