terazmuzyka.pl
Newsy 2697V  
mg | 8 lipca 2020
32

Nergal (Behemoth) ponownie stanął przed sądem. Grozi mu więzienie

Powróciła sprawa plakatu promującego trasę koncertową zespołu Behemoth znana pod szyldem „Rzeczpospolita Niewierna”. Adam Nergal Darski ponownie stanął przed sądem za zbezczeszczenie godła.

Choć wydawało się, że sprawa plakatu trasy koncertowej „Rzeczpospolita Niewierna” jest już dawno wyjaśniona, Adam Nergal Darski ponownie musiał stanąć przed sądem. Przypomnijmy, że w 2018 roku sędzia uznał, że twórcy grafiki nie popełnili przestępstwa – czyli nie zbezcześcili godła państwowego. Wystąpiono jednak o ponowne rozpatrzenie sprawy, a apelacja została rozpatrzona pozytywnie, dlatego sprawa ponownie musiała wrócić na wokandę.

Nie chciałem zbezcześcić polskiego godła. Ptak na plakacie to nie orzeł, ale feniks. Jestem patriotą i szanuję kraj, w którym się urodziłem. Jestem artystą wykonującym sztukę ekstremalną. Symbole na plakacie są od lat używane przez zespoły grające muzykę heavy metal i kojarzone przez fanów zespołów grających w tym nurcie

- powiedział w sądzie Nergal.

Napisał również na swoim Facebooku, że nie ma sobie nic do zarzucenia, a promująca trasę grafika nie miała nawiązywać do polskiego godła. Uważa jednocześnie, że robi się z niego kozła ofiarnego. Poniżej wpis w języku angielskim:

Wyrok w sprawie jeszcze nie zapadł. Teraz sąd będzie zajmował się przesłuchiwaniem świadków i zapoznawał się z opinią biegłych. Jeśli zapadnie wyrok skazujący, Nergal może trafić do więzienia (na rok) lub otrzymać karę ograniczenia wolności.


REKLAMA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kultowym Guns N' Roses w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, czwarte już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów w historii – legendarnemu Guns N' Roses.

[ZAMÓW TERAZ]

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż czternaście szczerych wywiadów
  • Pistolety i noże: Warszawa, Rybnik, Gdańsk, Chorzów i... Nowy Jork
  • Solową karierę Slasha
  • I wiele, wiele więcej!

„Guns N' Roses – Wydanie Specjalne” trafiło do regularnej sprzedaży 1 lipca  i jest do kupienia w kioskach w całej Polsce za 19,99 zł.

