terazmuzyka.pl
Newsy 2035V  
mg | 13 września 2018
2

Muzycy The Cranberries szczerze o ostatnich latach życia Dolores O’Riordan

Niedawno oficjalnie potwierdzono przyczynę śmierci Dolores O’Riordan, która zmarła w połowie stycznia tego roku. Teraz natomiast wokalistkę powspominali Fergal Lawler i Noel Hogan.

Odejście Dolores O’Riordan było ogromnym szokiem nie tylko dla fanów, ale również dla jej współpracowników z zespołu The Cranberries. Ostatnio poinformowano, że wbrew wcześniejszym doniesieniom, irlandzka wokalistka nie popełniła samobójstwa, a także nie przedawkowała silnych leków przeciwbólowych – oficjalna przyczyna śmierci Dolores O' Riordan to utonięcie w wannie spowodowane upojeniem alkoholowym.

Bad Wolves opublikowali teledysk w hołdzie Dolores O'Riordan

O ostatnich latach współpracy z Dolores postanowili opowiedzieć w wywiadzie dla „The Guardian” Fergal Lawler i Noel Hogan:

Dopiero w ostatnich latach zaczęła mówić o problemach psychologicznych, ponieważ wcześniej sama siebie nie znała. Chodziła do kilku różnych terapeutów i dopiero zaczynała zdawać sobie sprawę, że z jej problemami można walczyć.

- powiedział Lawler. Obaj potwierdzili natomiast, że artystka była na dobrej drodze do wyleczenia, a zbliżająca się wielkimi krokami trasa po Chinach była dla niej ważnym etapem kariery:

Była bardziej sobą. Szczególnie przez ostatni rok, gdy spotykaliśmy się na próbach: nawet nie wiedziałbyś, że coś jej dolega, ponieważ udało im [lekarzom] się znaleźć odpowiedni koktajl, czy cokolwiek to było, którego potrzebowała. Nie doszło do żadnej sytuacji, w której trzeba było sobie radzić z jej kłopotami. Największym problemem były wtedy jej plecy, ponieważ na koncertach nie mogła poruszać się tak swobodnie, jak kiedyś.

- kontynuował muzyk. Zakończył natomiast słowami:

Była naprawdę nakręcona na powrót i ten wyjazd do Chin, ponieważ to miała być nasza wielka trasa.

Muzycy w wywiadzie potwierdzili również to, co już od pewnego czasu wiemy – planują opublikować nowy album The Cranberries, na którym znajdą się partie wokalne nagrane przez Dolores O’Riordan.

Ostatni album studyjny The Cranberries ukazał się w 2012 roku pod tytułem „Roses”. W ubiegłym roku roku grupa wydała ponadto płytę „Something Else” z akustycznymi i orkiestrowymi interpretacjami własnych piosenek, a także z trzema premierowymi kompozycjami.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Borys333 dodano: 13.09.2018, 20:44 #1
KAZDY ich utwor jest tak melodyjny i przyjemny w sluchaniu, ze trudno ich nie lubic, a szczegolnie glosu Dolores. Szkods, ze to juz koniec. Choc jeszcze jedna plyte wydadza. Nie moge sie doczekac co na niej bedzie. Dolores wydawala sie rowna babka dosc wyjatkowa na tle innych wokalistek
Andrzej [94.254.***.***] dodano: 13.09.2018, 22:35 #2
Gdyby współpracowała z Dieterem Bohlenem, byłaby jak C.C.Catch.
Zobacz także
Newsy 808V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group