terazmuzyka.pl
Newsy 1317V  
rf | fot. Jimmy Baikovicius | 17 kwietnia 2020
61

Paul McCartney: The Beatles byli lepsi niż The Rolling Stones

Paul McCartney został poproszony o porównanie The Beatles z The Rolling Stones. Trudne zadanie?

W latach 60. The Beatles i The Rolling Stones stali na czele brytyjskiej muzyki rockowej i rywalizowali na listach przebojów. Choć pierwszy z tych zespołów już od dawna nie istnieje fani nadal toczą spory, który z nich był lepszy.

W wywiadzie dla radia SiriusXM Paul McCartney został zapytany przez Howarda Sterna, który z tych zespołów był lepszy. Beatles odpowiedział:

Oni są zakorzenieni w bluesie. Kiedy coś tworzą, musi to mieć bluesowe korzenie. My mieliśmy nieco więcej wpływów. Uwielbiam Stonesów, ale Beatlesi byli lepsi.

Zauważyliśmy, że cokolwiek zrobiliśmy, Stonesi robili to samo. Udaliśmy się do Ameryki, gdzie odnieśliśmy ogromny sukces. Potem Stonesi pojechali do Ameryki. Nagraliśmy Sierżanta Pieprza, a potem Stonesi nagrali psychodeliczny album. Przyjaźniliśmy się, nadal się przyjaźnimy. Podziwiamy się wzajemnie. Stonesi są fantastyczni. Za każdym razem, kiedy grają w okolicy, idę ich zobaczyć. Są wspaniałym, wspaniałym zespołem.

A Wy który z zespołów wolicie? Napiszcie w komentarzach i weźcie udział w sondzie.


REKLAMA

1 kwietnia do sprzedaży trafił nowy „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

Sonda - wypowiedz się!

Który zespół wolisz?

The Beatles
59% (158 głosów)
The Rolling Stones
23% (63 głosy)
Oba lubię jednakowo
11% (31 głosów)
Żadnego z nich nie lubię
5% (15 głosów)
Komentarze (61)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
John [83.20.***.***] dodano: 17.04.2020, 10:18 #1
Stonesi ogólnie są przereklamowani. Stworzyli wprawdzie sporo świetnych kawałków, ale nie mają w dorobku żadnego wybitnego albumu, tj. takiego, który mógłby się równać z II, Abbey Road, Ciemną Stroną, In Rock czy debiutami Hendrixa, Doorsów itd. Mam wrażenie, że ich współczesna popularność polega raczej na tym, że grają do dziś w praktycznie niezmienionym składzie. Ale gdzie im do największych zespołów z pionierskich lat 60 i 70?
Pokaż odpowiedzi (10)
rapidos [109.241.***.***] dodano: 17.04.2020, 10:40 #12
To jest bardziej pytanie z rodzaju, który zespół był ważniejszy dla muzyki rozrywkowej. Bez wątpienia Beatlesi. Co do tego kto był "lepszy" to są już sprawy subiektywne.
Pokaż odpowiedzi (1)
qwerty [103.16.***.***] dodano: 17.04.2020, 11:05 #14
Uwielbiam obydwa zespoły, lecz Stonesi nagrali więcej dobrych albumów. Beatlesi mieli w sobie to, że ich solowe kariery były bardziej udane niż solowe kariery Stonesów.
Pokaż odpowiedzi (2)
Boromeusz [89.64.***.***] dodano: 17.04.2020, 11:16 #17
Beatlesi od Stonsów może byli lepsi, ale oni byli zespołem popowym a The Rolling Stones - rockowym. Poza tym odrzucając całą sławę tych grup, z dzisiejszej perspektywy wydaje się, że większymi umiejętnościami dysponowaly takie zespoły jak The Who, The Kinks, Procol Harum, Cream, The Jimi Hendrix Experience, Tej Doors, Pink Floyd czy cała masa zespołów grających rock psychodeliczny czy progresywny.
Pokaż odpowiedzi (3)
GPS67 dodano: 17.04.2020, 12:00 #21
Beatlesi to monumentalny zespół, który nagrał wiele legendarnych albumów. Czemu zatem wolę Stonesów?
Pokaż odpowiedzi (2)
Wawiak [5.184.***.***] dodano: 17.04.2020, 14:13 #24
Dziadzio Pawełek żyje przeszłością. TRS, to ciągle wspaniała przeszłość, teraźniejszość. I przyszłość! TRS, the Greatesst RockandRoll Band on the World!!!
Pokaż odpowiedzi (1)
the buckteria [83.20.***.***] dodano: 17.04.2020, 14:22 #26
Nigdy nie było rywalizacji między muzykami Rolling Stones a muzykami the Beatles. Cały tak zwany "konflikt" został sztucznie nakręcony przez media i prasę. I the Rolling Stones i the Beatles mieli swoich oddanych fanów. I tak jest do dziś. Fan the Beatles będzie obstawiał że to Liverpoolczycy są najlepsi, a fan Rolling Stones będzie twardo stał za Mickiem i jego ekipą. I każdy będzie miał rację. Dla mnie osobiście liczą się tylko the Beatles bo cenię WSZYSTKO co wydali, a the Rolling Stones cenię tylko za "I can get no satisfaction" i może jeszcze "Angie'.
123pk [5.173.***.***] dodano: 17.04.2020, 14:22 #27
The Beatles byli lepsi. Byli najlepsi
Pokaż odpowiedzi (3)
Swell [2.247.***.***] dodano: 17.04.2020, 16:03 #31
Beatles byli, szczególnie na początku, bardziej,, grzecznym"zespolem. Dopiero z biegiem czasu z blachego bandu, stali się dojrzałym, wyrafinowanym zespołem. Nawet sam Macca przyznał, że pod względem aranżu oraz soundu the Beach Boys z ich albumem Pet Sounds przewyższali Beatlesów. Natomiast Stonesi od początku stawiali na,, niegrzeczność i bunt i taką trochę zamierzoną,, niedbałość "i brud. Mówiło się, że Beatles to zespół dziewczyn, a Stonesi dla chłopców, wiadomo dlaczego...
Pokaż odpowiedzi (4)
TransRebel [93.176.***.***] dodano: 17.04.2020, 16:09 #36
Beatlesi to takie pacynki,żaden z nich instrumentalnie nie dorównał np.Keithowi Richardsowi.
Pokaż odpowiedzi (2)
sgt best [5.173.***.***] dodano: 17.04.2020, 16:55 #39
Każdy kto komentuje koncerty Stonesów zaczyna tak : Widziałeś jak skakał . a jak biegał ?
Diz [89.71.***.***] dodano: 17.04.2020, 17:12 #40
Beatlesi o wiele lepsi, chociaż Stonesów w ostatnim czasie też polubiłem. Kiedy w latach 70 nie było śladu po Beatlesach, a poszczególni członkowie zespołu nagrywali lepsze i gorsze płyty, Stonesi dalej pchali wózek i nagrywali naprawdę dobre płyty jak np Goats Head Soup czy Black and Blue.
Vampirro dodano: 17.04.2020, 17:14 #41
Dla mnie zdecydowanie Beatles - kiedy Stonesi nagrywali wszystko w tym samym gatunku (rock blues) Beatlesi eksperymentowali ze swoją muzyką. Jasne, że nie wszystko im wychodziło (Revolution 9), ale jednak byli bardziej kreatywni i nagrywali takie zróżnicowane kawałki (i perełki zazwyczaj) jak She's So Heavy, Helter Skelter, The Inner Light, Birthday, czy Carry That Weight. Cała współczesna muzyka rozrywkowa czerpie z Beatlesów.
Pokaż odpowiedzi (5)
Andrew Mas dodano: 17.04.2020, 17:42 #47
Po roku 1970 wiele nowo powstałych zespołów przyznawało się do inspiracji Beatlesami. Wiele grup zamieszczało na swoich debiutach, ale również i potem, covery The Beatles. Tak naprawdę historia muzyki mogłaby być zupełnie inna, gdyby The Beatles się nie rozpadli. Gdyby... Edytowano 1 raz. Ostatnio: 17.04.2020, 17:44
Pokaż odpowiedzi (1)
Antistar [83.24.***.***] dodano: 17.04.2020, 21:16 #49
Moi Drodzy

