terazmuzyka.pl
Newsy 7033V  
mg | 18 listopada 2019
3

Metallica jako support legendy rocka. Lars Ulrich: To było inspirujące

Choć już od wielu lat Metallica nie musi supportować żadnego wykonawcy, w 2005 roku na taki krok się zdecydowała. O kulisach tego wydarzenia opowiedział Lars Ulrich.

Dość nieoczekiwanie w 2005 roku Metallica ogłoszona została jako support The Rolling Stones podczas dwóch koncertów w San Francisco. Brytyjska legenda rocka odwiedziła miasto w związku z trasą „A Bigger Bang”.

Robert Trujillo (Metallica) wróci do swojego dawnego zespołu

Koncerty okazały się ogromnym sukcesem, a do wydarzeń sprzed 14 lat wrócić postanowił Lars Ulrich, który w mediach społecznościowych opublikował kilka przemyśleń związanych z tymi koncertami:

14 lat temu wróciliśmy do akcji po niemalże roku przerwy. Wsparliśmy dobrze rokujący zespół bluesowych z Wielkiej Brytanii, The Rolling Stones, podczas ich dwóch koncertów w San Francisco. Trasa koncertowa „St. Anger” zakończyła się w listopadzie 2003 roku i po czasie niezbędnym na odpoczynek przygotowywaliśmy się do rozpoczęcia kolejnego etapu naszej kariery. Wtedy otrzymaliśmy telefon.

- rozpoczął opowieść perkusista. I kontynuował:

Do tamtego momentu graliśmy z wieloma zespołami, których plakaty miałem na ścianach – chociażby Deep Purple, AC/DC, Iron Maiden... Możliwość połączenia swoich sił ze Stonesami w domu, San Francisco, wydawał się zajebistą sprawą.

Lars Ulrich przyznał, że granie jako support sprawia mu dużo radości:

Pomysł zagrania koncertów jako support – wejście na scenę wcześniej, żadnej dodatkowej promocji, zagranie krótszego setu, powrót do własnego łóżka... To miało swój urok i było świetnym sposobem na złapanie oddechu podczas nagrywania nowej płyty. Inspirujące i niezapomniane przeżycie!

Tymczasem Metallica ogłosiła kolejne daty koncertów na 2020 roku. Grupa w kwietniu odbędzie trasę po Ameryce Południowej, a latem zagra serię festiwalowych występów w Stanach Zjednoczonych.

Metallica niedawno dała dwa występy z orkiestrą symfoniczną w ramach projektu „S&M2”. Relację z koncertów oraz więcej o samym projekcie przeczytacie w listopadowym numerze „Teraz Rocka”, który jest aktualnie w sprzedaży.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Paweł [156.17.***.***] dodano: 18.11.2019, 11:33 #1
Ciekawe, kto był wtedy lepszy?! a teraz?! I inna publika zdaje się...
The_Cure dodano: 18.11.2019, 11:50 #2
Skąd Wy bierzecie te codzienne złote myśli z obozu Metaliki?
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
Newsy 330V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group