terazmuzyka.pl
Konkursy 1056V  
mg | 22 sierpnia 2017
2

Nowa płyta OMD – wygraj przedpremierowy odsłuch i spotkanie z autorami!

Troje naszych Czytelników ma możliwość wygrania wyjątkowego spotkania z muzykami z zespołu OMD, którzy przedpremierowo zaprezentują swój nowy album.

1 września ukaże się najnowszy album formacji OMD zatytułowany „The Punishment Of Luxury”. Z tej okazji w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Andy McCluskey i Paul Humphrey osobiście zaprezentują wybrane utwory, opowiedzą o historii ich powstania, inspiracjach i koncepcji stojącej za 13. studyjnym krążkiem zespołu, który na scenie electro-pop działa od prawie 4 dekad. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu ZPAV „Piątki z nową muzyką”. 

Ozzy Osbourne wystąpił podczas zaćmienia Słońca

Chciałbyś być uczestnikiem tego niezwykłego wydarzenia? Weź udział w naszym konkursie, w którym mamy do rozdania trzy podwójne zaproszenia na odsłuch albumu „The Punishment Of Luxury” i spotkanie z jego autorami, muzykami OMD. Każdy, kto chciałby wziąć udział w zabawie, zobowiązany jest do wysłania na naszego e-maila – konkurs@terazrock.plkrótkiej recenzji wybranego przez siebie albumu OMD. Wygrają najlepsze naszym zdaniem prace konkursowe.

Spotkanie odbędzie się w już 25 sierpnia, dlatego na Wasze prace czekamy do najbliższego czwartku do godziny 12:00. Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, opublikujemy na łamach naszej strony nazwiska osób, które wygrały spotkanie z muzykami OMD. Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą e-mailową i przekażemy wszystkie niezbędne informacje. 

Album „The Punishment Of Luxury” zapowiada tytułowy utwór:

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Ania [77.65.***.***] dodano: 25.08.2017, 20:58 #1
Nie rozumiem.. Od lat nikogo nie stać,żeby zrobić Ich koncert,a nagle odsłuch w Warszawie.. O co chodzi?..
Albert [188.146.***.***] dodano: 01.11.2017, 16:44 #2
„Durna i wtórna?” – to pytanie, niegdyś sformułowane przez śp. Tomasza Beksińskiego, towarzyszyło mi przy pierwszym (i na razie jedynym) przesłuchaniu najnowszego dzieła wielce dla nowoczesnej muzyki zasłużonej grupy OMD – „The Punishment of Luxury”. Po chwili namysłu stwierdziłem, że tylko wtórna. Choć minęło kilka lat od ostatniej, dość brzmieniowo zachowawczej płyty „English Electric”, panowie z OMD raczej nie byli w stanie wykrzesać z siebie odpowiedniej dawki inwencji, by na najnowszym krążku czymkolwiek porwać fanów. Czy ta płyta jest zła? – Nie. CZy jest dobra? – Też nie. Ona jest… nijaka. Brzmieniowo nieprzytomnie wystandaryzowana, skonstruowana jest podług najbardziej sprawdzonych recept z kuchni OMD. Zespół nie podejmuje nawet śladowych wysiłków, by czymś zaskoczyć; zdaje się unikać jakiegokolwiek ryzyka i stara się idealnie dopasować do gustów statystycznego długoletniego słuchacza orkiestralnych produkcji. Przez to nie ma na płycie bodaj żadnego zapadającego w pamięć utworu, niczego, co wywołałoby efekt „wow!”. Raczej oszczędna brzmieniowo, przynosi dawkę znanych chwytów, melodii i brzmień, chwilami poruszając się na granicy autoplagiatu. „What Have We Done” to nawiązanie do „Souvenir”, czy „Stay” (z poprzedniej płyty); „Ghost Star” to „Sealand” 37 lat później, z kolei „The View From Here” przypomina „All That Glitters” z wczesnych lat 90tych. „Robotyczne” brzmienia takich utworów jak „Precision & Decay”, „Robot Man”, czy „La Mitrailleuse” wprost nawiązują do nowofalowej stylistyki z „Dazzle Ships” sprzed 34 lat. I tak dalej… Kończąc przesłuchanie albumu, zastanawiałem się, po co on właściwie powstał. Czy nie stanowi swego rodzaju pretekst do zorganizowania kolejnego tournee, podczas którego zespół i tak zagra głównie swój obowiązkowy zestaw „greatest hits”? – Nie wiem. W każdym bądź razie ta płyta stanowi dla mnie jednak rozczarowanie i to nawet w porównaniu z dwoma poprzednimi krążkami „odnowionego starego OMD”. Brak tu werwy, nowofalowej zadziorności, jakiegokolwiek elementu zaskoczenia; czegoś, co spowodowałoby chęć natychmiastowego kolejnego przesłuchania krążka. Jest za to „wszystko, co już znacie i kochacie” od kilku dekad, tylko że ekscytujące tak, jak ekscytować może odgrzewany kotlet. Może jednak kolejne przesłuchania wzbudzą we mnie jakiś dreszczyk dawnych emocji? – Oby…
Zobacz także
Konkursy 442V  
3

Dżem w Stodole: wygraj podwójne zaproszenie na koncert [KONKURS]

rf | fot. Stodoła | 21 października 2019
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group