terazmuzyka.pl
Pitbulek 3112V  
rf | 14 listopada 2019
40

Nergal (Behemoth) mówi, dlaczego prowokuje swoimi wypowiedziami

Wypowiedzi i komentarze lidera Behemoth często odbijają się echem poza muzyczną prasą. Nergal wyjaśnia, dlaczego lubi prowokować.

W wywiadzie dla „Kerrang!” Nergal przyznał, że lubi prowokować i wsadzać kij w mrowisko. Wyjawił też, że jedna z głośnych historii ostatnich miesięcy była wymyślona.

Nergal wzbudził kontrowersje zdjęciem koszulki

W wywiadzie Nergal mówi:

Lubię wsadzać kij w mrowisko, taka jest moja natura. Lubię trollować i prowokować ludzi.

Przy okazji wyznał, że historia, jakoby został wyrzucony latem z siłowni YMCA za to, że miał na sobie koszulkę Darktrhone została przez niego wymyślona:

Razem z Orionem poszliśmy na siłownię, ale musieliśmy wrócić się do innej siłowni, więc wymyśliłem historię, że nas wyrzucono ze względu na nasze przekonania.

Ludzie byli tym oburzeni. Pisali, że powinienem zostać pobity i że moi przeciwnicy by się z tego ucieszyli. Czytałem te komentarze zastanawiając się dlaczego. Nikt nie kwapił się mnie spytać, czy to prawda. A nie była to prawda. Zmyśliłem tę historię.

Kolejny raz pokazałem, jak łatwo manipulować ludźmi, żeby zrobili to, co chcesz.

Jednocześnie odniósł się do zdjęcia koszulki z napisem „black metal against Antifa”, które opublikował niedawno, a po którym niektórzy zarzucili mu rasizm:

Ludzie wyrażają czarno-białe opinie bez miejsca na szary odcień. A ja jestem pośrodku i mam swoją opinię: obie strony są do dupy.

Jeśli śledzicie moje media społecznościowe, wiecie, że popieram LGBT i prawa kobiet. Jestem zbyt liberalny jak na konserwatywny black metal. Rozumiem, że to co mówię, wprawia niektórych w zakłopotanie, ale ostatnią rzeczą, jaką powinniście robić to oskarżać mnie o radykalizm. Lubię, kiedy sztuka jest radykalna i ekstremalna. Ale poza sceną jestem po prostu wygadanym liberałem i tyle.

Ostatnio płyta „The SatanistBehemotha zajęła szczyt podsumowań metalowych płyt dekady przeprowadzonych przez portale „Consequence Of Sound” i „Loudwire”. W obu rankingach Behemoth wyprzedził takie zespoły jak Judas Priest, Gojira czy Slipknot.

