terazmuzyka.pl
Newsy 679V  
rf | 7 grudnia 2018
0

Mastodon rozpoczął pracę nad nowym materiałem

Perkusista Brann Dailor poinformował, że Mastodon rozpoczął nagrania nowego materiału. Kiedy nowa płyta?

Mastodon przymierza się do nagrania następcy albumu „Emperor Of Sand” z 2017 roku. Wygląda na to, że prace weszły w zaawansowany poziom.

Perkusista Brann Dailor opublikował zdjęcie gitarzysty Billa Kellihera, podpisując je: „Nowa muzyka? Tak”.

Co ciekawe, Dailor oznaczył także gitarzystę Brenta Hindsa, ale nie basistę Troya Sandersa.

O nagraniu nowej płyty Brann Dailor wspominał już latem, ale wtedy sugerował, że prace ruszą dopiero na początku 2019 roku.

Jaka może być nowa płyta grupy? Może odrobinę światła rzuci na to wypowiedź Brenta Hindsa dla „Let There Be Talk”, gdzie gitarzysta przyznał, że chętnie nagrałby płytę country:

Bardzo bym tego chciał. Uwielbiam przebierać się za kowboja i grać na wypasionych gitarach z wydrążonym pudłem. Mnie by się to podobało. Nie wiem jednak, jak na to zareagowałaby nasza publiczność.

Chcielibyśmy mieć dyskografię jak nikt inny i nagrywać płyty w różnych gatunkach. Wszyscy wiedzą, że potrafimy grać heavy metal. Wszyscy wiedzą, że Brann Dailor potrafi grać na podwójnej stopie. Dlatego chciałbym pokazać ludziom, że Brann potrafi grać także inne rzeczy, że jest wspaniałym artystą i muzykiem. Ale wiem, że nie jest wielkim fanem country. Nie szkolił się w tym kierunku, chociaż ma pewne korzenie country. Jego dziadkowie grali w zespole country i znali osobiście Ernesta Tubba.

Później Brent Hinds zaczął rozważać inny pomysł na płytę Mastodona:

Bardzo chciałbym, żeby nasz kolejny album być bezpośredni, bezczelny i punkowy. Trochę jak nasza debiutancka płyta. Uwielbiamy heavy metal i mówi się o nas, jako o zespole heavymetalowym, ale bardziej od heavy metalu uwielbiamy punk rocka. A także muzykę country (śmiech). Chciałbym nagrać z Mastodonem album punkowy i country. Chciałbym grać tak różnorodną muzykę, jak to tylko możliwe.

Wiem, że od 18 lat stosujemy formułę, która się sprawdza. Jeśli więc komuś by się to nie spodobało, mógłby sobie zrobić od nas przerwę i powrócić później.

Chcemy grać to, co kochamy. Muzyka country, jazz i punk rock to gatunki, których za bardzo nie eksplorowaliśmy.

W styczniu i lutym Mastodon odbędzie europejską trasę z zespołem Kvelertak. Niestety, nie obejmie ona Polski.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 120V  
2

Jack White wskazuje zespoły, które są nadzieją rocka

rf | fot. David James Swanson | 17 lipca 2019
Newsy 2527V  
Newsy 2828V  
10

Sharon Osbourne zaatakowała byłego basistę Ozzy'ego

rf | fot. Eva Rinaldi | 13 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group