terazmuzyka.pl
Film / serial 1088V  
rf | 8 maja 2019
4

Led Zeppelin zapowiedział film z okazji 50-lecia

W ramach obchodów 50-lecia Led Zeppelin dostaniemy film, pokazujący drogę brytyjskiego zespołu do sławy.

Zespół Led Zeppelin zapowiedział wydanie filmu dokumentalnego, który skupi się na wczesnych latach działalności członków grupy oraz na jej drodze do sławy, zwieńczonej, gdy w 1970 roku album „Led Zeppelin II” strącił ze szczytu amerykańskiej listy przebojów „Abbey RoadBeatlesów.

Obejrzyj historię opowiedzianą przez Led Zeppelin [WIDEO]

Nie ujawniono jeszcze tytułu filmu, ale wiadomo, że reżyserią zajął się Bernard MacMahon, a znajdą się w nim nowe wywiady ze wszystkimi żyjącymi członkami Led Zeppelin oraz wcześniej niepublikowane wywiady ze zmarłym perkusistą Johnem Bonhamem.

Będzie to pierwszy oficjalny film dokumentalny autoryzowany przez Led Zeppelin. John Paul Jones mówi:

Nadeszła odpowiednia pora, żeby opowiedzieć naszą historię własnymi słowami i ten film nadaje tej historii prawdziwego życia.

Nie znamy jeszcze daty premiery filmu.

Najlepiej zarabiające utwory Led Zeppelin w sieci

Magazyn „Billboard” opublikował zestawienie Nielsen Music przedstawiające, ile poszczególne utwory Led Zeppelin zarobiły na platformach cyfrowych.

W zestawieniu opublikowanym przez „Billboard” pod uwagę zostały wzięte zarówno cyfrowe pobrania plików, jak i streaming od momentu, gdy katalog Led Zeppelin po raz pierwszy legalnie pojawił się w sieci w listopadzie 2007 roku aż do 12 lipca 2018 roku.

Poniżej prezentujemy pierwszą dwudziestkę utworów wraz z ich zarobkiem w dolarach

  1. Stairway To Heaven 2903223,42
  2. Kashmir 1421130,32
  3. Immigrant Song 1306140,94
  4. Black Dog 1167232,19
  5. Whole Lotta Love 1034129,29
  6. Ramble On 888793,61
  7. Over the Hills And Far Away 757125,57
  8. Goin’ To California 694689,56
  9. Rock n’ Roll 636985,97
  10. D’yer Mak’er 553459,73
  11. When the Levee Breaks 547514,60
  12. All My Love 536716,87
  13. Fool In The Rain 497152,94
  14. Good Times, Bad Times 484799,06
  15. Dazed And Confused 443730,10
  16. Babe, I’m Gonna Leave You 407165,31
  17. Hey, Hey What Can I Do 383439,92
  18. The Ocean 356840,76
  19. Heartbreaker 347498,72
  20. Misty Mountain Hop 306642,32
Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Pumpciuś [80.55.***.***] dodano: 08.05.2019, 14:55 #1
Piedestały !!!
Pokaż odpowiedzi (2)
Jacek [188.147.***.***] dodano: 09.05.2019, 14:15 #4
Super czekam
Zobacz także
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group