terazmuzyka.pl
Pitbulek 1615V  
rf | 14 maja 2020
3

Narkotyki, seks i alkohol? Czy tak wygląda dziś backstage gwiazdy rocka?

Ile dziś zostało z imprez, z których zespoły rockowe słynęły kilka dekad temu?

W latach 70. czy 80. życie muzyka rock’n’rollowego wiązało się nieodmiennie z szalonymi imprezami, którymi wypełnione były trasy koncertowe. Czy dzisiaj wciąż tak jest? Wokalista kanadyjskiego zespołu Silverstein opowiedział o tym w wywiadzie dla magazynu „Kerrang!”.

Shane Todd mówi:

Jeśli widziałeś na Netfliksie „The Dirt” i zobaczyłeś, jak wyglądało życie gwiazdy rocka na przykładzie Mötley Crüe to takich rzeczy już nie ma.

Dziś w garderobie zobaczysz gości grających na telefonach, może sączących lekkie piwo, ktoś się może zaśmieje i pokaże coś komuś innemu.

Nie ma narkotyków, są minimalne ilości alkoholu, a już na pewno nie ma groupies, striptizerek ani jakiegokolwiek seksu. Kiedyś było inaczej, bo ludzie bardziej się nudzili i nie musieli się obawiać, że jakieś filmy trafią do internetu.

Poza tym, gwiazdy rocka przestały być tajemnicze. Ludzie mają dostęp do gwiazd poprzez media społecznościowe i widzą, że są oni takimi samymi ludźmi jak każdy.

Zawsze będą istniały wielkie gwiazdy jak Taylor Swift i Adele, ale ludzie zaczynają rozumieć, że gwiazdy to też ludzie, mają swoje uczucia i emocje, co uważam za dobrą rzecz.

Silverstein powrócił w tym roku z nową płytą, zatytułowaną „A Beautiful Place To Drown”.


REKLAMA

Wystartowała przedsprzedaż majowo-czerwcowego „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo do regularnej sprzedaży trafi 20 maja, natomiast wysyłka zamówionych w przedsprzedaży numerów rozpocznie się 18 maja. #ZostańWDomu i kupuj on-line!

[ZAMÓW TERAZ]

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Esperanto [83.29.***.***] dodano: 25.05.2020, 02:50 #1
Niestety, nowa technologia spowodowała zmniejszenie kontaktów towarzyskich, co za tym idzie, śmierć rocka była nieunikniona... ech, szkoda...
Potas [188.146.***.***] dodano: 27.05.2020, 09:54 #2
A mogłoby tak być bo jakby filmiki z backstage z narkotykowymi i nie tylko ekscesami muzyków trafiały do sieci to oglądalność byłaby w milionach i nakręcało by to sławę kontrowersyjnym muzykom.
0tZhA [37.248.***.***] dodano: 14.06.2020, 09:32 #3
a powinny...
Człowiek z natury jest hedonistą, a grube imprezy podczas tras koncertowych - od zawsze - były wpisane w wizerunek muzyka.
Nie twierdzę, że każdy - niczym nieodżałowany Freddy - musi organizować współczesne kopie rzymskich bachanaliów. Ale warto pamiętać, że im więcej "mówi się", tym lepsza promocja twórczości... A dobry artysta, to artysta kontrowersyjny (w pełni tego słowa znaczeniu).
Nie o to "walczyli" spędzając czas w aresztach członkowie The Rolling Stones, Jim Morisson albo Axl Rose, żeby jacyś pozerzy w garderobie kalały wizerunek wrzucaniem poprawnych fotek do internetów i niewinnymi żarcikami
Zobacz także
Pitbulek 741V  
0

Brian Johnson (AC/DC) wspomina, jak ukradł płytę Boba Dylana

rf | fot. Weatherman90 | 17 czerwca 2020
Pitbulek 2106V  
2

Geezer Butler (Black Sabbath) wspomina najgorsze doświadczenie z narkotykami

rf | fot. Warner Bros. Records | 15 czerwca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group