Komentarze (40)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Ego [89.64.***.***] dodano: 14.11.2019, 16:31 #1
Nergal niestety jest niewiarygodny "z natury". Lubi szum wokół siebie i medialną popularność. Jak to było ? "Jasełkowy satanista" - nic dodać, nic ująć... 99% historyjek o jego tzw. prowokacjach, to czysta ustawka i pic na wodę. Ważne żeby on nim pisano...
Paweł K. [156.17.***.***] dodano: 14.11.2019, 16:51 #2
Ale głupie to i dziecinne; gdzie ci chłopcze do Slayera, Marduka czy Satyricona!! Zwykłyś komuch, lewak i socjalista jak na ten przykład Tusk czy inny Komorowski cha cha "hell awaits"/Slayer/
Pokaż odpowiedzi (5)
Longinus dodano: 14.11.2019, 17:44 #8
Nie wiem, jakim trzeba być naiwniakiem, żeby wierzyć w szczerość wypowiedzi tego gościa Uśmiech
I [91.205.***.***] dodano: 14.11.2019, 18:49 #9
Zenek bambo polo wcale nie prowokuje, on płynie w głównym nurcie, czy jakoś tak...
Abaddon [83.26.***.***] dodano: 14.11.2019, 18:58 #10
to kiedy nergal będzie występował w tęczowych ciuchach i zrobi sobie skrobaneczkę, może z dodą ? true norwegian- polish black metal !!!
jabco40 [83.23.***.***] dodano: 14.11.2019, 20:11 #11
Nie słucham go , nie podzielam jego poglądów i denerwuje mnie ale co najdziwniejsze w jakiś sposób go szanuję.
x [89.64.***.***] dodano: 14.11.2019, 20:59 #12
Wie, że kontrowersyjne wypowiedzi, stroje i zachowania na scenie zwiększą popularność jego i jego zespołu. Te wszystkie działania mają jedynie cel marketingowy...
Anka [78.8.***.***] dodano: 14.11.2019, 21:29 #13
Miałam przyjemność poznać Nergala i muszę napisać, że takiego dżentelmena to w tych czasach ciężko znaleźć. Wszyscy byli pod wrażeniem inteligencji i dobrego wychowania tego Pana. Tak więc jego wypowiedzi to jedno a prywatnie to inna bajka i ja się przekonałam że ten człowiek prowokuje zmuszając ludzi do myślenia.
Pokaż odpowiedzi (2)
Kowax [5.173.***.***] dodano: 14.11.2019, 23:03 #16
Może i dobry grajek ale pusty i zadufany w sobie koleś co nigdy w mordę nie dostał... Kim on jest by stwierdzać że steruje i manipuluje ludźmi... Buhahaha robi wszystko dla kasy i szumu bo mu pewnie nie staje jak nie gadają o nim... Manipulator ciekawe dlaczego nie nagra płyty przeciwko Koranowi albo Chinom ...
Pokaż odpowiedzi (4)
FOK [178.217.***.***] dodano: 15.11.2019, 07:15 #21
Sadzę że największą prowokacją jest jego satanizm. Ale ludzie i tak uwierzą, słuchają a potem wstawiają na 1 miejsca zestawień.
Pokaż odpowiedzi (1)
M3m [5.173.***.***] dodano: 15.11.2019, 15:25 #23
"Lubię trollować i prowokować ludzi." to taki współczesny eufemizm na "jestem atencyjną k***ą i lubię kłamać".
Lolo [188.146.***.***] dodano: 15.11.2019, 21:38 #24
Zgadzam się z opinią Ego, co tu dodać kiedyś się kreowal jako niby król underground a teraz śmieszny celebryta co się na plecach Dody medialnie wykreowal nawet nie pitrafil jej z pomoc podziękować, poplakalby się gdyby o nim zapomniano niepisano dzieciak, jak go w Rosji zatrzymano pibeczal sie
Diablo75 [83.8.***.***] dodano: 15.11.2019, 23:39 #25
Miałem okazje poznać gościa osobiście, żadna z niego gwiazda, żaden celebryta. Skromny , inteligentny gość, w przeciwieństwie do wielu znanych postaci z show biznesu. Dla mnie jest naturalny, robi i mówi to co myśli. Sam troszeczkę sobię muzykuję, coś tam się pograło i kogoś tam się poznało. Dla mnie koleś absolutna klasa. Behemotha słucham w zasadzie od początku, trochę leję z wypowiedzi hejterów, żaden polski zespół, grający muzykę ekstremalną nie zaprowadził jej na "salony". Najlepszy polski produkt eksportowy, Behemoth to juz jest firma i polska jakość, powinno się im kibicować, nie hejtować. Nic więcej dodać , nic ująćUśmiech
Pokaż odpowiedzi (2)
Marcin [185.56.***.***] dodano: 16.11.2019, 08:08 #28
The Satanist to przedostatnia płyta...
LOL [83.20.***.***] dodano: 16.11.2019, 08:14 #29
To może białaczkę albo przygody w rosyjskim więzieniu też zmyślił?
Mrco [31.0.***.***] dodano: 16.11.2019, 08:59 #30
Sam jest sterowany przez Illuminati.Weszlo mu w krew i teraz sam chce sterować.Smieszny koleś.Nieszczera muzyka,nieszczere wypowiedzi,tu kłamie,tam zmyśla,obraża ludzi prowokuje.50 twarzy Adama.
Metal [31.0.***.***] dodano: 16.11.2019, 09:06 #31
Taki z niego satanista co nie wierzy w szatana.Ten gość to jakaś poplątana osobowość.Odwrocili się od niego chrześcijanie zaraz powrócą się satanisci. Za nieszczerosc odwrocą się fani i zwykle osoby .Ten człowiek zostanie sam jak palec
Roy [31.0.***.***] dodano: 16.11.2019, 09:11 #32
Olewać tego Illuminate.gra jak mu zagrają Ci którzy nim sterują
Kris [31.0.***.***] dodano: 16.11.2019, 09:22 #33
Chwila chwila moment.....czyli prawda jest to że był w ,,chrzescijańskiej"siłowni ale kłamstwem jest to że go z niej wyrzucili za satanistyczną koszulkę.Teraz każdy niech zobaczy co to za gość.Oskarzył niewinnych ludzi.Brawo,,chrzescijanie"tak trzymać.Oni do niego z sercem A on ze środkowym palcem.
Pokaż odpowiedzi (2)
Rock [31.0.***.***] dodano: 16.11.2019, 09:25 #36
Ciekawe co na to kolesie z Darkhtrone że Nergal wkręcił ich w taką afere.Zdaje się że stanęli po stronie Adasia ,kiedy wyrzucili to z siłki.Uśmiech
Magnum [31.0.***.***] dodano: 16.11.2019, 10:17 #37
Wizytówka kraju???hehe.
2ndEarth [82.132.***.***] dodano: 16.11.2019, 14:18 #38
NRGL