terazmuzyka.pl
Newsy 1750V  
rf | 12 sierpnia 2018
1

Megadeth potwierdza: będzie nowa płyta

Dave Mustaine potwierdził, że zespół zabrał się za nagrywanie nowej płyty. Kiedy możemy się spodziewać następcy gorąco przyjętej „Dystopii”?

Lider Megadeth, w rozmowie z portalem „Guitar World”, potwierdził, że grupa od kilku tygodni pracuje nad nowym albumem. Aktualnie członkowie zespołu pracują każdy w swoim domu, przesyłając między sobą riffy i pomysły na piosenki. Gdy tylko ten etap dobiegnie końca, Mustaine zacznie tworzyć z nich gotowe utwory.

Zapytany, czy nowy album Megadeth ukaże się w 2019 roku, Mustaine odpowiada:

Zdecydowanie. Na pewno. Zupełnie nowa płyta. Myślę, że szanse na to są około 95%. A jeśli chodzi przynajmniej o jedną nową piosenkę to 100%. Bez wątpienia.

Wcześniej Mustaine przyznawał, że chciałby wydać nowy album Megadeth w okolicach kwietnia 2019 roku, gdyż wtedy ma wystartować nowy, objazdowy festiwal zespołu:

Celujemy w kwiecień przyszłego roku. Wkrótce ogłosimy ogromny festiwal. Management poinformuje was o tym, jak tylko to będzie możliwe.

To wielka sprawa. Coś podobnego do Gigantour, ale znacznie świeższego. Zagramy w kwietniu w 10 miastach. W połowie roku zrobimy to w formie trzydniowego, weekendowego festiwalu, a pod koniec roku prawdopodobnie damy jeszcze kolejnych 10 koncertów.

Zanim to się stanie, David Ellefson ruszy w trasę pod hasłem „Basstory: An Intimate Evening Of Riffs And Repartee With David Ellefson”. Nie będzie to jednak typowa trasa koncertowa, a seria spotkań z fanami, podczas której basista Megadeth będzie grał, rozmawiał z fanami i opowiadał o swoim życiu. W ramach tej krótkiej trasy Ellefson zjawi się na jednym występie w Polsce – 22 października będzie go można spotkać w Riff Megastore w Warszawie.

Trasa „Basstory: An Intimate Evening Of Riffs And Repartee With David Ellefson” obejmuje zaledwie kilka występów w Europie. Część z nich to spotkania prywatne, na które bilety nie są dostępne w ogólnej sprzedaży. Na szczęście występ Ellefsona w Warszawie jest otwarty i już można kupować na niego bilety w cenie 100 PLN.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
IWantToBeAngryAgain [37.47.***.***] dodano: 13.08.2018, 09:43 #1
No i pięknie, dobra trashowa młucka spod rąk mistrza znów poprawi sytuacje na rynku muzycznym..
Zobacz także
Newsy 124V  
2

Jack White wskazuje zespoły, które są nadzieją rocka

rf | fot. David James Swanson | 17 lipca 2019
Newsy 2531V  
Newsy 2829V  
10

Sharon Osbourne zaatakowała byłego basistę Ozzy'ego

rf | fot. Eva Rinaldi | 13 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group