terazmuzyka.pl
Newsy 6365V  
mg | 24 lutego 2020
23

Metallica odwołała koncerty z powodu leczenia Jamesa Hetfielda [OŚWIADCZENIE]

Metallica została zmuszona do odwołania dwóch festiwalowych występów. Oświadczenie w tej sprawie wystosował James Hetfield.

Choć James Hetfield niedawno zakończył odwyk i ma już nawet za sobą pierwsze publiczne wystąpienie, wciąż poddawany jest terapii. Jego stan polepsza się z dnia na dzień, ale – jak sam przyznał – nie jest jeszcze gotowy na pełne oddanie się scenicznemu życiu. W związku z tym Metallica została zmuszona do odwołania zaplanowanych wcześniej koncertów, które miały odbyć się na Sonic Temple w Columbus i Louder Than Life w Louisville.

Na profilu zespołu w serwisie Facebook pojawiło się oświadczenie wystosowane przez wokalistę. Przeczytać możemy tam między innymi:

W ramach walki o mój powrót do zdrowia mam niezwykle ważne spotkania, które odbywają się właśnie w te weekendy i nie mogą zostać przesunięte. Przepraszam wszystkich fanów, którzy kupili bilety na te festiwale.

- napisał we wstępie Hetfield. I kontynuował:

Publikuję to oświadczenie, ponieważ chcę powiedzieć „przepraszam” każdemu z Was. Po prawdzie w ubiegłym roku, podczas trasy koncertowej, nie traktowałem mojego zdrowia priorytetowo, ale teraz wiem, że moja kondycja psychiczna jest najważniejsza. Może to oczywiste dla większości z Was, ale nie chciałem zawieść zespołu i całej rodziny Metalliki, dlatego ostatecznie byłem zagrożeniem sam dla siebie.

Wokalista przekazał również dobrą wiadomość:

Jeśli chodzi o pozytywy, moja terapia idzie dobrze. Absolutnie koniecznym było dla mnie dbanie o zdrowie psychiczne, fizyczne i duchowe.

Dwa odwołane występy Metalliki miały odbyć się kolejno w maju i wrześniu tego roku. James Hetfield zapewnił w oświadczeniu, że wraz z zespołem zagrają wszystkie pozostałe, zaplanowane wcześniej koncerty, ponieważ nie kolidują one z jego planem leczenia. Podziękował ponadto za wsparcie i dobre słowa, które płyną do niego z całego świata. Wyraził również nadzieję, że uda mu się wrócić na właściwe tory.

Wpis w oryginale:

Metallica – Wydanie Specjalne” cały czas dostępne jest w naszym sklepie internetowym. Ponadto od teraz ponownie kupisz je w wybranych salonach prasowych (Empik, inMedio oraz Relay). Cena pisma to jedyne 19,99 zł.

Na 144 stronach „Metallica – Wydanie Specjalne” znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Rozglądaj się za taką okładką:

Komentarze (23)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Master75 dodano: 24.02.2020, 21:48 #1
To na grubo poszło.
Sns [213.128.***.***] dodano: 25.02.2020, 08:15 #2
Pijak... Pojakow nie trawię..
Pokaż odpowiedzi (2)
Ozzyforever [188.146.***.***] dodano: 25.02.2020, 08:59 #5
Wiek, kasa, priorytety. Wszystko się pojemieszalo. Może muzyka jest już na końcu? To nie rollig stonsi, ci to się potrafią cieszyć muzyka, tylko się kłaniać panom, pełen szacunek.
andy [212.180.***.***] dodano: 25.02.2020, 09:16 #6
Żeby zerwać z prochami to trzeba mieć jaja.
Cepid Alfa [37.248.***.***] dodano: 25.02.2020, 10:03 #7
Papa Het był kiedyś na scenie takim twardzielem, dzikim barbażyńcą, a w życiu prawdziwym jest delikatesikiem, który psychicznie nie sprostał by problemom z jakimi borykają się zwykli ludzie na co dzień. Weź się w garść chłopie! Na tej terapii zamiast go głaskać po głowie, powinni nim potrząsnąć i kopnąć w d. Jakie on ma problemy? Śpi na milionach, ma kochającą i wpierającą go rodzinę, przyjaciół i zakochanych fanów na całym świecie.
Pokaż odpowiedzi (5)
Soul [109.206.***.***] dodano: 25.02.2020, 12:40 #13
Nie oceniajmy ludzi powierzchownie. Nigdy nie widać tak naprawdę jaki ciężar dźwiga dusza...
Thraser [89.64.***.***] dodano: 25.02.2020, 19:34 #14
Wali gorzałe odkąd pamiętam a słuchać ich zacząłem w latach osiemdziesiątych, kiedyś przyjdzie czas na opamiętanie byle nie za późno..
Pokaż odpowiedzi (1)
Eden [89.64.***.***] dodano: 25.02.2020, 22:51 #16
Jeśli mogę. Moi drodzy bracia i siostry. Jeśli nie doswiadczyliście tego strasznego stanu jakim jest alkoholowe piekło. Lęki i fizyczne i duchowe cierpienie proszę nie oceniacie decyzji Pana Hetfielda. Kiedy wzięcie prysznica wyjście z pod kołdry staje się wyzwaniem zagranie koncertu jest niemożliwe. I status spoleczny czy stan konta nie mają znaczenia. To straszna choroba.
Pokaż odpowiedzi (1)
Francuz [81.141.***.***] dodano: 26.02.2020, 01:24 #18
Co za banda debili się tu wypowiada. Wam przydałaby się terapia. Ale szczerze mówiąc myślę że to już za późno.
METALLICA!!! All the best James!
Mustaine [194.33.***.***] dodano: 26.02.2020, 08:08 #19
No dobra powiem prawdę.
Nie może wtedy grać bo umówił się ze mną na wódkę.
PIK [156.17.***.***] dodano: 26.02.2020, 08:33 #20
Nowa płyta na tę traumę by pomogła!
PIK [156.17.***.***] dodano: 26.02.2020, 08:36 #21
To pijaństwo to na stres i odreagowanie, bo jak inaczej to zrobić?! Włączyć tvn albo polsat; gw?!
ciuzyk [87.206.***.***] dodano: 27.02.2020, 11:48 #22
heleniarz niech idzie na emeryture cholerny dziwkarz i narkoman walic ich!!!buahahaha!juz po czarnej plycie powinni zakonczyc chapanie ogromnej kasy drudzy guns n fuckin roses!
cato [81.219.***.***] dodano: 09.03.2020, 13:30 #23
Eh... A niby Dave pił za dużo.