terazmuzyka.pl
Newsy 2822V  
szy | 15 listopada 2017
3

Linkin Park zapowiada wyjątkowy, koncertowy album

W grudniu na rynku ukaże się wyjątkowy album koncertowy grupy Linkin Park. 

15 grudnia ukaże się nowy album koncertowy Linkin Park zatytułowany „One More Light Live”. Został on nagrany w trakcie ostatniej trasy, podczas której muzycy promowali tegoroczny krążek „One More Light”

Duff McKagan wraca z zespołem Walking Papers

Album będzie swoistym hołdem dla wokalisty Chestera Benningtona, który popełnił samobójstwo 20 lipca w swoim domu w Kalifornii. W oświadczeniu zespołu możemy przeczytać:

Ten album koncertowy dedykujemy naszemu bratu, Chesterowi, który włożył całe swoje serce oraz duszę w „One More Light”.

Po zakończeniu nagrywania albumu żartowaliśmy z Chesterem, że - od kiedy wykonał tyle wspaniałej roboty w studiu - zawiesił sobie bardzo wysoko poprzeczkę i będzie musiał wytwarzać tą alchemię również na scenie. Nie byliśmy zaskoczeni, że przyjął to wyzwanie z zadowoleniem.

Koncerty, które graliśmy wczesnym latem 2017, były niezwykłe. Chester podzielił się z nami opinią i uważał, że to najlepsza trasa, jaką kiedykolwiek odbyliśmy. Koleżeństwo oraz radość, którą doświadczyliśmy na scenie, odzwierciedlały głębokie połączenie wewnątrz, a także z naszymi fanami i muzyką.  

Każdego wieczoru przed wyjściem na scenę, skupialiśmy się, dzieliliśmy się uwagami, które pojawiły się w naszych głowach. Chester zawsze starał się, aby nazwa miasta, w którym graliśmy, była podkreślona. To był nasz rytuał. Najlepszy moment, aby wyrazić naszą wdzięczność, że mogliśmy żyć naszym snem. 

Chester nigdy nie zapomniał, aby wyrażać swoją wdzięczność naszej załodze - mężczyznom oraz kobietom, którzy podróżowali z nami po świecie, czyniąc nasze marzenia czymś rzeczywistym każdej nocy, bez nich te koncerty nie byłyby możliwe. 

Chester był wyjątkowo pełny pasji, niezwykle szczodry, wrażliwy, optymistyczny, zabawny i uprzejmy, dzięki swojemu głosowi zamieniał ból w oczyszczenie, autentyczność w sztukę, a pasja przekształcała się w więź. Jego poświęcenie powodowało, że piosenki dostawały życia, to był triumf. 

Wszystkim Wam, którzy uczestniczyli w tej trasie, bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że ten album koncertowy da wgląd tym, którzy nie byli, w to jak magiczne były to występy dla naszej szóstki. 

Na koncertowym albumie znajdzie się 16 utworów, oto tracklista:

 1.  Talking To Myself
 2.  Burn It Down
 3.  Battle Symphony
 4.  New Divide
 5.  Invisible
 6.  Nobody Can Save Me
 7.  One More Light
 8.  Crawling
 9.  Leave Out All The Rest
 10.  Good Goodbye (feat. Stormzy)
 11.  What I've Done
 12.  In The End
 13.  Sharp Edges
 14.  Numb
 15.  Heavy
 16.  Bleed It Out

Koncert ku pamięci Chestera

27 października Linkin Park wraz z zaproszonymi gośćmi (m.in. na scenie pojawili się M. Shadows i Synyster Gates z Avenged Sevenfold, Jonathan Davis z Korn, Daron Malakian, Shavo Odadjian John Dolmayan z System of a Down) wystąpił ku pamięci Chestera Benningtona w Hollywood Bowl w Los Angeles. Członkowie Linkin Park zdecydowali, że dochód z wydarzenia zostanie przekazany organizacji Music For Relief.

Koncert pod hasłem „Linkin Park And Friends Celebrate Life In Honor Of Chester Bennington” był transmitowany na żywo na oficjalnym kanale zespołu na YouTubie i możecie go zobaczyć również poniżej:

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Bokser25 [83.6.***.***] dodano: 15.11.2017, 23:52 #1
Czekam na ten album z niecierpliwością. I do tej pory nie mogę przyjąć do siebie tego że Chestera nie ma wśród nas . Pozdrawiam
Dejw [94.254.***.***] dodano: 16.11.2017, 12:17 #2
m/ m/
Magdula [155.133.***.***] dodano: 16.11.2017, 17:06 #3
Byłam na koncercie w Krakowie z córkami nastolatkami, które tak jak ja uwielbiają ten zespół. Nie sądziłam że to będzie ostatni koncert. Dalej nie możemy uwierzyć że nie usłyszymy tego pięknego głosu. Nikt tak nie śpiewał jak on. Jest nam strasznie przykro że nasz IDOL odszedł. Kochamy Cię
Zobacz także
Newsy 321V  
3

Iron Maiden pracuje w studiu

rf | 1 października 2020
Newsy 509V  
5

Dino Cazares komentuje odejście Burtona C. Bella z Fear Factory

rf | fot. Frank Schwichtenberg | 30 września 2020
Newsy 2250V  
Newsy 740V  
5

Burton C. Bell odszedł z Fear Factory

rf | 29 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group