terazmuzyka.pl
Newsy 989V  
rf | 19 marca 2019
0

Ozzy Osbourne pożegnał zmarłego gitarzystę

Ozzy Osbourne pożegnał swojego byłego gitarzystę, który zmarł dwa dni temu. Bernie Tormé miał 66 lat.

Ozzy Osbourne za pośrednictwem swojego Facebooka pożegnał gitarzystę, Berniego Tormé’a, który zmarł 17 marca w wieku 66 lat. Bernie Tormé przez krótki czas grał z Ozzym Osbourne’em po śmierci Randy'ego Rhoadsa.

Bernie Tormé, gitarzysta Gillan i Ozzy'ego Osbourne'a, nie żyje

Ozzy Osbourne napisał:

Co za smutny dzień. Straciliśmy kolejnego wspaniałego muzyka. Bernie był przyjazną duszą ze złotym sercem. Będzie go nam brakowało. Najszczersze kondolencje dla jego rodziny, przyjaciół i fanów. Spoczywaj w pokoju Bernie.

Urodzony w Dublinie Bernie Tormé, który ma w swoim bogatym CV współpracę z zespołem Gillan czy Ozzym Osbourne’em, był poważnie chory. Na jego profilu w serwisie Facebook nieco ponad miesiąc temu pojawiło się krótkie oświadczenie:

Bernie Tormé jest bardzo chory, przebywa na oddziale intensywnej terapii z wirulentnym, podwójnym zapaleniem płuc. Prosimy o Wasze modlitwy.

Wirulencja, czyli inaczej zjadliwość drobnoustrojów, to „zdolność wniknięcia, namnożenia się oraz uszkodzenia tkanek zainfekowanego organizmu przez dany typ patogenu”.

Gitarzysta walkę o powrót do zdrowia przegrał.

Tormé osiągnął sukces jako niezwykle uzdolniony gitarzysta, ale w swojej karierze również komponował i śpiewał. Występował w zespole Gillan w latach 1979-1981, później zastępował zmarłego Randy'ego Rhoadsa u boku Ozzy'ego Osbourne'a. Wydawał jako artysta solowy oraz zakładał zespoły: Bernie Tormé Band, Tormé czy Bernie Tormé & The Electric Gypsies. Choć szczyt jego popularności przypadł na lata 80., cały czas był aktywny zawodowo – tworzył, wydawał i koncertował.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 794V  
Newsy 2759V  
10

Sharon Osbourne zaatakowała byłego basistę Ozzy'ego

rf | fot. Eva Rinaldi | 13 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group