terazmuzyka.pl
Pitbulek 3751V  
rf | 7 listopada 2019
24

Michael Schenker o Scorpions: Chciwi, podli ludzie [TYLKO U NAS]

Michael Schenker nie ukrywa, że ma żal do swoich kolegów z zespołu Scorpions za to, jak go potraktowali.

Michael Schenker był w składzie założonego przez jego brata, Rudolfa, zespołu Scorpions w pierwszej połowie lat 70., a potem pod koniec lat 70., kiedy to nagrał z nim album „Lovedrive”. Jednak dziś nie patrzy z sympatią na zespół brata. Twierdzi, że został przez niego wykorzystany.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” przeprowadzonym przez Jordana Babulę, Michael żali się:

Gdzie byliby dzisiaj, gdybym potem nie dołączył do UFO i nie zabierał ich wszędzie, gdzie graliśmy koncerty? A wyobraź sobie, że potem nie odszedłbym z UFO, żeby pomóc Scorpions przy „Lovedrive”. Gdzie dzisiaj byłby ten zespół? Nigdzie! A nie tylko nie podziękowali mi, nie tylko wymazali z historii, ale również chcieli mnie upokorzyć przed opinią publiczną, kiedy podczas koncertu, na którym miałem jamować z dwoma innymi znanymi gitarzystami, dostałem rozstrojony instrument. Wyobraź sobie jak potwornie zazdrośni muszą być, jak muszą mnie nienawidzić. Mają obsesję bogactwa i sławy, jak Cezar! Są zatruci! Nie doceniają tego, co dostają, tylko chcą przypisać sobie! Chciwi, podli ludzie, nie mają chęci nikomu dziękować, są zaślepieni żądzą, widzą tylko to, czego nie mogą dostać. To złe!

Całą rozmowę z Michaelem Schenkerem znajdziecie w listopadowym numerze „Teraz Rocka”, który jest aktualnie w sprzedaży.

 

Komentarze (24)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Diz [89.71.***.***] dodano: 07.11.2019, 16:48 #1
Faktem jest, że w USA zauważono Scorpions dopiero po Lovedrive. Zresztą to jedyny ich album z lat 70, który osiągnął tam status złotej płyty. Później stali się platynowym zespołem.
Pokaż odpowiedzi (2)
Wielebny Roman Niewiara [93.179.***.***] dodano: 07.11.2019, 16:51 #4
Yyyy... Nawet średnio doświadczony muzyk jest sobie po tylu latach chyba w stanie sam nastroić instrument? A tu taki wirtuoz ma z tym problem?

Zresztą nie znam pedalboarda który nie byłby wyposażony w tuner chromatyczny. To aż taka filozofia?
Pokaż odpowiedzi (10)
I [91.205.***.***] dodano: 07.11.2019, 17:35 #15
Ciekawe z jakiego powodu, na pewno nie chciwości ? Schenker wypuścił ostatnią płytę. Już okładką przekroczył granice dobrego smaku, a zawartością krążka, przekroczył je ponownie. Do poprzedniej i znakomitej ,,Resurrection,, dalej niż Metallice do Zenka, niekoniecznie Martyniuka...
flake9 [5.173.***.***] dodano: 07.11.2019, 19:45 #16
Skąd informacja, że zagrają w Łodzi? Zagrali 13 listopada w Wytwórni, ale rok temu. Nie ma to jak zapraszać na koncerty sprzed roku.
York [89.64.***.***] dodano: 07.11.2019, 19:48 #17
Obraża brata publicznie? Jego sprawa. Ale przypisywanie sobie sukcesu Scorpions trąci megalomanią.
Szkorbut [89.64.***.***] dodano: 07.11.2019, 20:33 #18
"Żądzą", nie "rządzą". Chyba, że chodzi o sprawowanie rządów, a nie pożądanie, ale to by było trochę głupie w tym kontekście.
M3m [5.173.***.***] dodano: 07.11.2019, 22:56 #19
Jak to bywa z wybitnymi gitarzystami - megalomania na równie wysokim poziomie. Ale chyba nieprawdziwym jest zdanie:
"...odszedłbym z UFO, żeby pomóc Scorpions przy „Lovedrive”".
Jeśli się nie mylę to pan Schenker został komisyjnie wyrzucony z zespołu z tytułu alkoholizmu i braku dyscypliny.
Dio [188.146.***.***] dodano: 08.11.2019, 06:59 #20
Zacne zasługi przypisuje sobie mały Michael. Może faktycznie w jakiś sposób miał udział w sukcesie Scorpions, ale na pewno nie aż w takim jak tutaj czytam.
Michael [94.254.***.***] dodano: 08.11.2019, 16:00 #21
Michael Schenker jest wirtuozem i miał wielki wkład w sukcesy Scorpions i UFO.
Maras [5.173.***.***] dodano: 08.11.2019, 22:04 #22
Jak ten facet może pamiętać co było w tamtych czasach skoro wówczas był naćpany. Właśnie dlatego dostał kopa że Scorpions.
Mrco [31.42.***.***] dodano: 09.11.2019, 11:14 #23
Może jest na nich zły bo Scorpions przebił sławą UFO? Podobnie jak rudy Dave i sytuacja na linii Megadeth-Metallica.
Radek [46.134.***.***] dodano: 11.11.2019, 10:49 #24
Michaś ,daj już spokój. Powtarzasz się.