Lepszością to można mierzyć jakość wódki a nie sztukę !!!!
I [91.205.***.***] dodano: 18.04.2020, 08:36 #50
Dyskusja o tym kto był lepszy, jest tu bez sensu. Oba zespoły są wielkie, lecz grały, czy jeszcze grają ( Stonsi ) dla zupełnie innej widowni. Beatles to piękne melodie, cudowne głosy i harmonie oraz ,,boska,, nostalgia. The Rolling Stones to esencja rock and rolla, pazur i bluesowa szorstkość. Lubię oba zespoły.
Pokaż odpowiedzi (5)
beatlee [178.43.***.***] dodano: 19.04.2020, 00:30 #56
Beatlesi niepodzielnie żądzili w latach 60-tych na listach przebojów i w sercach wielu fanów. The rolling stones to ich odkrycie. Zawsze próbowali ich naśladować. Beatlesi byli bardziej wszechstronnie uzdolnieni.To był zespół 'dla każdego". The Rolling stones nie trafiali do tak dużej rzeszy ludzi
Ciupas [89.174.***.***] dodano: 19.04.2020, 15:53 #57
Najlepsi byli Led Zeppelin
Executioner dodano: 20.04.2020, 23:52 #58
U mnie Stonesi > Beatlesi.
słucha3 [5.172.***.***] dodano: 21.04.2020, 23:31 #59
beatlesi byli o wiele lepsi,please please me,sierżant pieprz,czy biały album,czy abbey road prawie każda płyta jest fajna,stonsi mieli jedynie pojedyncze piosenki fajne i tylko jeden album ten z" brydżem do babilonu"a reszta to miałczenie.
kornel [83.26.***.***] dodano: 24.04.2020, 21:00 #60
Takie konkursy do niczego nie prowadzą poza wzrostem ilości odsłon. Nie wyobrażam sobie muzyki bez obu zespołów , podobnie bez DP,LZ, KC, PF i wielu innych Dla mnie - subiektywnie- zawsze Stonesi będą numerem 1- nie mam wątpliwości , a Let it bleed , Beggars , Sticky , Exile w niczym nie ustępują Tarkusom , Focusom , Wishbonom, Reign in blooodom , Pepperom , ITCOTC King, DSOT Moon , LZ I, LZII i tysiacom innych kompletnie zapomnianych arcydzieł - SĄ JEDYNIE INNE, nie lepsze, nie gorsze . Patrząc obiektywnie z wszystkimi wygrywa jeden człowiek - Frank Zappa , co nie znaczy ,że trzeba go lubić . Reasumując słucham i nie porównuję a na bezludną wyspę zabieram płyty Stonesów plus ekwipunek do odsłuchu i więcej nie klikam u WAS w takie tytuły ; wszystko jest kwestią osłuchania w danym klimacie/mieszance klimatów;