terazmuzyka.pl
Newsy 1086V  
rf | 22 stycznia 2018
0

Mille Petrozza (Kreator) twierdzi, że Lana Del Rey nie splagiatowała Radiohead

Lider niemieckiego zespołu Kreator wyraził swoje zdanie w sprawie rzekomego plagiatu, jakiego piosenkarka Lana Del Rey miała się dopuścić w stosunku do Radiohead.

Amerykańska piosenkarka Lana Del Rey twierdziła, że została pozwana przez zespół Radiohead, gdyż jej piosenka „Get Free” z płyty „Lust For Life” przypomina piosenkę „Creep” z albumu „Pablo Honey”.

Slayer zapowiada pożegnalną trasę

Mille Petrozza, wokalista niemieckiego zespołu thrashowego Kreator ma jednak wątpliwości co do zarzutów o plagiat. W wywiadzie dla „Ultimate Guitar” powiedział:

To absurd. Ta piosenka w ogóle nie przypomina Radiohead. Chyba, że ktoś ma dużą wyobraźnię.

Obie piosenki są świetne, ale nigdy nie powiedziałbym, że są podobne. Jeśli już, mamy do czynienia z inspiracją, ale to zupełnie inna sprawa. Są zupełnie różne, mają zupełnie inne przejście i zupełnie inny refren.

Exodus mógłby nas pozwać za kradzież „Strike Of The Beast” [w „Son Of Evil”], Metallica mogłaby nas pozwać za mnóstwo inspiracji, ale nigdy nie kopiujemy.

Myślę, że artystka jak Lana Del Rey mogła się zainspirować, ale nie kopiować.

Mille Petrozza przyznał, że jest przewrażliwiony jeśli chodzi o kwestię plagiatu do tego stopnia, że zanim nada piosence tytuł, sprawdza w Google czy taki tytuł został już gdzieś wykorzystany. Jeśli tak, zmienia go.

Napisałem ze 150 kawałków, więc mogło się zdarzyć, że jakiś tytuł się powtarza, ale staram się tego unikać.

Radiohead zaprzeczył w oficjalnym w oświadczeniu jakoby pozwał artystkę o plagiat, ale ma świadomość podobieństwa obu utworów i jego członkowie chcą zostać uwzględnieni jako współautorzy:

To prawda, że od sierpnia zeszłego roku trwają rozmowy z przedstawicielami Lany Del Rey. Nie ulega wątpliwości, że „Get Free” wykorzystuje elementy melodii z „Creep” i chcieliśmy, żeby wszyscy twórcy zostali uwzględnieni przy tej piosence. Jednak chcemy zaznaczyć, że Radiohead nie złożył żadnego pozwu i nigdy nie twierdził, że zaakceptuje wyłącznie 100% tantiem za „Get Free”.

Pod tym adresem możecie przekonać się czy piosenki Lany Del Rey i Radiohead są do siebie podobne.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 1121V  
7

Steve Hackett (eks Genesis) wskazuje najwspanialszy rockowy album

rf | fot. Mikemertes | 29 września 2020
Newsy 592V  
5

Burton C. Bell odszedł z Fear Factory

rf | 29 września 2020
Newsy 1001V  
0

Brent Young (eks Trivium) nie żyje

rf | 27 września 2020
Newsy 661V  
2

Mark Stone (eks Van Halen) nie żyje

rf | 27 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group