terazmuzyka.pl
Film / serial 1684V  
rf | fot. Instagram | 27 lipca 2020
10

Nergal o księdzu Bonieckim: Mój drugi ulubiony kapłan

W miniony weekend do kin trafił film „xABo: Ksiądz Boniecki”.

xABo: Ksiądz Boniecki” to filmowy dokument o księdzu Adamie Bonieckim, katolickim prezbiterze, generale zakonu marianów w latach 1993–1999, w latach 1999–2011 redaktorze naczelnym „Tygodnika Powszechnego”.

Wśród osób, które udały się na premierę filmu w reżyserii Aleksandry Potoczek znalazł się Adam Nergal Darski, który następnie napisał:

Właśnie po raz pierwszy od pandemii odwiedziłem kino. Zapomniałem, jak bardzo to uwielbiam. Adam Boniecki to mój drugi ulubiony kapłan (priest) zaraz za Judas Priest. Zaskoczeni? Obejrzyjcie film, a zrozumiecie, jakim porządną i mądrą istotą ludzką on jest.

Opis filmu „xABo: Ksiądz Boniecki” (za Filmweb):

Tytuł filmu oznacza inicjały, jakich ksiądz Adam Boniecki używa w „Tygodniku Powszechnym”. Pismo to jest jedynym miejscem, w którym wolno mu publikować po nałożeniu nań zakazu przez kościelnych zwierzchników. Od tamtej pory kapłan stał się jeszcze bardziej aktywny w terenie – odbywa rocznie ponad 200 spotkań z czytelnikami. Film jest intymnym portretem człowieka w drodze. Pokazuje księdza, który w wieku 85 lat zawsze znajduje czas na głęboką rozmowę, a równocześnie pozostaje rozdarty między swoją wiarą i niepokojem o kształt współczesnego Kościoła, szczególnie w Polsce.


REKLAMA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kultowym Guns N' Roses w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, czwarte już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów w historii – legendarnemu Guns N' Roses.

[ZAMÓW TERAZ]

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż czternaście szczerych wywiadów
  • Pistolety i noże: Warszawa, Rybnik, Gdańsk, Chorzów i... Nowy Jork
  • Solową karierę Slasha
  • I wiele, wiele więcej!

„Guns N' Roses – Wydanie Specjalne” trafi do regularnej sprzedaży 1 lipca tego roku i będzie do kupienia w kioskach w całej Polsce za 19,99 zł. W tym miejscu możesz kupić ją w przedsprzedaży w promocyjnej cenie – za jedyne 17,99 zł!

Komentarze (10)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Executioner dodano: 27.07.2020, 12:33 #1
Fajnie, ale szkoda... Powyższa wypowiedź świadczy o wygodnickiej wybiórczości naszego bohatera oraz udowadnia jego doskonałe wpisanie się w dualizm retoryczno-filozoficzny organizacji, z którą rzekomo tak walczy i w imię tej walki tak cierpi... A gra słów, której widocznie do tej pory nie załapał odnosi się do pewnego eufemizmu, a nie do jakiegoś wyimaginowanego kapłana. Nie no, serio - pan Adam "Holocausto/Nergal" Darski zatrzymał się na etapie kindermetala. Dla mnie jest człowiekiem kompletnie niewiarygodnym i niepoważnym.
Pokaż odpowiedzi (2)
Callisto [217.96.***.***] dodano: 27.07.2020, 12:53 #4
Cazzo.
Daniel78 [5.60.***.***] dodano: 27.07.2020, 17:02 #5
A czy on kiedyś powiedział,że nienawidzi kościoła katolickiego? Jest on wobec tej instytucji na pewno mega krytyczny,jest niewierzący,tak wiem podarł biblię na koncercie ale pytanie brzmi-kiedy i gdzie Adam Darski powiedział,że nienawidzi kościoła? Otóż prosze Państwa znaleźć taka wypowiedź Nergala jest arcytrudne. Ja sam uważam sie za niewierzacego,na kościół nie moge patrzeć co nie oznacza,że tego kościoła nienawidzę a na pewno nie pojedynczych jego przedstawicieli. Ksiądz Adam Boniecki to również moim zdaniem jedna z niewielu jasnych postaci tej upadającej,zakłamanej,brudnej i utopionej w polityce instytucji. Bardzo pozytywna postac,której założono kłódke na morde za mówienie prawdy o kościele i próby łaczenia ludzi a nie ich dzielenia. Takimi duchownymi są również ks. Lemański,ojciec Górzyński czy ojciec Kramer. Bardzo pozytwną jednostką był rownież biskup Życiński niestety nieżyjący.. Spośród obecnych biskupów warto wspomniec również o biskupie Grzegorzu Rysiu,któremu jak sądzę trudno przebić sie z pozytywnym przekazem przez to co robią jego mniej zacni kumple tj. Jędraszewski, Depo,Głódź i jeszcze kilku innych,których powinno sie pogonic z ich szefem Rydzykiem na czele... Temat rzeka Panie i Panowie ale zanim zaczniecie oskarżać Nergala o nienawiść do kogokolwiek lub czegokolwiek najpierw przytoczcie przykład mogący dowieść,że tak jest. A na film o księdzu Bonieckim pewnie i ja sie wybiore. Pozdrawiam wszystkich
Pokaż odpowiedzi (1)
Brother73 [83.20.***.***] dodano: 27.07.2020, 21:03 #7
Jaki artysta, taki ksiądz.. I odwrotnie.
Jack [81.243.***.***] dodano: 27.07.2020, 23:11 #8
Nergal ty się nawet Boga nie boisz przykro!!!!!!!
Pokaż odpowiedzi (1)
Five Finges Fist Fuck [178.217.***.***] dodano: 28.07.2020, 07:31 #10
Cippa a nie satanista.
Komentarze (10 opinii) Skomentuj
Zobacz także
1

BAFTA podąży śladem Oscarów? Zapowiedziano zmiany w regulaminie

rf | fot. Przemysław Berliński | 25 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group