terazmuzyka.pl
Newsy 198V  
szy | 11 sierpnia 2018
0

Muzycy The Libertines będą sponsorować drużynę piłkarską

Brytyjska formacja The Libertines, na której czele stoi Pete Doherty, została sponsorem drużyny piłkarskiej. Nazwa grupy pojawi się na koszulkach Margate FC. Muzycy tym samym ponownie wsparli nadmorskie miasto. 

Nie tak dawno grupa The Libertines otworzyła w nadmorskim kurorcie Margate swój hotel The Albion Rooms, który posiada... studio nagraniowe. W budynku (składającym się z tylko 10 pokoi na pięciu piętrach) można - dosłownie - poczuć klimat zespołu.

Teraz natomiast muzycy postanowili zostać sponsorem lokalnej drużyny piłkarskiej. Artyści będą wspierać finansowo zespół Margate FC, który występuje w regionalnej lidze. Trener Deny Wilson powiedział: 

Tuż przed rozpoczęciem sezonu [startuje on już dzisiaj - przyp. szy], miło nam poinformować, że naszym sponsorem na koszulkach w tym roku będzie zespół The Libertines. To będzie pionierska współpraca.

Dodał także:

Mamy szereg ekscytujących rzeczy, które czekają na swoją kolej, i naprawdę wierzymy, że współpraca pomoże Margate dotrzeć do jak największego grona odbiorców. 

Jak się okazuje, to nie pierwszy raz, kiedy muzycy w taki właśnie sposób wspierają piłkarskie zespoły. W 1999 roku Super Furry Animals sponsorowali podczas kilku spotkań walijski zespół Cardiff City. Natomiast wytwórnia Skint Records, która należy do Fatboy Slima, przez dziewięć lat pomagała drużynie Brighton and Hove Albion.

Zespół The Libertines powstał w 1997 roku w Londynie. Na swoim koncie - dotychczas - ma trzy płyty. Przed rozpadem w 2004, po którym członkowie formacji skupili się na własnych projektach, wydali świetnie przyjęte „Up The Bracket” (2002) oraz „The Libertines” (2004). W 2010 reaktywowali się na kilka koncertów, jednak dopiero cztery lata później wznowili regularną działalność. Ostatnia studyjna płyta grupy, zatytułowana „Anthems for Doomed Youth”, ukazała się na rynku we wrześniu 2015 roku. Dwa miesiące wcześniej The Libertines po raz pierwszy zagrali w naszym kraju. Muzycy wystąpili podczas festiwalu Open'er

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 462V  
0

Ewakuacja w trakcie koncertu Korteza. Wezwano straż pożarną [WIDEO]

rf | fot. Hubert Misiaczyk | 23 października 2018
Newsy 81V  
Newsy 1380V  
0

Slash: Byłem nastawiony anty do Guns N' Roses

rf | fot. Ed Vill | 22 października 2018
Newsy 768V  
2

Ted Nugent potępia Hall Of Fame i ostro krytykuje za przyjęcie... Patti Smith

rf | fot. Lance Cpl. Danielle Prentice | 21 października 2018
Newsy 564V  
0

Brian May zapowiada niesamowitą książkę w 3D

rf | fot. Maria Sealey | 21 października 2018
Newsy 1370V  
2

T.Love zapowiada wyjątkowy album „T.Cover”

rf | fot. Marcin Żurawicz | 20 października 2018
Newsy 1101V  
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group