Komentarze (32)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Denys [217.96.***.***] dodano: 08.07.2020, 14:52 #1
Hure.
Nina [164.126.***.***] dodano: 08.07.2020, 16:19 #2
I bardzo dobrze. Może w końcu ktoś pokaże temu Panu, że tak nie wolno. Już nie pismo święte A godło. Niech porwie Koran, jak taki mądry. Wyszedłeś z raka, zero pokory człowieku. Jeszce poczolgasz się pod krzyż.
Pokaż odpowiedzi (6)
Fan muzyki [37.47.***.***] dodano: 08.07.2020, 17:51 #9
W mojej opinii cala tworczosc behemotha jest beznadziejna i promowana na tanich chwytach marketingowych, takze i w tej sytuacji mnie to zupelnie nie dziwi. Behemoth moglbym chyba tylko porownac do Sabbatona, ktory zeruje (podobnie jak Behemoth) na zagubionych dzieciach metalu, ktorym spodoba sie wszystko co glosne i czarne. Mimo ze sluchalem metalu bardzo duzo w swoim zyciu, to Pana Nergala mi zupelnie nie jest szkoda w tej sytuacji. Przeginal az w koncu przegial. Marylin Manson stosowal podobne zabiegi, z ta roznica ze jego postac jak i cala tworczosc jest genialna i niepowtarzalna.Takze zycze Panu Nergalowi zycze udanego procesu i jak najszybszej refleksji na temat calej swojej tworczosci, choc nie osmielilbym sie nazwac tego muzyką.
I [91.205.***.***] dodano: 08.07.2020, 19:15 #10
Kolejny odcinek telenoweli pt. ,,Zenek w sądzie,, .,,Feniks,, , widzi feniksa, tak mu już k.... odp...... ! Wiem wiem, taka linia obrony... Żenada !
Glen [88.135.***.***] dodano: 08.07.2020, 20:21 #11
Pozer i showman, a nie muzyk
Przemo [91.241.***.***] dodano: 08.07.2020, 20:39 #12
Czy wreszczie ktoś tego czubka odpowiednio potraktuje, tak jak na to zasługuje?! Ten śmieć jak wszystko w dupe! Obraża i naśmiewa się z religii. Bezcześci symbole narodowe, powinno mu się dać za to potężna karę grzywny tak koło 1 miliona złotych i na rok do więzienia. Bezwzględnie dożywotni zakaz koncertów w Polsce tego śmiesznego gównianego zespoliku!!!
Pokaż odpowiedzi (2)
Mietek [82.160.***.***] dodano: 08.07.2020, 20:41 #15
W Polsce ze starej gwardii metalowej tylko Nergal robi z siebie pajaca. Przeciez ta jego szopka jaraja się tylko nastoletni gówniarze. I pomyśleć że 25 lat temu nagrali jeden z najlepszych albumów Black metalowych w historii
hatakumba [5.253.***.***] dodano: 08.07.2020, 21:36 #16
Trzymaj się Nergal, koniec PiSu jest bliski.
Brzęczyszczykiewicz [83.7.***.***] dodano: 08.07.2020, 22:20 #17
Behemoth pewne kawałki ma lepsze a inne nie.Sztuka powinna być raczej wolna.Te procesy przyniosą oskarżonemu popularność.
Kremator [31.0.***.***] dodano: 08.07.2020, 23:36 #18
Wjedziesz dostaniesz odwrócony krzyż w dupsko i się nawrócisz.
Funka [178.217.***.***] dodano: 09.07.2020, 07:52 #19
Po co go po tych sądach ciągają? I tak nie potrafią go za nic skazać łajzy jedne.
Pablo [188.146.***.***] dodano: 09.07.2020, 08:00 #20
Żałosny pajac. Każdy homoś może kozaczyć targając biblię w tym kraju. Jak z nergala taki behemot, prosze bardzo, potargaj cfaniaczku koran albo talmud. Zesrałsja? Hahaha
Brave [5.173.***.***] dodano: 09.07.2020, 12:34 #21
Cały Nerguś... Patriota piszący w ojczyżnianym języku hehe ;-)
Jiss [37.47.***.***] dodano: 09.07.2020, 12:57 #22
Yebnijcie się w dekle barany yebane
666 [77.18.***.***] dodano: 09.07.2020, 13:27 #23
Pani nina to typowa chrzescijanka.... moher z kilofem w reku... po co czolgac sie sie do czegos co siedzi tylko w ludzkiej wyobrazni..... to ze media kreca sie w okolo.. najwiekszej gwiazdy polskiej sceny BM to chyba zrozumiale... no chyba ze ciemnota ludzka tego nie widzi
Pokaż odpowiedzi (1)
Patia [37.248.***.***] dodano: 09.07.2020, 19:50 #25
Cze re śniak
666aniołów [83.10.***.***] dodano: 09.07.2020, 20:17 #26
O ile w dupie mam jego hece z biblią (do kompletu powinien pojechać z koranem i torą) to za godło mu się należy...
Tom [46.134.***.***] dodano: 09.07.2020, 23:13 #27
Ach Ci polscy artyści, jak z koziej dupy trąba.
Tata [89.65.***.***] dodano: 10.07.2020, 05:41 #28
Jaki kraj takie sprawy.
Obok Vadera to najlepszy exportowa produkt polskiej scent. Żaden zespół muzyki POP nie odniósł takiej sławy na świecie.
Nergal jedź do stanów i zostaw ten dziki kraj,
a my będziemy żyli słuchając Zdenka.
Pokaż odpowiedzi (1)
Marcin [83.6.***.***] dodano: 10.07.2020, 21:58 #30
A ja tam pana nergala lubie i szanuję.
Marcin [46.169.***.***] dodano: 13.07.2020, 20:32 #31
Czytam komentarze i nie chce mi się wierzyć, że w dzisiejszych czasach mamy w kraju same PISdy
Wolna polska [37.248.***.***] dodano: 29.07.2020, 10:04 #32
Nergaluk. Ty szanujesz jedynie Izrael i tel Awiw. Kraj twoich rodziców. Dlatego pisiaki powinni cię. Trochę. Przystopować.