terazmuzyka.pl
Newsy 404V  
mg | fot. Brad Barket | 22 października 2019
0

Matt Berninger (The National) zapowiedział debiutancki album

Znany z występów w zespole The National Matt Berninger poinformował w mediach społecznościowych, że opublikuje pierwszy w swoim dorobku solowy album.

„Serpentine Prison” to tytuł debiutanckiego solowego albumu Matta Berningera, na co dzień wokalisty The National. Produkcją płyty i aranżacjami zajmie się Booker T. Jones. Wokalista nie zdradził jeszcze, kiedy album ujrzy światło dzienne.

Więcej o tym wkrótce, ale tak ogólnie, to jestem najszczęśliwszym facetem we wszechświecie, że mam tylu wspaniałych przyjaciół, którzy potrafią grać na instrumentach

- napisał Berninger na swoim Instagramie.

Informacja o solowej płycie wokalisty pojawiła się niedługo po tym, jak w sieci pojawił się utwór „Walking on a String”, który przygotował z Phoebe Bridges. Kompozycja powstała na potrzeby filmu „Between Two Ferns: Film” opublikowanego 20 września na Netflix:

The National zagrają w Polsce

W maju zespół The National opublikował album „I Am Easy To Find”, a niedługo później ogłosił trasę koncertową po Europie. Grupa ponownie pojawi się w Polsce – 25 listopada wystąpi na warszawskim Torwarze.

The National przez lata ugruntowali sobie czołową pozycję na światowym rynku muzycznym. Dziś wyprzedają koncerty na najbardziej prestiżowych halach i pojawiają się jako headlinerzy na największych festiwalach. Zespół tworzą niezmiennie Matt Berninger (wokal), bracia: Aaron (gitara, bas, klawisze) i Bryce Dessner (gitara, klawisze) oraz Scott (bas, gitara) i Bryan Devendorf (perkusja).

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 673V  
0

HBO pokaże galę Rock & Roll Hall Of Fame 2020

rf | fot. Derek Jensen | 9 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group